Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen irigy anyukám?

Miért ilyen irigy anyukám?

Figyelt kérdés
Anya szörnyen irigy, sohasem voltunk jómódúak, ebből adódóan ha vett nekünk valamit, akár édesség akár játék, mindig azt hallgattuk, hogy ne adjunk senkinek mert az a miénk, én ezt nagyon nehezen tudtam levetkőzni, erre most a kisfiaimnak ugyanezt tanítja, hogy senkit ne kínáljanak meg, ne adják oda a játékukat, stb. Én ennek a szöges ellentétére nevelem őket, és erre nekem támadott, hogy majd kihasználják őket, meg rosszul nevelek, stb. Nem vagyunk mi sem gazdagok, de jól megélünk, és nem értem miért halna abba bele valaki, ha egy szem cukorkát vagy egy kocka csokit megoszt a játszótéren, vagy ha azzal a lapáttal más is játszik. Mit tegyek hogy a gyerekeim ne legyenek irigyek, nem akarom eltiltani őket a nagyitól, de ez már nekem sok.
2014. jún. 7. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
te neveled a gyereked, állj a sarkadra! ha még egyszer ezt mondja a nagyi, lépned kell, én a helyedben már ordítanék vele, hogy hogy lehet ilyen önző, mi lenne, ha neki sem adnának semmit soha? tegyél neki példákat, hogy ha ő bajban lenne senki sem adna neki stb, hass a szívére, mert nem nevelheti így a te gyereked
2014. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
85%
Mond meg az anyukádnak ,hogy a gyerekeid a te gyerekeid és nekik te vagy az anyukájuk és ezért te úgy akarod nevelni őket ,ahogy szerinted helyes.Amúgy szerintem igazad van.MOnd meg anyukádnak ,hogy szerinted az ő nevelése helytelen..mert ahhogy mondtad senki nem hal bele abba ha kap vagy ad egy szem cukkorkát.Érvelj azzal ,hogy ha a gyerekek megosztják másokkal a tulajdonaikat,azt vissza is kapják.Mert valóban így szokott történni
2014. jún. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elso,

Ahhoz, hogy valaki megertsen, nem kell orditozni.

2014. jún. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg megkérdezhetnéd tőle hogy mi volna, ha egyszer csak máshogy lennének megoldva a dolgok és nem volna rábízva és odaadva neki többé a gyerek (felügyelete), csak mert nem az övé a gyerek...
2014. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már próbáltam mindennel érvelni, veszekedni vele, de semmi! Szerinte én nevelem hülyén a gyerekeimet, meg én vagyok bunkó, és majd meglátom, hogy milyen anyámasszonykatonája gyerekeim lesznek. Már lassan nem akarom elengedi hozzá őket, mert utána három napig csak a civakodás van.
2014. jún. 7. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem jómód kérdése. Egy barátnőm is ilyen, szánalmas tud lenni. A párom is ilyen sajnos, bár ő nem mondja ki, a gyerekünket se oktatja. Viszont kegyetlen ahogy másoktól kap szívességet, de ha neki kéne vissza, rögtön mérlegel, hogy ez nem éri meg. Én a ló túloldala vagyok, talán, ha összegyúrnának minket. Magyarázd el neki, hogy a gyerek majd megtanulja, ha kihasználják, majd tanul belőle.
2014. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Errol férjem jutott eszembe. Szuleinek nem volt gondjuk a pénzzel, sok gyereket vállaltak, az anyuka otthon maradt a gyerekekkel. El voltak mindaddig, amíg az apuka váratlanul meghalt. Sok gyerek + nagyon kevés pénz. Volt, hogy ételre sem futotta. Ma párom az egyik legonzetlenebb ember. Ha foz valamit, egybol kínálná meg a szomszédokat, ha valakinek problémája van, akkor egybol segít.

Sajnos édesanyád példája nem egyedulálló éset. Én azt mondanám, hogy a kommunizmus hagyatéka ez.

2014. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert ő azt hiszi, hogy csak az ő felfogása a jó.

A helyedben ha legközelebb ezzel jön, mondanám, hogyha ő lesz bajban, majd sem te, sem a gyerekek nem fogtok rajta segíteni, mert amit megkeresel, amit te kapsz, az a tiéd, és felőletek éhen is halhatna, nem adsz neki semmit.

2014. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!