Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sport: egyenlotlen eredmenyek...

Sport: egyenlotlen eredmenyek kezelese?

Figyelt kérdés

2 fiam van. Mindketto focizik. Az en szememben mindketto ugyes. Viszont a kicsi ugy nez ki bekerul egy extra eros csapatba, a nagynak meg az elso proba edzes utan azt mondtak, hogy "Prima fiatalember, de ez nekunk keves".


Es lattam, hogy fajt a nagynak. Sot ez mar a masodik probalkozasa volt.


Szulo letemre hogyan tudnam bolcsen kezelni a helyzetet?


2014. máj. 27. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a nagynak is mlg gyakorolni kéne sokat,és akkor majd hátha bekerül.

Vagy,akkor nem a tesójához kellene viszonyítani,hanem pl. az iskolatársaihoz,meg a saját csapatával milyen sikereket érnek el.Ha mindenképp a sport érdekel.


De emellett,megpróbálhatnátok valamilyen más tehetségét is "felfedezni",mert lehet másban is ügyes,amiben talán még jobban látszik a tehetsége mint a fociban.Abban akár jobb is lehet mint a testvére.Meg persze nem muszáj a tesóknak ugyanolyan jónak lenni egy-egy dologban.Ha az egyik lehet jó fociban,a másik lehet pl. nagyon jó rajzos,vagy lehet nagyon jó matekos,versenyekkel,vagy valami idegen nyelvből.Csak pár példát mondtam.

Esetleg egy másik sportágban is lehet ügyes,nem tudom mennyi függ össze a kettő.

2014. máj. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Adj meg neki minden támogatást a további próbálkozásokhoz is, aztán vagy összejön neki vagy nem, a lényeg hogy ne mondhassa 10 év múlva azt, hogy Ti voltatok a gátjai sportkarrierjének, mert az első sikertelen próbálkozások után biztatások helyett lebeszéltétek.
2014. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

(U12 es U7)


En ugy gondolom, hogy lehet, hogy a kicsi focista lesz, a nagy meg egy baromi jo mernok. Ket kulon egyeniseg mindketto. A kicsi lazado, eroszakos, bizonyito. A nagy koveto, lenyugodott, felelosseget cipelo.


Persze tamogatom a fociban tovabbra is. Meg nem is olyan nagy kudarc am! Mert az orszag legjobb 15-jebe akart bekerulni.

Csak nem biztos, hogy ebben a sportban kiemelkedo eredmenyek varnak ra.


Szerintem ajanlok alternativakat mas sportagra vonatkozoan is es tovabbfejlodesre is. Azutan pedig hagyom, hadd dontson o. Es elfogadom a donteset.

2014. máj. 27. 10:37
 4/4 Őszödi Ferenc ***** válasza:
Nézd, az aranylabdás, többszörös olasz bajnok és BL győztes Andrij Sevcsenko is megbukott Nyíregyházán labdavezetésből, szóval a tésztásgyurka féle pro és kontra licences, messze földön ismeretlen magyar szagembereknek a közelébe nem engedném a fiamat...
2014. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!