Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni, ha az ember...

Mit lehet tenni, ha az ember gyereke kamaszként egy szektához akar csatlakozni?

Figyelt kérdés
A kérdés nem elméleti, anno én voltam a gyerek, aki kacérkodott a dologgal, szerencsére nem lett belőle semmi, de a szüleimet nem izgatta a dolog. Az egyik kiemelt kérdés miatt gondolkodtam el rajta (ugyanaz a "felekezet"), hogy vajon mit tehettek volna/mit kellett volna tenniük, és ha nekem lesz gyerekem, én mit csinálhatnék...
2014. máj. 7. 11:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nálam Jehova Tanúiról lett volna szó, ha számít... szerencsére időben észbe kaptam.
2014. máj. 7. 12:15
 12/18 anonim ***** válasza:
Ez attól függhet, hogy mennyire erős az illető személyben a valahova tartozási vágy. Mert szerintem végső soron ez mozgatja a szektákhoz csatlakozó embereket. Lehet, hogy te végül meg tudtál elégedni az akkori környezeteddel a szektával szemben.
2014. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy túl sok visszásságot láttam ahhoz, hogy igazán oda akarjak tartozni. De félek, hogy csak szerencsém volt, hogy időben felnyílt a szemem.
2014. máj. 7. 13:06
 14/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még nagyon kicsik a gyerekeim,így egyelőre azon vagyok,hogy megtanítsam őket jól dönteni.

Szerintem téged elhanyagoltak kiskorodban, ezért fordulhatott meg a fejedben,hogy a szektához akarsz tartozni. Nálunk is van a családban és az ismerősi körben Jehova tanúja. Ha érdekel a véleményem: mind nagyon buta és önálló gondolkodásra képtelenek. Sokuk alkoholista és szinte kivétel nélkül a rokonaikon élőskődnek! Ezzel nem általánosítani akarok, de amit én látok az ez.

2014. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
El lehet szomorodni, hogy milyen agyatlan a gyerekünk.
2014. máj. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már gyerekkorban érdemes ezekről a dolgokról beszélgetni, kicsit nagyobbként filmeket nézni, példákat felhozni, hogy miért ártalmasak ezek a csoportok, és hogy milyen nehéz megszabadulni tőlük.

Nálunk is szóba kerültek ilyen témák és eszem ágába sem jutott, hogy bármi ilyesmihez csatlakozzak.


Különösen veszélyeztetettek az otthon kiutált bántalmazott gyerekek, mert ezekben a csoportokban eleinte megértést, pozitív dolgokat fognak kapni.

2014. máj. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha a szekta normális, nem valami hamis akkor nem tiltanám. Vallás vagy egyéb, de ha negatív értelemben nézzük megpróbálnám akkor se tiltani csak valahogy elintézni, hogy csalódjon a szektájában és otthagyja Őket.


Negatív alatt értem a bűnbandát, illetve azokat a csoportokat akik pl: Jehova tanúi vagy bármi más "szent csoport, gyülekezet" névvel agymosás céljából hoznak létre szektákat.

2014. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ha még idejében mesélünk nekik arról hogy hogy is halásszák ezek a szekták a tagokat maguknak. Ha a tv-ben hallasz valamilyen dokumentumfilmet ami ilyenről szól elmesélheted a családnak, vagy hogy mit olvastál x és y szektáró. Ezek az információk elraktározódnak a kamaszban, akkor is ha úgy túnik füle botját sem mozdítja rá.

Ha helyzetbe kerül eszébe fognak jutni hogy milyen információkat hallott korábban a társaságról.

Sok szektából szabadult ember próbál meg könyvet írni vagy riportot adni, mert felelősnek érzik magukat azért hogy minnél kevesebb embert szippantson be a rendszer. Lehet ilyen cikkekről olvasgatni és a lényegéről mesélni a gyerek előtt hogy tudja hogy sajnos ez is a mostani világ része.

2014. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!