Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy nem szeretnék velük nyaralni menni?

Figyelt kérdés

Nem akarom megbántani, hogy úgy tűnjön, azt a programot választom, ami drágább és jobb helyen van.

Ráadásul oda apával mennék, ezen még jobban ki fog bukni. Így is volt vita a nyár miatt már, mert kb. 1 hetet leszek itthon, velük. Emiatt a nyaralást átették augusztus végére, de apa is pont akkor menne nyaralni és az a hely jobban vonz.


Hogy mondjam meg anyának, hogy ne sértődjön meg, ne haragudjon?

16L


2014. ápr. 26. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:
11%

Én 16 évesen már egyáltalán nem mentem nyaralni a szüleimmel, igaz egyrészt nem is váltak el, másrészt én ilyenkor nyáron már rég dolgoztam (diákmunka).

17 évesen pedig egész nyári meló után a barátnőimmel mentünk el nyaralni 4 napra Magyarországon. Büszke is voltam magamra 16 éves koromtól, hogy a szükségleteimet magamnak fizetem.


A te esetedben, mint írtad, alig leszel otthon anyukáddal. Nyilván szeretné azt az egy hetet is veled tölteni, amikor vele vagy. Ezért rakta oda át a nyaralást.

Esetleg apukádat kérd meg, hogy a nyár 95%-ban (amit vele töltesz) menjetek el oda nyaralni, amelyik hely téged jobban vonz. Még csak április van, simán áttudja tetetni a szabit meg a nyaralást is. Bár gondolom a nyaralást még le se foglalta.. :))


Egyébként meg döntsd el te, hogy neked ki a fontosabb?!


Apukádat nem hinném, hogy szíven ütné, ha nem mennél vele nyaralni. Valószínűleg pont akkor megy pihenni, amikor nem vagy nála. Nyilván így tervezte, azért rakta oda a nyaralását. Ebbe is bele kellene gondolnod.

2014. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hogy hogy csak 1 hetet leszel otthon? A többit hol töltöd?
2014. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Maga az a tény, hogy már nem akarsz 16 évesen anyukáddal menni nyaralni nem gáz, ilyen idős koromban már általában én sem mentem velük, magamnak szerveztem inkább a programokat nyárra. De, a Te konkrét szituációdban szerintem nagyon nagy tapintatlanság lenne ha nem mennél el. Össz-vissz egy hetet leszel velük és hozzád alkalmazkodva még át is tették a nyaralást. Nyilván ez a nyaralás volt előbb lefixálva, az apukáddal való nyaralás később jött a képbe. Szerintem gerinctelenség csak azért dobni az előbbit mert apukáddal jobb helyre mehetsz, nekem ilyet nem lenne szívem megtenni anyukámmal.
2014. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Amikor nem itthon vagyok, nem apánál leszek, hanem barátnőkkel, barátokkal külföldön, vagy fesztiválokon, bulikon, koncerteken.

Apával amúgy is kevesebbet találkozok, ő sokkal jobb helyre megy (valahogy jobban vonz az egzotikus sziget, mint egy kisváros a Balaton mellett).

Vele is csak 5 napot leszek és azt is azért, mert ő utazik oda, ahol én leszek, amúgy nem találkoznánk egyáltalán.

Pont apa mondta, hogy menjek vele és az sokkal jobb lenne...

Nem azért megy a nyár végén, mert nem akarja, hogy vele menjek. Nem úgy kell elképzelni, amikor ott vagyok, hogy a nyakán csüngök, igazából olyankor szinte csak este találkozunk.

2014. ápr. 26. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
gerinctelenség vagy nem, én se mennék a Balaton partra, ha akad jobb hely is
2014. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Pedig gerinctelenség a javából. Nagyon megbántod anyukádat azzal, hogy lepattintod mert nem engedheti meg magának a trópusi szigetet, hanem "csak" a Balatont. Én bizony szégyellném magam ha ilyen felszínes és anyagias lennék. Nálunk ugyanez volt dettó a szitu, elváltak a szüleim, apuék jobb módban éltek az új családjával. Mehettem volna velük is mindig a drágább nyaralásokra, programokra, de ehelyett többre értékeltem azt a pár napos szerényebb nyaralást amit anyu tudott nyújtani. Szemen is köptem volna magam, semmiben veszem anyu egész éves kemény munkáját amiből nagy nehezen előteremtette minden évben a nyaralásunkat. Szerintem nagy gáz amit csinálsz és ahogy gondolkodsz, elég szomorú.
2014. ápr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

6-os, és az apját miért is kellene kevesebbre tartania? Te azt tetted, te nem értékelted semmire apádat, jogod van hozzá, de a kérdezőt miért biztatod erre?

Kérdező, én a helyedben valamelyik fesztivált mondanám le (ha azt írod, egész nyáron fesztiválról-bulira fogsz járkálni, van miből válogatni), és akkor anyukáddal is el tudsz menni nyaralni.

2014. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Kössz a lepontozást utolsó, megkaptad te is! Nem vettem semmibe apámat, hol írtam ezt? Ugyanúgy találkoztam vele, ugyanannyi időt töltöttem nála mint anyunál, de ha olyan szitu adódott mint amit a kérdező írt akkor nem választottam csak azért aput mert Ő pénzesebb programot tudott ajánlani...
2014. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is elég gerinctelenség, mondj le inkább egy másik programot és menjetek akkor az anyukáddal. 16 éves vagy, örülj neki, hogy egyáltalán elengednek, mert simán mondhatná azt anyukád, hogy ez túlzás és szépen itthon maradsz a fenekeden. A nyári programodat egyébként te finanszírozod magadnak?
2014. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Te azt vàlasztod akinél több a lóvé!! A legtöbb veled egykorú tini ugyanezt tenné mint amit te akarsz.

Ez undorító és gerinctelen, DE a te korodba még normàlis h nem érzed ezeknek a súlyát! Majd később ràjössz h nem feltétlen az a jobb társasàg, szülő akinek nagyobb a bukszája....és nem feltétlen az számít h hol vagy hanem h kivel.

Tini vagy....tégy amit akarsz, ugyis a sajàt fejed utàn mész...bàrki bármit mondd.....és hasznàld is ki h ezeket a megbàntàsokat elnézik a szüleid!!

2014. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!