Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vergődhetnénk zöld ágra?

Hogyan vergődhetnénk zöld ágra?

Figyelt kérdés
Anyával állandóan veszekszem, mert nem tudja beosztani a pénzt. Minden vasárnap ebédre, csak a levesre kb.2000 ft-ot elkölt, pedig nem is szeretjük a főtt húst, és ez csak egy a sok közül, állandóan megvesz minden vackot, amire nincs is szükség aztán meg el felejtkezik róla, mikor megemlítem, hogy lehetne másképp akkor csak annyit mond, hogy majd a saját házamban, úgy osztom be a pénzem ahogy akarom. De ha nem tud kifizetni valamit akkor meg nekem sír. Még mielőtt azzal jönnétek, hogy nem segítek neki, ösztöndíjam felét neki adom, minden hónapban, plusz ha nekem kell valami akkor arra soha nem kérek tőle pénzt. Mit csináljak,most is egy csomó pénzzel tartozik már nekem, és nem tudok, magamnak semmit venni, pedig szükségem lenne melltartóra füzetre,meg sok mindenre, ő meg persze tegnap vett magának kettőt, pedig elvileg, nagyon nincs pénze, mert hónap vége van, és nem tud nekem vissza adni a pénzemből. 17/L
2014. febr. 23. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Tartozik neked? Merthogy? Te nem tartozol neki? Nincs etel, nem tudsz fürödni, nincs villany, internet? Nem vagy piskóta. Ne te akard mar beosztani anyád keresetét.
2014. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha tartozik Neked, ne adjál neki többé pénzt, amíg tartozik!

Mennyi a jövedelmetek összesen és hány főre?

2014. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja beosztani a saját pénzét,akkor a tiédet se tudja.Ergo nem fog tudni utána számolni ,h a saját pénzed elköltötted e.Csinálj úgy,mintha nem lenne.Erre talán azt mondja,h miért nem osztod be rendesen.

Válaszolhatod,h tőle tanultad...

2014. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha én kérek tőle 500Ft-t két nap múlva már kérdezi, hogy mikor adom meg neki a tartozásomat, de ő nála most van 50 000Ft-om, ami két havi ösztöndíjam+ a téli szüneti diákmunkai fizetésem, és hiába kell a suliba pénz nem ad nekem belőle vissza. Nyáron is a háromhavi diákmunkámból, 10000Ft ot költöttem el magamra a többit oda adtam neki. Amúgy 140000-t keres havonta. És én soha nem költök hülyeségre,más anyuka odaadja a gyerekének a bérletre,meg kajára,meg ruhára a pénzt, nekem meg múltkor ezek mellett, el kellett mennem takarítani egy néninél,hogy télire csizmát vehessek.Szóval lehet nem vagyok piskóta, de nem bulizni akarok menni, csak nem rongyosan menni, és nem akarom beosztani a pénzét, csak nem értem miért nem osztja be ő a pénzét normálisan,és miért megy szoliba ahelyett, hogy kenyeret venne, bezzeg én ha megkapom másodikán a pénzt, már jön is hogy ennyit meg annyit adja a rezsibe,és ha veszek egy pár zoknit,már a fejemhez vágja, hogy bezzeg a villany nincs befizetve, én meg elszórom a pénzt ahelyett, hogy segítenék neki.
2014. febr. 23. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:

A korodat nem írtad el?


Egy 17 éves lánytól abszurd bármit is követelni.

Mire kapod azt a pénzt egyébként? Milyen ösztöndíj? Szociális?

2014. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak családon belüli feszültségek, amik elől ki kell térni és nem kell "felvenni a kesztyűt". Vannak rossz beidegződések, meg hogy az egyik nem figyel a másikra, ez velejár az élettel.
2014. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem nem írtam el. 18 leszek júniusban. Az ösztöndíjam nem szociális, hanem a sulinknak van egy támogatója aki a kiemelkedően jó eredményű diákokat(4,8 az átlagom) és akik még ezen felül vállalnak külön feladatokat, versenyeket, azokat így támogatja, havi 20000ft-tal a sikeres érettségiig, csak az a feltétel, hogy nem lehet egy tizeddel sem rosszabb az átlag sem félévkor, sem év végén.
2014. febr. 23. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!