Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak hogy elvihessem...

Mit csináljak hogy elvihessem a telefonom iskolába?

Figyelt kérdés
Általánosba járok és nem vihetem el a telefonom 15/F

2014. febr. 4. 15:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
9, hát ez a baj, hogy egy mobil már nem csak telefon... "közlekedést is segiti"? ezt nem is értem...miért egy 15 éves autoval járja az országot, hogy szüksége lenne gps-re vagy bármi másra. a probléma az, hogy tanorák közti szünetekben is (nem csak az orán) facebook menne..az idiota játékok..és a kinek van menöbb illetve többet tudo tud telefonja.
2014. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
És miért nem viheted magaddal? én nem tudnám elképzelni telefon nélkül an életemet nemcsak hívásra használom, hanem internetezésre vagy játékra lefoglal egy időre amikor unatkozók:)).
2014. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha a szülő annyira el akarja érni, akkor odatelefonál a suliba és kihívják a gyereket. Nálunk se lehet telefont bevinni, de nekünk ez a természetes. Csak elvonná a figyelmet. Szünetben meg legalább nem a facebook előtt görnyedünk hanem hülyéskedünk a többiekkel.
2014. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Én mindig magammal hordom minden hova a profi érintőképernyős sokat bíró mobilomat, mégse piszkálom állandóan, nem használom a netet, nem facebook-ozom rajta, nem keresem kétségbeesve a free wifit, nem azzal ütöm el az időmet, mindig van jobb dolgom (tanulás, haverok, olvasás...)

Az egész telefon dolog fejben dől el.

2014. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%
Nekem 22 evesen lett eloszor telefonom, a 80-as 90-es evekben nem volt senkinek mobilja. En nm is tudom, hogy nottem fel igy :D
2014. febr. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem is való egy általános iskolába telefon. Azért butul el enynire ez a generáció, mert folyton-folyvást telefonon lógnak órán, szünetben, bármikor. Így persze, hogy ilyen felületesek a barátságok is. Iskolába nem való.
2014. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Emberek:D És ha egy bunkofonja van? Miért egyértelmû hogy "okos" telefonja van? Betelefonàlsz a suliba? Oké, azt mondjàk elment màr,otthon nincs. Na bumm. Én tuti elmennék egy napra,.aztàn vàllalnàm a jò nagy verést és megondanàm, hogy na làtod ? Ha lett volna nàlam telefon.....
2014. febr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó!

7-8 éves gyerekek egyedül járnak a suliba telefon nélkül és mégis hazaérnek időben. Az általános sulihoz nagyon még utazni sem kell általában. Ha a kicsik hazaérnek telefon nélkül, akkor egy 15 évesnek miért olyan fontos, hogy nála legyen?

Sőt jobbat mondok, az előző generációk is felnőttek úgy hogy nem volt náluk mobil és mégis hazaértek a suliból. Túl is éltük, fel is nőttünk.

2014. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

Ki nem engedi, a szüleid vagy az iskola házirendje?


Amúgy nem hiszem, hogy megmotoznának és átkutatnák a táskád, tehát ha kikapcsolt állapotban a táskád egy eldugott zsebében van (mert suli után edzésre rohansz és a szüleiddel egyeztetni kell, hogy menjenek-e érted és hová, stb), akkor arról senki nem szerez tudomást.

Ha nem azért kell, hogy suli után értesítsd a szüleidet, akkor meg fogadd el, hogy hétköznap bizonyos időszakban nem tudod basz..kurálni, bírd ki hogy tanulsz, beszélgetsz az osztálytársaiddal, megcsodálod a szép felhőket, vagy - minő horror!!! - esetleg viszel magaddal egy könyvet (tudod az a papírforma izé, amiben betűk vannak, csak több mint egy sms-ben) és olvasol.

2014. febr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát a legjobb, ha megkérdezed, hogy miért nem viheted, és annak megfelelő érveket hozol fel. Én kb. annyi idős voltam, mint te, amikor elterjedtek a telefonok, akkor még gyakori volt, hogy a szülő nem engedte elvinni, mert drága meg stb, csak azt nem értettük már akkor sem, hogy akkor mi a fenének vette? Marhaság.

Az is oké, hogy nem létszükséglet, de azért haladjunk már a korral, egy 15 éves azért nem úgy él, hogy suli előtt kiteszik, suli után érte mennek, a kettő között pedig ha bármi történne, elérik a szülőket (gimiben nálunk nem hívogattak már senkit, a gyerek telefonált a saját mobilján, ha bármi volt). Praktikus azért, ha van nálad mobil, bármi történhet és a szüleid is biztos nyugodtabbak, ha tudják, merre vagy, mit csinálsz, és mikor érsz haza és ők is tudnak szólni, hogy hazafele ugorj be egy liter tejért vagy bármi. :D

Persze ha egész órán csak netezésre meg játékra használnád, meg összevissza küldözgetnéd az üziket a szomszéd padsorba, nem csodálom, hogy nem engedik.

2014. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!