Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért háborodik fel mindenki,...

Miért háborodik fel mindenki, amikor kiderül, hogy a gyerek az apjánál marad?

Figyelt kérdés

A kérdés fiktív, az itteni kérdések, és inkább válaszadók ihlették.


Több gondolat fogalmazódik meg bennem


- amikor apa ír ki kérdést, akkor mindenki bíztatja.."már nem úgy van mint régen, lehet esélyed"


-anya ír kinkérdést, "ohh a bíróság anyapárti..csak akkor helyezik el az apánál, ha drogos, alkoholista vagy veszélyt jelent a gyerekre az anya



- adott egy kérdés, amikor az apához kerülnek a gyerekek ilyen vagy olyan okból...

"Hogy engedhetted?"

"Mit tettél, hogy elvették?"

" én biztos nem hagytam volna"

" hogy lehetsz ilyen anya?"

" ha a gyerk nem veled akart lnni, akkor te nevelted rosszul,mnem szeretted eléggé..ésatöbbi"


Most csak általánosan összeszedtem párat...


Az senkiben nem merül fel, hgy az anya tudott ésszerüen gondolkodni,és nem ősanyaként, hogy csak nála lesz jó a gyerekeknek, hanem az apjuknál is?



Bennem azért merült fel igazán, mert gyerekként több szülő elvált a suliban, és én akkor végiggondoltam, hogy kivel mennék..


És én az édesapámmal maradtam volna, ha ajtam múlik, ma is így gondolom.

Pedig az édesanyámmal nagyon jó a viszonyunk, sőt mondhatom, hogy sokkal jobb mint eddig akárkinél láttam.

Gyerekként is így volt. Apuval több konfliktusunk volt.


Több okból..az egyik, hogy anyunak könnyebb lett volna újrakezdeni nelkülünk, apunak nem borította volna úgy egy esetleges válás az életét(munkarend és munkahely, plusz fizu miatt, igen ezt 12 évesen is így gondoltam:))


Másrészt tudtam, hogy egyikük sem akadályozta volna, hogy annyit legyünk a másiknál, amennyit akarunk..

Es meg ezeregy másik kis ok

Szerintem jobb lett volna úgy



Viszont az itt olvasottak alapján anyukámat a társadalom és a közvélemény elítélte volna úgymond az én döntésem miatt..


2014. márc. 16. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Itt gyakorin mindenki felháborodik név nélkül. Mert jó érzés ha kötekedhetnek!
2014. márc. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert az itt válaszolók legnagyobb része nő és feminista. (Ha hozzászólnak, figyeld meg a pontozásomat.) Szerintük ha egy kapcsolat rossz, akkor a férfi a hibás. Ha válnak, a férfit kidobni! A gyerek marad a lakás miatt, a pénz miatt! Apát közösen eltaposni, de csak annyira, hogy a tartásdíjat még ki lehessen sajtolni belőle. Azt a néhány racionálisan gondolkodó hozzászólót igyekeznek a föld alá gyömöszölni pontozással, kommentekkel.
2014. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
inkább azon akadnak ki, ha a nő hagyja ott a gyereket, mert ha egy férfi az más meg elfogadottabb
2014. márc. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
48%
Ítélkezni mindig is könnyű volt!
2014. márc. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

Minden eset más és más. Én ismerek olyan apát, akinél a két gyereke maradt és jó a kapcsolatuk, felnevelte őket, minden rendben volt. Igaz, hogy a lányát annyira elkényeztette, hogy 25 évesen gyakorlatilag életképtelen, se főzni se háztartást vezetni nem tud semmilyen szinten, nyilván ha az anyjával marad ez nem így történik, de ez lényegtelen, mert az egyszülős nevelés mindig hordoz magában negatívumot. ez pl. ezt hordozta.


Ha a mi családunkat nézem... én anyámhoz tesóm apámhoz került. Hát apám rettenet szar szülő volt világ életében. Ne értsetek félre, jókat lehet vele kirándulni, nyaralni és időt tölteni, de a gyereknevelésre alkalmatlan. No nem olyan szempontból, hogy az azt a bíróság kifogásolná, de mégis. Alkalmatlan. Nővérem megszívta. Ő is tudja. Mi is tudjuk. Mindegy, ő is felnőtt, különösebb baja nem lett.


Szóval nekem összességében az a véleményem, hogy egy lánynak jobb helye van az anyjánál, ha az anya nem nagyon gáz. Azért gondolom ezt, mert ezt tapasztaltam az apáknál nevelkedett lányok esetében. Ez nem reprezentatív minta. Természetesen. ÉS fiúkról nem is nyilatkoznék, mert abban az esetben még ilyen tapasztalatom sincs. De én azt mondom, semmi pénzért nem nevelkedtem volna apámnál, és nagyobb korában nővérem is hozzánk költözött. Totál neveletlenül persze. Anyám szidta is apámat eleget, hogy elpereli a gyereket, nevelni azt minek, kamaszkorában meg visszatolja hozzá, hogy próbálja meg a lehetetlent, neveljen meg egy elcseszett kamaszt. Hát ez a mi vidám sztorink. Szóval én is anyapárti vagyok. Persze biztosan vannak alkalmasabb apák is az enyémnél, de én mondjuk nem ismerek egyet sem :/

2014. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Én nem háborodok fel,de valljuk be őszintén (és itt nagybetűkkel kiemelem,hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK) az apák általában távolról nagyon szeretik a gyereket,csak tartásdíjat fáj nekik fizetni, nevelni viszont már szintén nem akarják a gyereket.

Személyes tapasztalatom nincs,de én a környezetemben kivétel nélkül ezt látom,hogy nagyon is megfelel nekik a 2 hetente egyszer elvisszük a gyereket ( ha kedve tartja egyáltalán) ,jópofizunk vele egy délutánt és le van tudva..


Ugyhogy fogalmam sincs,hol lehet ez a RENGETEG apuka,aki magáénak akarja a gyereket,nem sajnálja az időt ,a pénzt ,és a törődést tőle. Merthogy én még csak itt találkoztam ezzel a jelenséggel ,élőben elvétve,sőt..


És nem vagyok feminista,sőt,irtózom tőlük, gyerekeim is vannak,és boldog házasságom :D

2014. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem kell feltétlenül ősanyának lenni ahhoz, hogy valakinek ez ne tetsszen. Nem is biztos, hogy felháborodás, csak a nemtetszés kinyilvánítása (persze biztos van más is).


Én a saját tapasztalataim alapján mondom, amit mondok. Elváltak a szüleim, én 6 éves voltam, húgom 3. Anyám besokalt...nagyon. El kellett mennie, és úgyérezte, hogy ahhoz, hogy később normálisan tudjon velünk is lenni, ahhoz kell neki egy kis idő teljesen egyedül, mert tönkremegy. Végül összejött mással, 3 év múlva ott is született egy gyerek, és minket is magához vett.


Nagyon sok olyat hallottam akkoriban is, meg azóta is ismerősi-családi körben, hogy a sárga földig össze-vissza midnennek elhordák őt, hogy milyen anya...nem is anya. Én sosem haragudtam rá, és bár apámnál nagyon nem volt jó, és én kezdeményeztem 3 év múlva, hogy mehessünk hozzá vissza, sosem haragudtam rá, sosem nehezteltem, hanem megértettem.


ENNEK ELLENÉRE most, hogy Anya vagyok, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaha ne a kisfiammal éljek, ne én neveljem, ne legyek része a mindennapjainak, és ő az enyémnek. Nem vagyok ősanya típus, sőt (sokak szerint én is egy sz.r vagyok, mert 1 éves korában bölcsibe adtam, és dolgozni kezdtem stb.). Éppen válás közelében vagyunk, és képtelen lennék elképzelni, hogy ne velem maradjon a kicsi, pedig apuka is nagyon szépen tudná gondozni.

2014. márc. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Én is írtam már férfinek, hogy ha nagyon akarja a gyerekeket, akkor küzdjön érte. Én azért becsülöm azt a férfit, aki tényleg bevállalná a gyerekei nevelését, mert azért a legtöbb férfi baromi könnyen veszi, hogy az asszony nevelje csak a kölköket, álljon ő napi 24 órában készenlétben, rohanjon ő a bölcsibe-oviba, este kérdezze ki ő a leckét, apuka meg kéthetente odamegy jópofizni meg sír mindenféle fórumon, hogy a bíróság nőpárti és neki esélye se lenne a gyerekeit nevelni.


A másik oldalról viszont nehezen tudnám elképzelni, hogy a gyerekeimet ne én neveljem, nem kell ehhez tényleg ősanyának lenni.

2014. márc. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
33%
Mert az itteni válaszolók nagy része elvált nő, azért.
2014. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
mert kialakult kép, hogy a gyerek az anyjával van
2014. márc. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!