Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet a gond? Mit b*sztam el?

Zyfan kérdése:

Mi lehet a gond? Mit b*sztam el?

Figyelt kérdés
Hívő családban élek és kitalálták a szüleim, hogy ma az egéaz csalás elmegy a karácsonyi istentiszteletre. Ezzel ugye még nem is lenne igazán gond, csak hogy én ateista vagyok (amit a szüleim is tudnak) tehát nem igazán kedvelem az ilyen jellegű dolgokat. Ki is jelentettem, hogy én márpedig nem megyek. Nem is mentem el, de most mind a ketten be vannak rágva rám és nem értem, hogy miért.

2013. dec. 25. 20:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Sajnos a mai világban a szavakat eléggé összevissza használják. A tolerancia is pont ilyen, csomóan ezt a szót összekeverik az ignoranciával.

Az hogy "lesza*rom" a másikat mit csinál és igyekszem nem törődni vele, sose volt tolerancia.

A tolerancia valami olyasmit jelentene (szerintem), hogy igyekszem megérteni és elfogadni a másikat, hogy mit-miért csinál, és nem vagyok elutasító vele.

Adott esetben a szülőket, illetve úgy általában a vallásos embereket is próbáljuk megérteni és nem "hülyének" nézni, akik mániákusan valami totál értelmetlen dolgot csinálnak. Márt csak azért is, mert akinek van egy kis élettapasztalata rájön, hogy eléggé ostoba és éretlen dolog hülyének nézni a világ népességének több mint háromnegyedét, illetve a korábbi generációk szinte minden tagját. Nem kéne tutira venni, hogy ők a hülyék..

Szintén a tolerancia fogalmat visszavetítve a szülőkre, az ha a saját gyermekükkel nem foglalkoznának, nem próbálnák nevelni és "leszarnák" mit csinál, eléggé abszurd lenne "toleranciának" nevezni. Minden egészséges szülőnek az a célja, hogy a gyermekének átadja minden tudását, értékrendjét, hogy az már egy magasabb ponton legyen mint valaha ők. Általában a szülők megértik és elfogadják, ha a gyerek még éretlen és nem képes felfogni bizonyos összefüggéseket, de attól még (ha néha sikertelenül is) folyamatosan próbálkozni kell terelni őt, mert ez a feladatuk.

Ezt nagyon ferdítés intoleranciának nevezni. Ennyi erővel akkor a rendőrség is intoleráns a bűnözőkkel. A KRESZ intoleráns az autóvezetőkkel. A tanár az iskolában intoleráns a diákokkal. Szóval minden intolerancia, ahol szabályok vannak és egyeseknek azok szerint kell cselekednie (a saját érdekükből kifolyólag).

2013. dec. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Itt a pilóta beszél:


A következő szónál, mindenkit kidobok, azután győzködhetitek egymást, lefelé menet!!

2013. dec. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!

Ha a szüleid eddig is minden Karácsonykor elmentek veled együtt a misére, akkor bizony ők a szüleid, ők taníttatnak, etetnek, neked pedig egy ilyen kis kérést, hogy a szeretet ünnepen menj el velük a tempomba, meg kellett volna tenned. Majd, ha elköltözöl, saját jövedelemed lesz, akkor csinálhatsz amit akarsz. Addig viszont fogadj szót és a kedvünkért igazán elmebeteg karácsonykor és húsvétkor.

Ha nagyon erőszakosak lennének, akkor minden vasárnap kéne menni....de akkor nem is állnál ellen..

2013. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Bocs: igazán elmehetsz Karácsonykor és Húsvétkor.
2013. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!