Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen papirral tudom igazolni...

Milyen papirral tudom igazolni a szülöi felügyeletet?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy elvaltak a szüleim,anyamnal vagyok elhelyezve.A tovabb tanulashoz kel kitoltetnem papirokat es nem tudom hogy most hogyvan a felugyelet mert nincs a válási jegyzőkönyvben feltüntetve.Anyam azt mondja hogy az öve a felügyelet. A tanárok pedig azt mondják hogy közös a felügyelet apámmal.

#válás #gyermekelhelyezés #szülöifelügyelet
2013. dec. 25. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

a válási jegyzőkönyvön kivül nincs olyan papir hogy Végzés?

ha nincs a valasi papiron akkor külön lapon kell lennie.

nalunk is két papir van,egy hosszú amin le van írva minden,plussz még egy a gyermekelhelyezesröl.

2013. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
szinte biztos, hogy közös felügyelet van, de anyádnál vagy elhelyezve...és az is biztos, hogy nem neked, hanem a szüleidnek kellene a papírjaidat töltögetni...a gyermekelhelyzésről keresd a végzést, ne a válásról!
2013. dec. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

2. miért ne tölthetné ki a gyerek a továbbtanulási papírokat? Nincs megjelölve, hogy most megy középiskolába, vagy felsőoktatásba. Szerintem egy felsőoktatásba készülő gyermek elég érett már ahhoz, hogy a saját ügyeit intézze.


És igen keress olyan papírt kérdező, ahol pontosan fel van tüntetve a gyermekelhelyezés, ezen lesz a gyerektartás is meghatározva.


Ha mégsincs meg a papír szerintem a válást kimondó bíróságnál kell, hogy legyen róla 1 példány, ki lehet kérni, nem tudom ez pénzbe kerül e.

2013. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"felsőoktatásba készülő gyermek"


18 év felett miért számítana,kérdezőt tuti csak általánosból megy tovább.

2013. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szuloi felugyeleti jog akkor is, kozos bizonyos kérdésekben, ha a gyerek az egyik szülőnel van elhelyezve. Tehat hacsak apad szuloi felugyeleti jogát meg nem vonta a biróság, amit kérlek, mert komoly indok kell hozza, akkor mindket szülőknek alá kell írnia a papírt.
2013. dec. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Valaskor a gyermekelhelyezest is rendezniuk kellett, ott kell lenni a hatarozatban. Ha tenyleg anyukadnal vagy elhelyezve akkor ott kell lennie, ebben az esetben o egyedul is alairhat (pl utlevelhez is eleg az o egyeduli alairasa) Nekem valaskor azt mondta a birono, hogy ha nalam vannak elhelyezve akkor minden hivatalos ugyet egyedul is intezhetek a hatarozattal a kezemben. Nem apukat akartam kizarni, csak o utazgat, nem tudok heteket varni hogy alairjon.
2013. dec. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

72/B. § (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.



Tehat apuka aláírása is kell.

2013. dec. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Én a váláskor megmondtam, hogy mindenben tudok nagyon-nagyon rugalmas és együttműködő lenni (gyerektartás, láthatás, stb), de a gyerekek mindenképp legyenek a felügyeletem alatt, mert az apa ha megint elutazik hosszabb időre, akkor ne legyen az, hogy semmit nem tudok intézni a gyerekeknek. A bírónő mondta személyesen a térgyaláson, hogy ha az én felügyeletem alatt vannak, akkor intézhetek mindent, ne aggódjak.

Útlevelet, bármit.

Volt már itt kérdés, ott is írta valaki, hogy elvált, a gyereket simán beíratta az iskolába egyedül. Sajnos nem minden apa olyan, hogy a gyermekével foglalkozik, sokan mentek külföldre is, vannak akik meg semmilyen formában nem tartják a kapcsolatot a gyerekükkel. Ezek a gyerekek is járnak iskolába, mert nem érheti őket hátrány, hogy az apjuk valamilyen oknál fogva nem képes aláírni.

2013. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó! A gondozó szulo valoban el járhat szinte mindenben. Kivétel a 72. paragrafusban felsorolt ügyek. Ezekhez mindig kell a masik szulo beleegyezese is. Persze, van olyan, hogy az ügyintéző megoldja, pláne, ha ismerős, de hivatalosan kellene,,....
2013. dec. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as! Akár ki, akár mit mondott neked, legyen ez egy bírónő, akkor is a 72-es törvény az TÖRVÉNY! Azokban a kérdésekben igenis mindkét szülő aláírása kell!

Aztán egyáltalán nem biztos, csak valószínű, hogy általános iskolás a kérdező, hiszen egy február után született középiskolásnak, a szüleinek is alá kell írnia a továbbtanulási papírt (ha papír alapon adja be), mert a leadási határidő időpontjában (február 15) még kiskorú.

2013. dec. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!