Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen kevés a rendes,...

Miért ilyen kevés a rendes, normális édesapa?

Figyelt kérdés

20/F vagyok, és apám is egy undorító alkoholista volt, aki semmit nem törődött a családjával.

És sok helyen szintén ezt látom. Nem akarok általánosítani, de eddig sokkal több rendes édesanyát láttam, mint apát.

Rengeteg apa le se sz*rja a családját, vagy alkoholista, vagy egyéb probléma van.

Persze anyukákból is vannak ilyenek, de miért van az, hogy az apáknál jelentősen nagyobb az olyan emberek száma, akiknek nem való család?



2014. ápr. 17. 08:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%
Mért van az, hogy mindig minden a nő hibája? Vannak férfiak akiknél 5 év után derül ki milyen a valódi természetük. Nyilván a nő hibája, hogy gyereket szült egy rendesnek látszó pasinak. Az meg, hogy a egy nő képes lenne egy felnőtt emberben olyan komplexusokat csinálni amitől egy undorító féreg lesz több, mint nevetséges.
2014. ápr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"20/F vagyok, és apám is egy undorító alkoholista volt, aki semmit nem törődött a családjával."


Én 21/F vagyok és az én apám szintén alkesz volt. Mondjuk velem sajnos törődött, mert mindig megtalált, ha valakivel kötekedni akart és sajnos általában akart.


Gondolom azért ilyenek többször a férfiak, mert alapvetően férfiak és egy férfiben általában nincs annyi empátia, mint egy nőben (alapesetben), másrészt régen teljesen más volt a nevelés, mint manapság, keményebben fogták a fiúgyerekeket és valószínűleg többet is cseszegették őket, mint a lánygyerekeket és most ők ezt adják tovább.

Apám apja is sokat ivott, verte nagyanyámat és a családját és gondolom apám is azért lett ilyen, mert nem bírta magát túltenni a dolgon és csak ezt a példaképet látta maga előtt.

2014. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Gyermekként hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy szüleink mindent tudnak az életről, vagy legalábbis tudniuk kellene. Kérdező, 20 éves vagy. Hamarosan szülő leszel, anélkül, hogy fikarcnyit is tudnál arról, ami ezzel jár. Lesz családod, akiért feleősséggel tartozol, feleséged, gyermekeid, akiket el kell tartanod, akiknek erődön felül teljesítve mindent meg kell adnod. És persze játszanod kell az erős férfit, a mindenttudó apát, a problémamegoldó főhőst, holott éppúgy semmit sem tudsz, éppoly tanácstalan vagy, mint a te apád volt, és éppúgy csak most tanulod az életet, mint egykor ő tette. Egyfajta meghasonlás ez, és sokan nem tudják józanul végigcsinálni. A nagy színészek között is rengeteg az alkesz, pontosan emiatt. Persze nem ez az egyedli kiváltó ok, ez csak egy adalék az előttem szólók remek okfejtéséhez.
2014. ápr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 adiani válasza:
Mert nincs olyan hogy apai ösztön és nem indulnak be a hormonok ha gyerek születik. Ugy csinálnk mintha minden a régi lenne . és eszükbe sincs "bájossabbnak lenni" (tisz. kiv)ha nincs vele a gyereke akkor meg ugy érzi nincs teher a vállán. HA találkozol vele esetleg megkinál egy cigivel de eszébe sincs hogy a kezedbe nyomjon egy 10-est vagy megkérdezi jol vagy-e. csak elsiet "dolgára" és azt gondolja hu ezt megusztam, végre nyomhatom a gépet. Ellenben az anyákban általűában meg van az ösztön és a gyerekeikért élnek nem pedig menekülnek elöle
2014. ápr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy legtöbbször kettőn áll a vásár. Az én apám egy szemét ember aki mindenkiben csak a rosszat látja, és a rosszat kívánja. Soha nem jött értem oviba, suliba, nem tett tisztába, nem fürdetett, nem vitt el sehova, tulajdonképpen semmit nem csináltam vele születésem óta (23/L). Erről mondjuk anyum is tehet, mert soha nem adott a kezébe, hogy tessék itt van vigyázz rá te amíg én mást csinálok, mert azt hitte ha "lepasszol" apámnak akkor ő rossz anya. Másrészt viszont én is sok rosszat hallottam a barátnőimtől az ő apjukról.
2014. nov. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!