Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lemondhatok apámról és a...

Lemondhatok apámról és a család apai ágáról?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve, a kérdésem az lenne, hogy milyen módon szakíthatom meg az apám, valamint az apai nagyanyám stb. és a köztem lévő jogi köteléket. Több mint 10 éve tudom, hogy nem a vérszerinti "apám" Anya férje, gyerekkoromtól kezdve megkeserítette az életünket, reményeink szerint Anya hamarosan elválik tőle és összeköltözik az igazi, szeretett Apámmal. Tudtommal a válással a feleség kötelezettségei megszűnnek a volt férj irányába, de ettől én még a "gyereke" maradok, vagyis tartani, segíteni vagyok köteles, ha úgy adódik, viszont én semmi ilyesmire nem vagyok hajlandó és ezen igényemnek szeretnék jogi úton is érvényt szerezni. Hamarosan beadom a névváltoztatási kérelmet, felveszem az igaz Apám nevét Apasági vizsgálattal vagy milyen eszközzel érhetem el, hogy megszűnjek a "fia" lenni, és se jogaim (pl. öröklési jog) se kötelezettségeim ne legyenek vele szemben.

Kösz a válaszokat!



2014. ápr. 20. 14:24
 1/2 anonim ***** válasza:
34%
ja az igazi szeretett apád azért elnézte egy idegen ember nevel téged:))Derék.vedd is fel a nevét,istenítsd mert megérdemli.Ha valakit okolhatsz az esetleg anyád,ő miért nem úgy nevelt pici korodtól fogva a nevelő apád vett a nevére?Miközben a szeretett igazi apucikád röhögött a markába nem érdekelte a világon vagy.
2014. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megbocsáss, de nem azt kérdeztem, mit gondolsz a dologról, pláne úgy, hogy nem ismered a körülményeket, hanem miként szabadulhatnék meg az említett személyektől. Ha erre nincs válaszod, inkább ne írj.
2014. ápr. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!