Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért háborodik fel mindenki,...

Miért háborodik fel mindenki, amikor kiderül, hogy a gyerek az apjánál marad?

Figyelt kérdés

A kérdés fiktív, az itteni kérdések, és inkább válaszadók ihlették.


Több gondolat fogalmazódik meg bennem


- amikor apa ír ki kérdést, akkor mindenki bíztatja.."már nem úgy van mint régen, lehet esélyed"


-anya ír kinkérdést, "ohh a bíróság anyapárti..csak akkor helyezik el az apánál, ha drogos, alkoholista vagy veszélyt jelent a gyerekre az anya



- adott egy kérdés, amikor az apához kerülnek a gyerekek ilyen vagy olyan okból...

"Hogy engedhetted?"

"Mit tettél, hogy elvették?"

" én biztos nem hagytam volna"

" hogy lehetsz ilyen anya?"

" ha a gyerk nem veled akart lnni, akkor te nevelted rosszul,mnem szeretted eléggé..ésatöbbi"


Most csak általánosan összeszedtem párat...


Az senkiben nem merül fel, hgy az anya tudott ésszerüen gondolkodni,és nem ősanyaként, hogy csak nála lesz jó a gyerekeknek, hanem az apjuknál is?



Bennem azért merült fel igazán, mert gyerekként több szülő elvált a suliban, és én akkor végiggondoltam, hogy kivel mennék..


És én az édesapámmal maradtam volna, ha ajtam múlik, ma is így gondolom.

Pedig az édesanyámmal nagyon jó a viszonyunk, sőt mondhatom, hogy sokkal jobb mint eddig akárkinél láttam.

Gyerekként is így volt. Apuval több konfliktusunk volt.


Több okból..az egyik, hogy anyunak könnyebb lett volna újrakezdeni nelkülünk, apunak nem borította volna úgy egy esetleges válás az életét(munkarend és munkahely, plusz fizu miatt, igen ezt 12 évesen is így gondoltam:))


Másrészt tudtam, hogy egyikük sem akadályozta volna, hogy annyit legyünk a másiknál, amennyit akarunk..

Es meg ezeregy másik kis ok

Szerintem jobb lett volna úgy



Viszont az itt olvasottak alapján anyukámat a társadalom és a közvélemény elítélte volna úgymond az én döntésem miatt..


2014. márc. 16. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

szerintem mindenki magából indul ki,és (én is Apukámhoz kerültem és azt is akartam-okokat nem irok-volt)

én nem tudom elképzelni, h ne velem legyenek,de ha az élet úgy hozná,nem cibálnám szét őket,h kettő ide,egy oda..

És biztos nem tudnám anyagi problémaként kezelni! És felfogni sem tudom..

Vannak jó apák!

Én a hozzáállást nem bírom elfogadni!!

2014. márc. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi véleményeket...


Én abból indulok ki,nhogy sok apa sem tudja elkepzelni, hogy ne ő nevelje a gyerekét, mégis ilyen helyzetbe kényszerül.


Természetesen én nőként el sem tudom képzelni, hogy ne en neveljem a gyerekeimet, ennek ellenere úgy gondolom, hogy sok anyától nagyobb áldozat lenne a az, hogy hagyja, hogy a gyerekei az apjánál legyenek.

Persze nem minden esetben, hiszen írtátok, és igaz is hogy sok apa inkább fizet, csak ne kelljen "gondot" vennie a nyakába.



Nekem ez amúgy azért furcsa, és valőszínűleg a hozzáállásom is amiatt ilyen, mert az én édesapám sokat foglalkozitt velem.

Ő tanított főzni, otthon maradt velünk ha betegek voltunk, vitt az orvoshoz, nem csak aznanyukám csinalta ezeket, mint sok más csakládmodell esetében.

A szüleim úgymond egyenrangú felek voltak, és emiatt úgy gondolom, hogy a gyermekelhelyezéskor is megérdemelnék a szülők az egyforma megítélést, az egyforma eselyélyeket is.



Pl egyzser votl egy beszelgetésem, ahol az illető mesélte, hogy az egyik jó haverja házasságában mi van, hogy beteg a gyerek, de az anyuka elmet dolgozni,mhiába 39 fokos a láza..

És ez milyen mar,mmert az anyának a gyereke melett a helye, gpha beteg.

Az én kérdésem az olt, hogy akkro ki van a gyerekkel. Hat az apja(haver)

Mondom oké, nézzük meg fordítva, ha az apuka megy el dolgozni és a anyuka ottjon arad az mar oké? Azon miért nem akad fenn senki..?

Jah mert ez megszokott. Pedig egy apa ugyanúgy aggódhat a gyerekéért, mint egy anya, ha tenyleg apakent voselkedik.

Az esetben az anya nem csak űgy otthagyta a gyereket, hanem az apjával hagyta..

Kettősmerce kéremszépen..nekem ezzel van bajom..

2014. márc. 17. 09:12
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Valószinüleg ha válásra kerülne a sor, akkor a párom harcolna a kislányunkért. És szerintem én külföldön kezdennék életet, és igen hagynám hogy a párom- az apuka nevelje öt. Imádom mindkettöjüket, de még amikor a hasamban volt a lányunk akkor megbeszéltük, hogy ha menni akarok akkor csakis a kislány nélkül mehetek. Tudom, hogy gondoskodna róla, imádná, szeretné és mindent megadna neki, én valószinüleg új életet kezdenék távolabb a régi helytől.
2014. márc. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Az én párom szülei elváltak, mindkét szülőnek nagyon jók a körülményei, ezért ők eldönthették. A párom az apukájával maradt, és ezzel az ég világon nincs is semmi baj. Azzal meg felesleges foglalkozni, hogy mások ezen felháborodnak. Egy apának pont annyi joga van nevelni a gyerekét, mint egy anyának. A lényeg, hogy szeretetben nőjön fel. Mamár felnőtt a párom, és semmilyen "sérelem" nincs benne, az anyukája miatt, hisz eldönthette, hogy kit szeretne. Az sem értem, hogy ha egy apa ott hagyja családot akkor, mennyire ócsárolják az apát, amikor pedig a nő hagyja ott a családot jönnek a pletykák, hogy biztos a férfi "elmaradt" a nőt. A szülőket egyenrangúként kell kezelni. És ami a legfontosabb, hogy azzal maradjon a gyerek, ami számára a legjobb.
2014. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*elmarta
2014. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem felháborító abban az esetben ha anyuka is ugyanolyan részt vállal a gyereknevelésből mint az apuka, ugyanúgy fizeti az apukának a gyerektartást stb. Nyilván nem ez van az esetek nagy részében. Kérdés az is, hogy miért marad az apjánál. Azért mert a bíróság úgy dönt, hogy anyuka nem tudná ellátni és apukának ítélik a gyereket, vagy mert anyuka egyszerűen lemond a gyerekéről, mert új pasija van, elköltözik, új életet, esetleg mentális vagy alkohol problémái vannak és nem is kérdés kettőjük között sem hogy kinél marad a gyerek. Általában az anyával van valami nagy gáz, ha közös mgegyezéssel az apánál marad a gyerek. Normál esetben egy nő nem tudná elképzelni, hogy elszakítsák tőle a gyermekét sokkal nagyobb (főleg ha még kisebb gyerekekről beszélünk) a kötödés anya-gyerek között, mint apa-gyerek között. Nevelésben is általában az anya aki többet tud nyújtani a gyereknek. Míg az apával eljátszik, jól elvannak, szeretik egymást azért a nevelés oroszlánrésze az anyára hárul. Tudom ez nem minden esetben igaz, de az esetek nagy részében így van. Ettől függetlenül az apa is ugyanúgy szereti a gyerekét, de jobbnak látják ha a mindennapokban az anyával van. Nálunk is elváltak a szüleim, anyához kerültünk tesómmal mégis ugyanúgy jártunk apához is, ő is jött értünk mindig. Volt, hogy suli után hozzá mentünk, aztán estefelé meg haza. Az estéket általában otthon töltöttük, de rengeteget voltunk apánál is. Nem csak ilyen heti meg kétheti láthatás. Anyám még mondogatta is, ha mondjuk egy hétig nem mentünk, hogy miért nem megyünk apához is.

Abban az esetben viszont igenis felháborítónak tartom, mint párom esetében is ott az anyuka egyedül maradt albérletben az új párjával. Az új párja nem dolgozott, párom exe se és úgy gondolta a nő hogy jobb helyen lesz páromnál a kislány (na meg nekik is így volt egyszerűbb), eleinte néha elvitte, aztán már könyörögni kellett hogy vigye el mindig volt valami kifogás, hogy most épp nincs pénze kaját venni reggelire a gyereknek, nem tudja hol altatni este stb. 3 éve pedig egyáltalán nem látta a kislányt, mert zavarta hogy én képbe kerültem és én vagyok a lánya mellett. Az ilyen szerintem féreg, oké hogy belátta jobb helye van páromnál a gyereknek de hogy minimális erőfeszítést se tett hogy harcoljon a gyerekéért az nonszensz. Sokszor egyébként az van, hogy a nő kézzel lábbal harcol a gyerekéért a férfiak meg mintha bele lennének törödve a sorsukba, nekik már minden mind1, játszák a mártírt, sajnáltatják magukat ahelyett hogy igenis kiállnának a gyerekükért. Amikor meg a nőnek ítélik a gyereket úgy érzik mintha teljes mértékben elszakítanák őket a gyerektől és sokszor még amikor elvihetnék a gyereket se viszik el. Bocsi ha hosszú voltam vagy zavaros, kicsit fáradt vagyok, de felháborodni maximum az háborodik fel aki nem ismer, vagy nem tudja a dolgok hátterét, mert mindentől függetlenül szerintem normál esetben ha normálisak a szülők akkor az anya mellett van a gyereknek a helye, de ugyanúgy az apjával is napi szinten tartania kell(ene) a kapcsolatot. AMit még utálok amúgy, de ez is más téma csak olvastam itt valakitől, mikor szétválasztják a testvéreket. Nagyobb korban már azt mondom, hogy talán...de óvodásoknál, vagy kisiskolásoknál én nem engedném.

2014. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

Itt mindenki kikerüli a lényeget!


Mert a nőknek egy igen komoly bevételi forrás, ha jó egzisztenciájú pasassal tudják elvetetni magukat, majd ettől sikeresen elválnak.


Soha életükben nem kell többet dolgozniuk!!

Jön a lé minden hónapban, amiből ki tudják tartani az új bikájukat is!!


Na lehet háborogni.

2014. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es, pont erre hoztak egy új szabályozást miszerint a gyerektartás megítélésénél nem a szülő anyagi hátterét fogják nézni. Ugyanolyan összeg lesz meghatározva bizonyos korú gyerekeknél. Ergo nem apuka fizetésének x százalékát vonják majd ezentúl, mert az tényleg nem feltétlen áll arányában a gyerek tényleges szükségletével. Ez is benne van az új Ptk.-ban.
2014. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!