Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van hasonlo helyzetbnen?

Más is van hasonlo helyzetbnen?

Figyelt kérdés
Exfeleségem az új felségem ellen nevelik a lányunkat. 4 éve váltunk el. Kezdettol fogva rosszul éltunk csak a kislányunk miatt húztam amíg bírtam.Végul szeretoje lett.Szétkoltozésunk után 1 évvel jottem ossze a feleségemmel.A lányom ebbol semmire sem emlékszik,mivel akkor még csak 2éves volt. Az exem azota nincs egyutt a szeretojével,mivel a pasas nem vállalta ot fel nyilvánosan.A lényeg az,hogy a felségem van beállítva bunosnek.O a gonosz,rossz néni,aki elvette a lányunktol az apját és akit nem szabad szeretnie. Pedig a feleségem elott le a kalappal. Elso perctol kezdve szeetettelejsen bánik a gyerekemmel,nagyon kedves hozzá,sokat beszélget vele és játszik is . A lányomon látom,hogy alapbol nagyon kedvelné ot, de nem tudja megérteni,hogy az anyja és a nagyanyja miért beszél rá ilyeneket. Tanácsot szeretnék kérni toletek. HOgyan magyarázhatnánk el a gyeremekemnek,hogy a dolgok nem úgy vannak ahogy az az anyja állítja?(természetesen nem áll szándékunkban az anyját befeketíteni) Kosznom,elore is

#gyerek #exfeleség #újfeleség
2014. máj. 27. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd azt hogy anya csak magányos és már rosszul emlékszik a dolgokra,ennyi.
2014. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezek a nők már csak ilyenek...Szerintem beszélgess egy picit az exeddel hogy hagyjon fel a kis hadjárataival mert már úgy sem lesz jobb számára a helyzet!

És szerintem ha a feleséged normálisan áll a gyerekhez,a gyerek úgy is megfogja szeretni,még akkor is ha az anyja mindennek elmondja a nejed.

Szerintem ha nagyobbacska lesz a lány,akkor el lehet neki mondani az igazat,mert egyszer így is úgy is meg kell tudnia,ne az eméssze fel a gyereket hogy miért is történt valami...

2014. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsi gyereknek még nagyon nehéz magyarázni. Mindig annak ad igazat, aki éppen beszél hozzá. S amúgy ő a kicsi, akit a nagyok oktatnak. Nehéz helyzet.

Szerintem CSAK SZERETNI kell úgy, hogy ne legyen a szemében hiteles, amit mások mondanak.

2014. máj. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom nem kell magyarázni semmit a kislánynak. Nekem az exférjem csinálta ezt, alakulna egy kapcsolatom, de telebeszélte a gyerek fejét. Én nem kezdtem el bizonygatni, hogy nem rossz ember, csak ha rákérdezett a lányom, (5 éves egyébként)hogy anya X bácsi tényleg gonosz? Én meg mondtam, hogy nem, de az apukáját természetesen nem feketítettem. Még nem találkoztak sokat, de mivel nagyon szeretet teljesen fordul felé a Párom a kislányom sem ellenséges, az a néhány találkozás jó hangulatban telt. Nekünk sokat segített az is például, hogy családi eseményeken is részt vettünk már együtt, így látja, hogy a mama is, papa is elfogadja.De Nálatok mivel már a feleséged, gondolom ezt látja. Egyszer annyit mondott anyukámnak, hogy nem is volt igaza apának X. nem is gonosz. Azóta az exem is párra lelt, így megszűntek ezek a gondok. Nem is értem az ilyen apákat/anyákat, hiszen a gyerekükkel tolnak csak ki. Sajnos, ha már így alakult, hogy külön mentek a szülők, az lenne a fontos, hogy érezze az a gyermek, hogy Őt mindenki nagyon szereti, az új párok is. Persze nehéz ez, nekem is azért összeszorul a torkom mikor valami szépet rajzol a mostoha anyunak, de ezt sose mutatom ki, sőt megdicsérem. Mi például a kislányunk egyik fellépésére 3-masba mentünk, nem azt mondom, hogy egymás nyakán lógtunk végig, de intelligensen megoldottuk.
2014. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, még annyit akartam, hogy nem kell más, mint hogy érezze, hogy a feleséged szereti. Az én kislányomat egy percig nem tudta az exem a párom ellen hangolni, pedig nagyon próbálkozott. És ne szállj be a sárdobálásba, soha ne mondj rosszat az anyukájáról. Én mindig csak arra válaszoltam, amit kérdezett a gyermek, nem fűztem hozzá több megjegyzést. Amikor megkérdezte, hogy apa miért mond rosszakat X-ről, akkor csak annyit mondtam, hogy apa nem kedveli, ezért. Legyetek minél többet a kislánnyal, így saját maga tapasztalja, hogy nem gonosz a feleséged.
2014. máj. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!