Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell előadni, hogy egy...

Miért kell előadni, hogy egy család vagyunk? Ilyen lenne egy jó anya? Miért ilyen képmutató?

Figyelt kérdés

Az anyám úgy tesz mindenki előtt, mintha mintaanya lenne, de ez nem igaz. Elegem van már abból, hogy előadja azt, hogy egy család vagyunk. Mégis a gazdagabbnál gazdagabb férjeit, pasijait úgy cserélgeti, mint más a ruhatárát.

Velem csak akkor "beszélget", ha bajba kerülök, de akkor is próbálja mihamarabb elsimítani az ügyet.

Szerintem fel sem tűnik neki, ha napokig nem megyek haza.

Most is itt vannak mamáék és úgy viselkedik, mintha mi boldogok lennénk, most hirtelen egész nap itthon van, nem megy el sehova, próbál jópofizni velem.

De akkor nem volt ilyen, amikor összetörtem a kocsit, meg se kérdezte, hogy jól vagyok-e, csak annyit mondott, ne legyen szabadon a vállam, mert úgy nézek ki, mint akit megvertek.

Más szülő nem hagyná, hogy a gyereke olyanokat csináljon, mint én. Az anyám meg csak elintéz mindent, velem nem is beszél ezekről. Olyan, mintha azt hinné, hogyha nem beszél a problémákról, akkor azok eltűnnek.

De ha megyünk valahová, vagy nálunk van összejövetel, akkor elvárja, hogy előadjuk azt, hogy egy boldog család vagyunk, ahol nincs semmi probléma.

Miért kell ilyen képmutatónak lennie mások előtt? Miért fontosabb neki az, hogy utazzon, vásároljon, barátnőzzön, mint a saját lánya?


2014. ápr. 21. 14:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hogy költöznék el, amikor minden ide köt? Ezt elmondanád?

Mert kicsit érdekes lenne 1-2 órákat ingáznom reggelente és esténként...

2014. ápr. 21. 15:58
 12/16 anonim ***** válasza:
46%

Állj meg vándor !!

Mi az hogy napokig nem mész haza? Hát b**zus, jó hogy fiatal vagy és kamas zmeg blabla de az még nem azt jelenti hogy azt csinálhatsz amit akarsz. Ennyi erővel menj már el a legközelebbi bankba és rabold ki, mert miér ne, jó buli lesz, anyád meg úgyis elintézi. Tudod, élni másképp is lehet, nem csak autóösszetöréssel :) .

Én 19 vagyok, voltam bulikon, éltem a fiatalságom elég jól, de sosem törtem össze se autót, és sosem csináltam butaságokat, és mégis szép tinédzser korom volt. Bár igaz, a mi időnkben más volt minden, még kinnt hülyéskedtünk, szórakoztunk.

2014. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell a kérdezot támadni. Én is voltam kamasz, de sosem fordult elo, hogy napokig nem mentem volna haza. Hogy ez miért volt? Mert amint hazaállítottam volna, édesanyám konnyes és kialvatlan szemekkel rám nézett volna és minimum felpofozott volna. Az régen rossz, ha a szulonek fel sem tunik, hogy napokig nincs otthon a gyerek.

A kérdezo azért csinál nagy hulyeségeket, mert nem volt nevelve.

Kérdezo! Egy olyan nonek mint anyád, fontos a kulsoség. Tudja, hogy nem jól nevel, de nem szeretné ha ezt mások is látnák. Sok ilyen szulo van, otthon ordítanak a gyerekkel szuloin meg eljátszák az aggódó turelmes anyu-aput.

2014. ápr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
mit itélkeztek a kérdező felett, nem az ő cipőjében jártok. Amin ő keresztül megy, ez teljesen normális folyamat. Ha leszarnak, akkor az következik, hogy te is elkezded leszarni az életet. De ő már rájött végre hogy honnan bűzlik a hal, és átlátja, hogy az anyja hibázott. Ez a megváltozás kezdete, hogy átlátja mi történik vele, addig az ember csak sodródik a lelki fájdalomtól. Barátommal is ugyanez a helyzet, őt is leszarta az anyja egy gazdag férj miatt, és mindent a közös gyereküknek adtak meg, nem neki. Ő is lázadó lett, és utána nem azt kapta, hogy szegény fiam, bocs hogy leszartalak, hanem csak még jobban utálták amiatt hogy ilyen lázadó lett. Én sajnálom az ilyen sorsú embereket, mert nem ők választották a szülőt. Sajnos most ez csak körvonalazódik benned, hogy nem kaptál elég szülői támogatást, megértést, és nevelést, ez a probléma 30 éves korod körül fog tetőzni. A barátom pl pánikbeteg lett egyik pillanatról a másikra, és nem tudta hogy mitől. Nekem és a terapeutának (mert hát oda is el kellett kezdenie járnia végül) csak azt hajtogatta, hogy neki tökéletes családja van. Egy év terápia után kezdett egyáltalán rájönni, hogy annyira nem is tökéletes, és kifejezetten haragszik az anyjára amiatt ami történt, és hogy ő egy elfeledett kiszoritott gyerek lett. De ezt is nagyon nehéz terápiával feltárni később, mert a gyerekben az él, hogy minden ami történt, normális volt. Pedig közel sem. Készülj, hogy neked is később nehezebb lesz, de ne aggódj, mindent le lehet győzni, ha megérted. Addig is ajánlom a "mérgező szülők" c. könyvet, fent van neten, mielőtt ez a probléma 30 éves korodra teljesen kinőné magát valami eltemetett elnyomott érthetetlen problémává. saját tapasztalatból mondom ezt Neked! győzelmes küzdelmet kivánok, és sok sikert az élethez!
2014. ápr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért viselkedik így a kérdező, mert szeretne egy kis figyelmet és törődést kapni. Legalábbis nekem ez jött le belőle. Ha meg figyelemre és törődésre vágyik, akkor azt az anyja váltotta ki belőle.


Szerintem írj neki egy levelet, hogy szeretnéd, ha jobb lenne a kapcsolatotok.

2014. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, először azért kattintottam le a kérdést, mert azt hittem hogy a barátom irta ki. szinte ugyanaz a sztori,a nnyi különbséggel, hogy az ő anyja egy gazdag pasi miatt tojta le az ő fejét, de neki is nagy lelki fájdalma lett ebből, azt mondta, hogy ha az anyjával csak beszél, nagyon erős szorongás tör rá. Az én anyámnak pedig sorban voltak pasiai mint neked, sorra jöttek a pótpapák, és az sem volt túl rózsás személyiség fejlődés számomra. De már utólag túl tettem valamennyire magam, kezdek magamra találni, és kialakatina a saját életemet. De előtte kellett a felismerés, majd utána a feldolgozás. Azt nem tudom hogy ezt a hiányt, hogy nem volt szerető szülőnk, és szeretett családi légkör otthon amiben felnőhettünk volna, csak egy képmutatás, hogy valaha lehet-e pótolni a belsőnkben, de egy biztos, hogy alakitani lehet a léleken, és valamennyire meg lehet erősödni.
2014. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!