Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akar most az apám...

Miért akar most az apám lenni? Hogy adjam a tudtára, hogy nincs beleszólása az életembe?

Figyelt kérdés

Két éves voltam, amikor anyáék elváltak. Egy ideig jó volt apával a kapcsolatom, de utána egyre kevesebbet beszéltünk, az utóbbi pár évben csak néhány alkalommal.

Erre most próbál beleszólni a dolgaimba és meglepődik, hogy csak nevetek rajta, mert szánalmas az egész.

Azt mondja, hogy anya nem nevel semmire, nem foglalkozik velem, csak a pénzt adja, nem neki kellene nevelnie, mert az ilyen nő nem anya, fontosabb neki a külsőség és a pénz, luxus, mint a lánya.

Tudom, hogy az anyám nem mintaanya, de én ehhez már hozzászoktam, nem kell senki, aki szabályokat szab és irányítani próbál.


Az utóbbi pár évben már nem is éreztem iránta semmit, olyan, mintha nem is az apám lenne, csak egy idegen.



Mit tegyek, hogy befejezze ezt?


2014. máj. 14. 15:38
1 2
 1/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:

Fizet gyerektartást? Szoktál tőle pénzt kapni?

Ennek ismeretébe tudom finomhangolni atyai jótanácsaimat.

2014. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kellene gyerektartást fizetnie, de soha nem fizette időben, így anya már nem hívogatja érte, megvagyunk anélkül a pénz nélkül is, csak veszekedett vele apa, hogy bezzeg más férfiak egyáltalán nem fizetnek semmit, vagy csak pár ezer forintot, mire kell nekem ennyi pénz, stb.

Szóval nem, semmilyen formában nem támogat anyagilag.

2014. máj. 14. 15:41
 3/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
10%

Ez esetben kerüld el nagy ívben, és ne hagyd, hogy a legcsekélyebb mértékben is beleszóljon az életedbe.

Nevess az arcába, ennyi.

Továbbá szavazz a Demokratikus Koalícióra, ha elmúltál már 18 éves.

2014. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ha nem akarsz akkor ne beszélj vele. Egyszerűen a tudtára tudod adni, amikor keres nem veszed fel a telefont.

Ha meg valahová eléd megy, mondd meg neki, hogy tartsátok az eddigi látogatási arányt továbbra is. Sok év után egyszer.

2014. máj. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen ignoráld. Akár veheted a fáradságot, hogy amit fent írtál, elmondod neki, de lehet, hogy ezen már túl vagy. Úgyse tud mit tenni, éld az életed és kész.

Én szóba se álltam az enyémmel 12 éves korom után, hasonló volt a felállás, csak ő soha nem fizetett semmit, az elején se, láthatás azért volt, amíg meg nem rágalmazta anyámat, onnantól akkora ívben hanyagoltam, amekkorában csak lehetett. Járkált utánam, az iskolában is volt néha, én elkerültem, egy idő után feladta, mit tehetett volna?

2014. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, miért érzem azt, hogy ez a Te verziód!

"nem kell senki, aki szabályokat szab és irányítani próbál"

Felnőtt vagy, megkeresed a pénzt az eltartásodra?

Vagy mégiscsak van igazság abban amit apukád mond?

Nagyon úgy érzem, hogy igen!

2014. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mondhatod neki pl., hogy apu ha bele akarsz szólni az életembe, akkor fizesd anyunak a gyermektartásdíjat, ha meg nem, akkor érdemtelen vagy arra, hogy apáskodjál felettem.
2014. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Erre most próbál beleszólni a dolgaimba és meglepődik, hogy csak nevetek rajta, mert szánalmas az egész.

"Azt mondja, hogy anya nem nevel semmire, nem foglalkozik velem, csak a pénzt adja, nem neki kellene nevelnie, mert az ilyen nő nem anya, fontosabb neki a külsőség és a pénz, luxus, mint a lánya.

Tudom, hogy az anyám nem mintaanya, de én ehhez már hozzászoktam, nem kell senki, aki szabályokat szab és irányítani próbál. "


Kérdező. kommentelők Te, Ti, látjátok, olvassátok a kérdést?

Itt az elkényeztetett, pénzes, magát a világban elhelyezi nem tudó lánnyal találkoztunk.

Igaza van édesapádnak, nagyon sok nevelésre lenne még szükséged.

2014. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

"Kérdező. kommentelők Te, Ti, látjátok, olvassátok a kérdést?

Itt az elkényeztetett, pénzes, magát a világban elhelyezi nem tudó lánnyal találkoztunk.

Igaza van édesapádnak, nagyon sok nevelésre lenne még szükséged.

"


Igen, értelmeztük a történteket, viszont a kérdés nem úgy szólt, hogy egy kis hisztis p..sa vagyok-e, hanem úgy, hogy a ritkábbnál is ritkábban látott apja felkereste, és bele akar ugatni abba az életbe, amibe már nem tud mint látszik.


Hiába van igaza, mivel magára hagyta a lányát, és baromira nem vett részt a nevelésébe, utólag már nem kell feltétlenül beleokoskodni abba, hogy a másik itt az anya hol cseszte el. Mivel apuka se vette a fáradtságot arra, hogy kicsi lányát nevelje, ez a végeredmény született.


Ha valakit hosszú időn keresztül magasról le..rja az apja, annak nem kell feltétlenül elfogadnia a közeledését. Ennyi volt a válaszunk a kérdésre.

2014. máj. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

"Továbbá szavazz a Demokratikus Koalícióra, ha elmúltál már 18 éves."


No ez pontosan a semmitérő apáéval egyenértékű tanács. A Holdra kellene kilőni. Vagy mellé...

2014. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!