Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez van jogom egy 16 évesnek...

Peppuh kérdése:

Mihez van jogom egy 16 évesnek? Dönthet arról hogy nem megy haza rendőri intézkedések ellenére?

Figyelt kérdés

#döntésijog
2014. febr. 2. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem, De utána, mehet az intézetbe ha oda küldik a szülei, és 18 évesen eltarthatja önmagát.
2014. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
16 eves meg nem nagykoru, csak kamasz. Rendor hazaviheti.
2014. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogy dönthetne már!
2014. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
én biztos hogy nem megyek haza! elegem volt anyámból..-.-
2014. febr. 2. 16:23
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
O te szegeny! Csak nem tanulni kell otthon meg magad utan rendetrakni? Megertelek, igy nem lehet elni!
2014. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd abba ezt a hisztit. nincs máás választásod. 16-évesen max a feneked kitörlésére van jogod...
2014. febr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Firestorm válasza:
94%

Magánügy.

Ő tart el,ő nevelt téged fel!

Kicsit több tiszteletet a szülőknek!Azt hiszi a legtöbb tini mindenhez joga van!NINCSEN!Elegem van ebből elegem van abból,kíváncsi lennék,hogy a szülőnek mi mindenből van elege!Te mit szólnál,ha lenne egy gyereked akit szeretetben felnevelsz és erre azt kapnád,hogy elege van belőled és lelépne otthonról?

Ha én anyámnak ennyi idősen ilyennel álltam volna elő olyan szájasnak lettem volna a gazdája,hogy egy életre megemlegetem.

Hozzáteszem anyám nem ütött nem vágott,de nem is volt ilyen idióta gondolkozásom mint neked!


23/L

2014. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
16 évesen ha kicsúszol a szülő kezéből, akkor még utolsó esélyként az intézet teszi rád óvó kezeit, azonban dönthetsz arról hogy innét is elszöksz és onnantól lesz*rnak, utcára kerülsz ahonnan eldöntheted hova akarsz tovább lépni.
2014. febr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Aha. És ha nem mész haza, mi a terved, mit csinálsz? Majd élsz egyedül? Miből? Hol?

Majd betuszkolnak valami intézetbe, és ott aztán majd megtudod, hogy milyen az, mikor tényleg elege van az embernek…. Fejezd be az iskolát, szerezz végzettséget, menj el dolgozni és költözz el. Addig meg tűrj. Ez van, az élet nem habos torta. Ha már 16 évet kihúztál otthon, még kettő-három már meg sem fog kottyanni.

Ha tényleg gáz a helyzet, és bántalmazásról van szó, akkor fordulj valamilyen hivatalos szervhez, ők majd megmondják milyen lehetőségeid vannak.

2014. febr. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi a baj, miért nem szeretnél hazamenni? Leírhatod privátban is bátran.

Válaszadók: ne essünk neki rögtön, nem tudhatjuk mi áll a háttérben! Sajnos sok ilyen sztorit ismerek.:(

2014. febr. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!