Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni az anyámmal?

Mit lehet kezdeni az anyámmal?

Figyelt kérdés

Aktív korú, munkaképes, de nem dolgozik, özvegyi nyugdíjból és a kisebbik gyereke árvasági ellátásából, rokonoktól elkért pénzekből él.


Én tulajdonos vagyok a házában, benne lakom, külön házrészben, de ha valami olyat csinálok ami neki nem tetszik, akkor úgy beszél velem mint a kutyával.


A kert iszonyatosan gazos, elvadult, nem foglalkozik vele, a portán áll a szemétdomb. szó szerint! Rengeteget dolgoztam a házzal mire elfogadhatóan kezdett el kinézni, de úgy érzem köszönet helyett inkább azt várja el, hogy úgy történjenek a házzal meg a kertben a dolgok ahogy az ő ízlésének megfelel, pedig nem rombolok, hanem helyette csinálom a dolgokat.


Főzni nem nagyon főz, a saját pénzemből élek meg, tanulok. Rokonok valamilyen szinten támogatnak, de ami pénzt adnának azt az anyám még előttem gyorsan elkéregeti, szóval kevés jut. Egyébként iszonyat pénzek mennek el a kezében nem tudni mire. Most születésnapomra egy tábla csokoládét kaptam konkrétan anyámtól, a tortámra a nagyanyámtól kért pénzt.


Szóval mit csináljak? Nem dolgozik, de elvárja, hogy tiszteljem, hallgassak rá, dolgozzak neki. Én nem fogok, és lehet, hogy haszonélvező a házban de elköltözni sem fogok. Saját lakórészem van egyébként, de még nincs kész, de az anyám viselkedéséből úgy érzem, hogy akkor sem lesz az enyém ha elkészül végül..



2014. máj. 5. 17:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Az állapotokat meg inkább nem ragoznám. Patkányok, egerek, szeméthalom, csalántengerek, bodzatenger, méteres fű, a házba meg be se megyek mert durva ami ott van.


Igazából megvagyok vele csak azt nem értem, hogy ilyen teljesítménnyel, ingyenéléssel miért van ekkora arca?


Most biztos jönnek majd az okos válaszolók akik kioktatnak, hogy ez a normális.

2014. máj. 5. 17:05
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudod, az utolsó mondatodig még együtt is éreztem veled...


Nem tudsz mást tenni, mint lelépni. Ha elmúltál 18, saját lábadra állni, ha még nem vagy annyi, rokonhoz költözni.

2014. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves első, pont ez a gond. A barátom segítségével építkezünk a hatalmas ház végében és elég jól haladunk. Szeretnénk itt nyugodtan élni, ne kelljen albérletre kidobni a pénzt, de attól tartok, hogy anyám már ezt is a magáénak tekinti, és azt fogja elvárni, hogy eltartsuk.


Tudom, egy rendes gyerek gondoskodik az öreg szüleiről, de az én anyám még csak 43 éves.


Sajnos fontos nekünk ez a hely. De valahogy szeretnénk elérni a békét és a nyugalmat legalább azokon a részeken, amik évtizedek óta érintetlenek. Mert a ház felébe csak szemetet pakol.

2014. máj. 5. 17:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egyetlen napig sem tudnék ilyen környezetben élni. Inkább rokonokhoz költözni, ill. ha lenne annyi jövedelmem, hogy albit tudjak fizetni, inkább oda. Neki özvegyi joga van a házra, azt csinál, amit akar. Megnevelni úgysem tudod, kár a gőzért. Spuri onnan, amilyen gyorsan csak tudsz.
2014. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem megy, már 200 ezer forint benne van a lakrészben és jól alakul. Nem mindennaposak ezek a kitörései.

Rokonokhoz nem tudok költözni sajnos, nincs normális helyük, és szeretnék végre egy saját kis háztartást kialakítani, amihez már nem sok hiányzik, körülbelül még a fenti összeg még egyszer.


Ennyit fizetnék egy albérlet után is egy évben, sőt talán többet is, de ha leállok a fizetéssel onnan mennem kellene. Itt pedig csak a rezsit kell kifizetnem, ha takarékoskodom, az is alacsony.


Dilemma, ez tény. És senkinek sem egyszerű a rokonaival. A kertet már rendbeszedtük, gyönyörű lett. A gyümölcsfák is újjáéledtek, csak anyám basáskodása zavar. Tudom, hogy változni sosem fog.

2014. máj. 5. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
a saját tulajdonod az hogy te takaritod, rendben tartod a minimum és már bocs de te is a rokonoktól kucsorogsz
2014. máj. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, én a saját árvaellátásomból élek + a barátom segít.
2014. máj. 5. 18:05
 8/8 anonim ***** válasza:
41%

Azt azért megkérdezem, hogy ha te társtulajdonos vagy is, nem anyádé véletlen a haszonélvezeti jog az egészre?

Mert akkor örülhetsz, ha megengedi, hogy ott lakj a barátodról nem is beszélve.


(Ugyanis szerintem ezt már kérdezted vagy te, vagy a párod)

2014. máj. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!