Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedi az anyukám,...

Miért nem engedi az anyukám, hogy úgy öltözzek, amilyen a stílusom?

Figyelt kérdés

15 éves rocker lány vagyok. Jól tanulok, kulturált vagyok, nem iszok, nem cigizek, nem káromkodok, ápolt vagyok. Nem is hordok olyan drasztikusan kinéző cuccokat, nem járok csupa feketébe. Viszont úgy érzem, ég így is csalódást okoztam anyunak. A tíz centis sakú cipőkben, erősen dekoltált rövidujjúkban járó, kivakolt arcú lányokra a mindig mondja, hogy "nézd, milyen csinos/szép!" Engem még soha, egyszer sem dicsért meg. Mikor próbáltam neki elmondani, hogy milyen napom volt a suliban (sose mondom el amúgy, mert nem érdekli), meg hogy az egyik sulistársam azt mondta, hogy szerinte szép arcom van és az alkatommal elmehetnék modellnek, akkor visszakérdezett ilyen kétkedő hangnemben, hogy "te?!" Ez elég rosszul esett... Meg az olyan ruhát nem vesz meg soha, ami az én stílusom lenne. Nincs is túl sok érzékem ahhoz, hogy divatcica legyek. Válaszhatok, hogy vagy nincs ruhám, vagy olyanba járok, amiben kényelmetlenül érzem magamat. Szinte mindig lehajtott fejjel járok, utálok egyedül végigmenni bárhol. Ha nevet valaki vagy mosolyog, akkor egyből azt hiszem, hogy azon, hogy milyen furán állnak nekem ezek a ruhák. A legjobb barátnőmmel szoktam (a zsebpénzemből) vásárolni menni, aki szintén rocker, csak ő úgy öltözik, ahogy szeretne (persze azért normális kereteken belül). Vele mindig úgy mentünk, hogy anya nem tudta, mit fogok venni, különben nem engedett volna el. Már a zsebpénzem elfogyott és se tavaszi, se nyári ruhám nincs. Anya meg az előbb kijelentette, hogyha "ilyen fekete, ronda cuccokat" veszek, akkor nem ad pénzt. Oké, természetesen értem, hogy lényegében az ő pénze, ő maga kereste. De én meg ezért ne merjek utcára menni? Nem olyan ruhákat veszek, amik "undorítóak és primitívek" lennének... Nagyim velünk él, és ő is mindig ilyen megjegyzéseket tesz. Nálunk a családba mindenki ilyen "tuc-tuc-nyek-nyek" zenéket hallgat, rockot csak én. Soha nem szólom le az ő ízlésüket, én viszont még csengőhangnak se állítok be rockot, mert lehurrognak. Hogyan kössek velük kompromisszumot? (Csak nyáron tudok már pénzt szerezni diákmunkával, addig meg mit vegyek fel? Próbálokztam kutyasétáltatással meg ilyenekkel, de olyan környéken lakom, ahol senki nem bízik senkiben sajnos. Mondtam, hogy visszafizetem, de rávágta, hogy "nem kell, de pénz nem ad".)

Már mondtam anyának, hogy lehet huszonéves koromra én leszek az egyik legnőiesebb lány, akit ismert, meg lehet, hogy kinövöm. Erre az a válasza, hogy "de bele se kezdejek". Ha nem most "élem ki magam", akkor öregkoromra meg azon fogok keseregni, hogy nem tettem meg, mint ahogy ő is.



2014. márc. 26. 20:06
1 2
 11/20 Frigg ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem az "extrém", vagy nem átlagos öltözködési stílusom megmaradt, csak a kezdetleges egyhangú ruhákat cseréltem le olyanokra, amik már jobban passzolnak hozzám.

Lehet, hogy kinövöd, lehet, hogy nem, de változni fog valamilyen irányba :)


Utolsó válaszadó: hogy érted, hogy nem tudtad megérteni? Mármint tényleg érdekel, nem kötekedésből kérdezem :)

2014. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kompromisszumot kötni, esetleg keress a neten valamilyen divat blogot ahol csajosabb rocker csajok vannak és mutasd meg nekik, hogy ez így is működik.

(nem értem azt aki szerint hagyja a fenébe mert úgy is kinövi... ja addig meg érezze rosszul magát mert rá van kényszerítve mások akarata...)

2014. márc. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
A ruhákat is megpróbálhatnád eladni/elcserélni, amiket vesz neked.
2014. márc. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
11-nek: Igazából csak azt nem értem, hogy egy nőnek ebben mi a jó. Hogy egy fiatal, fejlődő lány miért nem a kibontakozó nőiességét akarja hangsúlyozni? Miért akarja elfedni? Valami ilyesmi nálam a problémakör, de igazából ezt meg lehet magyarázni egyéni ízléssel is, nem kellenek a mély gondolatok :DD.
2014. márc. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a saját cuccaidat átalakítani! :) És nem minden rocker öltözik ám feketébe. Én is az vagyok, csak inkább "thrasher" :D Azaz főleg farmercuccokban járok, rengeteg felvarróval, amiket nagyon olcsón ki lehet fogni. Farmerkabát ujját levágom pl és egy sima póló fölé mellényként veszem, a rengeteg felvarróval senki meg se kérdőjelezné hogy milyen stílusú zenét hallgatok :) Szinte mindig tornacipőt hordok farmerral vagy bőrnacival, de azokat is rockosítani lehet felvarrókkal, jelvényekkel meg biztosítótűkkel. Ja és próbálj egy szimat-szatyrot beszerezni, az se túl drága, sok családban kallódik egy-egy... na azt is felvarrózd és és szerintem ez így még stílusosabb is mint a tiszta fekete rocker szerkó.
2014. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
nincs rá pénz de sajnálom:(
2014. márc. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Legjobb szpichológia szülőkre: fesd szőkére a hajad, vegyér rózsaszin ruhákat ami alig takar valamit, és álíccs be minden nap akár 2 új csávóval és mond meg anyádnak hogy ezt ő akarta!
2014. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Az általam képviselt műfaj egy kicsiit extrémebb, de nálunk is hasonló volt a helyzet. Szép lassan csináltam, először kértem egy zenekaros pólót születésnapomra, aztán karácsonyra is kértem egy-két ilyen cuccot és így tovább... aztán megszokták, bár én dalszövegeket is írtam/fordítottam és az elő füzetem széttépték. :D De mostanra elkezdtem növeszteni a hajam és gitározni, a füzetem érintetlen, télen acélbetétes bakancsot hordok, az ajtóm hangszigetelve van, így hallgathatok hangosan zenét nap közben, úgyhogy azt hiszem,m ára már teljesen beletörődtek abba, hogy a fiukkal nincs minden rendben. :D

15/f

2014. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
*kicsit
2014. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem teheti veled. Olyan ruhákban kellene járnod, amikben jól érzed magad. Lázadj!
2014. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!