Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell előadni, hogy egy...

Miért kell előadni, hogy egy család vagyunk? Ilyen lenne egy jó anya? Miért ilyen képmutató?

Figyelt kérdés

Az anyám úgy tesz mindenki előtt, mintha mintaanya lenne, de ez nem igaz. Elegem van már abból, hogy előadja azt, hogy egy család vagyunk. Mégis a gazdagabbnál gazdagabb férjeit, pasijait úgy cserélgeti, mint más a ruhatárát.

Velem csak akkor "beszélget", ha bajba kerülök, de akkor is próbálja mihamarabb elsimítani az ügyet.

Szerintem fel sem tűnik neki, ha napokig nem megyek haza.

Most is itt vannak mamáék és úgy viselkedik, mintha mi boldogok lennénk, most hirtelen egész nap itthon van, nem megy el sehova, próbál jópofizni velem.

De akkor nem volt ilyen, amikor összetörtem a kocsit, meg se kérdezte, hogy jól vagyok-e, csak annyit mondott, ne legyen szabadon a vállam, mert úgy nézek ki, mint akit megvertek.

Más szülő nem hagyná, hogy a gyereke olyanokat csináljon, mint én. Az anyám meg csak elintéz mindent, velem nem is beszél ezekről. Olyan, mintha azt hinné, hogyha nem beszél a problémákról, akkor azok eltűnnek.

De ha megyünk valahová, vagy nálunk van összejövetel, akkor elvárja, hogy előadjuk azt, hogy egy boldog család vagyunk, ahol nincs semmi probléma.

Miért kell ilyen képmutatónak lennie mások előtt? Miért fontosabb neki az, hogy utazzon, vásároljon, barátnőzzön, mint a saját lánya?


2014. ápr. 21. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy anyád képmutató, de te is az vagy. Nőj fel, és ne csinálj hülyeségeket, meg olyanokat, amiket "más szülő nem hagyna"...
2014. ápr. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Es a sajat lanya mit tett/tesz annak erdekeben, hogy normalis csaladi eletet eljen? Szerintem mar elege van. Milyen lanya lehetsz, ha nem jossz haza napokig, osszetorod a kocsit, stb. Szerintem nem akarja a nagymamat izgatni, hogy sajnos lanyat nem sikerult megnevelnie, meg ha probalta is. Te nagyon irigy vagy anyukadra.
2014. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Irigy a ribiskedésre? Ne csinald:DD
2014. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kamasz vagyok, mikor érezzem jól magam, 50 évesen?

Én már nem erőltetek semmit, így nőttem fel. Sosem volt mellettem, vagy ha vitt magával, akkor se foglalkozott velem. Mindig fontosabb volt valami... Az aktuális férje/szeretője, a pénzköltés, a szórakozás, a napozás, bármi.

Mire lennék vele kapcsolatban irigy? :)

Hogy ez már a sokadik házassága, de a mostani férjét is megcsalja?

Vagy arra, hogy több időt tölt a fodrászával, mint velem?

Mégis mire kellene irigynek lennem vele kapcsolatban? A pasijai számára? Arra, hogy mennyi pénze van úgy, hogy szinte egy napot nem dolgozott egész életében?

Mama is tudja, hogy milyen, tekintve, hogy a fél gyerekkoromat náluk töltöttem, amikor anyának éppen nem volt kedve a gyerekneveléshez (ha nem akart elvinni mamáékig, akkor a barátnőméknél aludtam).

2014. ápr. 21. 14:40
 5/16 anonim ***** válasza:
39%

"Miért kell ilyen képmutatónak lennie mások előtt?


Mert mit kellene csinálnia? Elmondani minden vendégnek és családtagnak, hogy napokig nem jársz haza, figyelmetlenül vezetsz kockáztatva ezzel mindenki életét és azt sem tudja, hogy kivel/kikkel hálsz együtt? Ez tényleg jobban tetszene neked, ha elmondaná rólad az igazat?

2014. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem erről van szó.

Hanem hogy úgy viselkedik mindenki előtt, mintha ő nyerné minden évben a "szuper anya" címet és mindent tudna rólam.

Nem egyik napról a másikra lettem ilyen, elhiheted.

2014. ápr. 21. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Hozd rendbe a magad eletet, utana szold le anyadat. Ne kenj mindent a gyerekkorodra. Gondolom mamad nem erre nevelt amit most csinalsz. Ha attersz egy normalis eletre, anyaddal is jobban fogsz kijonni. Ne a multba nezz, ne mindenki mast okolj, csinald amit tudnod hogy tenned kene. Mar eleg nagy vagy ahhoz, hogy tudd hogy mi arossz es jo. Anyadhoz hozza tudod vagni a nem megfelelo viselkedeset, miert nem tisztitod le magadat?
2014. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha ide anyám írt volna ki egy kérdést, ahol leírja, hogy a gyereke szinte az egész gyerekkorát nélküle töltötte, vagy vele, de igazából akkor sem foglalkozott vele, mert fontosabb volt neki a pénzköltés, pasizás, akkor is ennyire őt védenék a válaszolók? :)

Csak kíváncsi vagyok, tényleg.

2014. ápr. 21. 14:56
 9/16 anonim ***** válasza:
28%
A mult az a mult. Megjavitani mar senki sem tudja, mi sem. Arra torekedj, hogy hagyj fel a jelenlegi viselkedeseddel, meg van esely hogy any-lany kapcsolatotok legyen. Azzal, hogy most te bosszubol kicsapongo eletet elsz, anyadat nem bosszulod meg, hanem csak magadnak okozol fajdalmat.
2014. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Figyu, ha neked ennyire nem tetszik ahogyan anyukád él, akkor miért nem költözöl az édesapádhoz, nagymamádhoz? Egyik helyen azt mondod felnőttél, másikban azt, h kamasz vagy. Te saját magaddal sem van tisztában.


Tudod, engem tényleg lesz-rtak. 16 évesen már nem is laktam otthon. Szóval te most vagy feleslegesen nyígsz v kihasználod az anyukád férjeit pénzestül (ezzel együtt anyukádat is). Mond neked az vmit, h bort iszik és vizet prédikál?

2014. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!