Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell erőszakoskodni, hogy egy lány tanuljon meg főzni? Anyukák, ti mennyire vagytok ebben erőszakosak?

Figyelt kérdés
2014. jan. 14. 08:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a fiúgyereknek pontosan ugyanannyira fontos, hogy megtanuljon főzni. Nagyon helytelen, amikor az anya a lányát megtanítja, a fiát meg hozzászoktatja a kiszolgáláshoz!


Erőszakoskodni pedig nem kell. A főzés nem nagy kunszt, aki meg akar tanulni, vagy aki rákényszerül, hamar megtanulja.

Engem nem tanított anyukám, ami nem is baj, mert sajnos pocsékul főz. Amikor elköltöztem otthonról, szépen fokozatosan csináltam magamnak eleinte instant kaját, túrós tésztát, stb., aztán internetes receptek alapján az egyre összetettebb ételekkel is kísérleteztem.

Mára sokkal jobban főzök anyukámnál, ráadásul nagyon határozott saját stílusom van, mert minden ételt megfőztem különböző receptek alapján, és azokból fejlesztettem ki a saját verzióm. Ez így sokkal szerencsésebb, mintha őt másolnám.

Különben pedig elég ritkán kell főznöm. A párom kikapcsolja a főzés, így ő szokott nekiállni, de minimum 2-3 napra. Így heti 2-3 alkalommal főzünk csak, én meg néha hetekig semmit. Nem is hiányzik, hogy minden nap a tűzhely fölött görnyedjek :)

2014. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Velem anya sosem erőszakoskodott. Sütni tudtam, főzni szinte egyáltalán nem, aztán a 21. szülinapom előtt elköltöztem és akkor kénytelen voltam nekiállni, mert a lakótársam nem a legjobb szakács. Mint kiderül, jól főzök, semmi fennakadás nem volt. Ez egy éve volt, de már sikerült saját receptet is kreálni és annyira finom lett, hogy állandóan azt kell főznöm.
2014. jan. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valakivel erőszakoskodnak, egyre inkább megutálja a főzést, még a gondolatát is. Én mondjuk szeretek főzni, kb. 11-12 éves korom óta főzök is rendszeresen, meg nagyon sokat sütök, de egyszer beszélgettünk erről a szüleimmel és mondták, hogy örülnek, hogy ilyen lettem, de ha nem főznék 20 évesen se, az sem érdekelné őket, és nem csesztetnének vele. Nővérem pl. sosem főzött, kb. 2 évig miután elköltözött zacskós levesen meg fagyasztott, elősütött cuccokon élt. Neki így volt jó. Mikor megunta, elkezdett főzni. Magától... Ha valaki akar, úgyis elkezdi egyszer, ha meg nem, akkor oldja meg máshogy az étkezést. Én biztos hogy nem fogom erőltetni a gyerekeimnek, ha lesznek, mert felesleges. Valakiben vagy van érdeklődés, vagy nincs. Ha szándékosan odaláncoljuk a konyhapulthoz panírozni, hogy márpedig neki ezt tudni kell, valószínűleg életében utoljára paníroz, úgy meg fogja utálni az egészet.
2014. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 szimpla ***** válasza:
én is szerettem volna mindig megtanulni főzni...de lusta voltam hozza :) viszont anyu nem erőltette. Mióta viszont elkerültem egyetemre, már nekikezdtem én is, és egyre jobban haladok. Már ha hazamegyek, én főzök otthon, az otthoniak pedig nem győzik csodálni, hogy mire képes az egyetemi élet:) nem lettem mesterszakács, persze, de valahol el kell kezdeni :) anyum megjegyezte, hogy annyira fura neki, hogy ő eszi az én főztömet, de ennek már ideje volt:)
2014. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell erőltetni, de szégyen, ha egy lány huszonéves korára nem tanul meg főzni.
2014. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem amíg el nem költöztem 24 évesen anyukám mindenben kiszolgált. Persze volt egy-két önállósodási kísérletem a konyhában, de anyukám egyből jött, hogy segít, de inkább megcsinálja ő.

Végül amikor elköltöztem pár hónap után akkor nagyot szívtam, mert a pirítóson kívül semmit nem voltam képes csinálni. Rengeteget költöttem kész kajákra, ettől híztam is, nem tudtam hogy kell vasalni, rendesen takarítani. Nekem nagyon nehezen sikerült összevakarni magam. Most a gyerekeknél nagyon figyelek arra, hogy megtanítsam nekik azt, hogy ha majd egyszer elköltöznek, akkor ne legyenek ilyen elcs...szett bénák. Nekem nagyon drága volt a tanulópénz. Szerencsére lelkesek.

2014. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%

Gyerekként nem érdekelt a főzés, főleg, hogy amúgy is finnyás voltam/vagyok, így a legtöbb kajának az elkészítése nem hozott lázba. Anyukám nem erőltette a dolgot sose, max megkért, hogy pucoljak meg pár zöldséget aztán maximum támasztottam a konyhaajtót, amíg ő főzött én beszélgettem vele, vagy épp vegyem ki a sütőből a kaját ha megsült, vagy fordítsam meg félóra múlva a húst, mert neki most el kell szaladnia ügyet intézni. :) Szóval ennyiben kimerült az "erőszakoskodás", mert amúgy főzni azt nem tudtam. A rántottát elrontottam, a nehezebb kajákhoz nem mertem hozzáfogni, a poros kaják mentek, bele vízbe, felforral, párszor megkavar és pár perc múlva kész. Ebben kimerült a főző tudományom. 18 évesen 3 kiló hús kipanírozása után az élettől is elment a kedvem, főleg hogy utána majd egy hétig azt ettük, mert a meghívottak jelentős része nem jelent meg a ballagási ebédemen. Ezek után anyu nem forszírozta a főzzek témát kicsit sem. Összeszedtem egy pasit, aki imádott főzni, így mellette se kellett ezzel foglalkoznom, sőt, még piszkált is, hogy nekem úgyse menne, ezzel sikeresen elvette a kedvem a próbálkozásoktól. 5 évvel később ott álltam, hogy a rántottát még mindig elrontom, de azért friss alapanyagokból spaghetti, szószos csirkemelles kaják meg ilyesmik már mentek, de azért nem szerettem főzni. Majd jött a mostani párom, távkapcsolatnak indult és hétvégente találkoztunk, ő meg ahhoz volt szokva, hogy otthon mindennap főtt kaja van, mert édesanyja főz, nálunk meg ez nem volt jellemző, gyakran ettünk szendvicset hétvégente, mert hétköznap volt főtt kaja, szóval rá voltam kényszerülve, hogy főzzek neki mikor itt van nálunk. Akkor nem hittem volna, hogy mennyire fogom élvezni, és szinte vártam a közös hétvégéket, hogy főzzek rá, mert ízlett neki a főztöm és nem csak azért, mert udvarolni akart, hanem tényleg. Ezekután mikor összeköltöztünk szinte vártam, hogy na most már saját konyhám lesz és főzhetek ott és dejó lesz, mert így később rájöttem, hogy ez zavart a legjobban otthon. Ott volt anyunak egy kialakított rendszere, ami számára kényelmes volt és úgy voltak a dolgok és pont. Mióta elköltöztem viszont minden úgy van ahogy nekem kényelmes és sokkal nagyobb kedvvel főzök, sütök és megy is. Jó, mondjuk egy rántás elkészítésével még vannak problémáim (konkrétan félek elkezdeni), de egy vasárnapi ebédet már össze tudok dobni és nem kell fél nap hozzá :)


Szóval így lassan 24 évesen értem meg arra, hogy szeretek főzni, tudok is és csinálom is. Így nálam abszolút az nyert, hogy anyu nem erőszakoskodott. (mondjuk lehet azért sem, mert neki 8-10 éves kora óta tudnia kellett főzni, mert egy lánynak szokás, mák, hogy ő amúgyis szeretett, különben megutálta volna hamar) Mondjuk azt néha észreveszem magamon, hogy hasonlóan főzök, mint anyukám. Kevés zsiradék, kevés só, egyedi fűszerek. Szóval azért megvan a hatása és lehet ellestem akaratomon kívül pár dolgot tőle :)


23 N

2014. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!