Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megértetni a...

Hogy tudnám megértetni a szüleimmel, hogy hagyjanak felnőni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és a szüleimet zavarja ha 2 napig nem vagyok otthon de tudják, hogy hol vagyok.4 éve barátom van aki nagy valószínűséggel el is fog venni feleségül 1-2 éven belül. Szeretnék mindig vele lenni, de ez zavarja a szüleimet. Ha összeköltöznénk vadházasságnak fognák fel, és nem engednék.(bár nem hiszem, hogy útjába tudna állni).

Főiskolára járok államira és ösztöndíjas, mégis feltették nekem a kérdést, hogy ugye befejezed a sulit?

Csak mert a 2 napos őszi szünetben a barátommal voltam és nem otthon, máris megváltoztam és ilyeneket feltételeznek rólam.

A nővéremnek augusztusban lesz az esküvője. Hirtelen ötletként azt találtuk ki még idén nyáron, hogy akkor legyen a miénk is akkor. De semmi eljegyzés nem volt csak egyszerűen tök klassz lenne. Aztán anyum nagyon beleélte magát a szervezésbe és nekünk nem tetszett pár dolog, amiket kitalált és a tudtára adtam. A reakciója az volt,hogy Jó akkor nem segítek semmit!

Mára már az lett, hogy csak a nővéremnek lesz az esküvője mivel én nem is vagyok eljegyezve és fősulira járok még 2 évig 20 éves vagyok és nincs is a páromnak jövedelme ergó lakása sem. És nem akartunk úgy élni házasként, hogy mindketten a szüleinél, de anyumék szerint ez jó lett volna.


A fő kérdésem, hogy mit tennétek ha a szüleitek rátok erőszakolná a vallás iránti elkötelezettségüket(templom minden vasárnap) annak ellenére, hogy mondtam, hogy én nem annyira akarok menni. Mit tennél ha a anyukád sírna miattad, mert megváltoztál, közben nem csak ő látja így, mert éppen felnőni próbálok. Mit tennél ha 20 évesen felhívod édesanyád, hogy holnap megyek haza és azt kérdezi, hogy nem kell tanulni? (mondtam neki többször is, hogy nagyon jól tudom mikor kell tanulnom)


Hogyan értessem meg vele szépen, hogy hiába én vagyok a legkisebb gyereke, aki még vele lakik és tudom, hogy nem akar elveszíteni,de nem maradhatok mindig "kicsike" és szeretnék a lábamra állni.



2013. nov. 5. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

miért idegesíted fel magad rajta?

elmehetnél kollégiumba is akár, ott lehet nyugtod lenne

2013. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
20 évesen kedveském illene saját életet élni. Akkor kellene követelőzni, hogy hagyjanak békén, ha nem tartják el a popsit... De eltartják, addig pedig nem vagy felnőtt:)
2013. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Megcsinálod a sulit, elmész dolgozni és bebizonyítod ezzel a szüleidnek hogy igenis éretten gondolkozol. Azzal ha tiltakozol minden ellen amit ők akarnak vagy mondanak, még nem fognak felnőttként gondolni rád. Ha felnőttnek érzed magad, viselkedj úgy. Hozz jó döntéseket, legyél önálló. De ne hisztizz.
2013. nov. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
A sok hisztis kis anyuci nyakän élô takonypóc hogy lepontozott :) mivan GYEREKEK fáj az igazság?:)
2013. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
A leírtak alapján azt szűrtem le,hogy tulajdonképpen nincsenek itt akkora problémák,csak te fújod fel a dolgot.Anyud félt téged,és szeretné,ha egyelőre a tanulás lenne számodra az első,ami teljesen jogos részéről,elvégre míg velük élsz,addig ők tartanak el és ők felelősek a sorsodért.Másrészt míg nem vagy önálló,addig kénytelen vagy alkalmazkodni a szüleid elvárásaihoz és szabályaihoz.Nem arról van szó,hogy terrorizálnak vagy rosszul bánnak veled,csupán féltenek.Amit inkább értékelned kéne a folyamatos lázadás helyett.Ideje felnőni!
2013. nov. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek a válaszadókkal, és ne vedd támadásnak, gondolkozz el rajta, csak a javadat akarják. Fontos, hogy képezd magad, bárcsak ilyen szüleim lettek volna.
2013. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a ktritikákat minden térről. Valóban amíg velük élek alkalmazkodnom kell amennyire csak tudok. Sajnos a mostani oktatás miatt még nem tudok csak úgy elköltözni mert még 2,5 év a fősuli és dolgozni nem tudok mellette csak nyáron. Úgy van a tervemben h befejezem a sulit együtt élek a barátommal és mindketten dolgozunk.

Amúgymeg már a gimi 7.től nem kellett noszogatni h tanuljak és mindig jeles vagy kitűnő voltam ezért zavar hogy 6,5 év alatt nem jöttek arra rá h elég szorgalamas vagyok,és elég felnőttnek érzem magam h tudom mikor mi mennyi dolgom van. Mostmár jobb a helyzet mert megbeszéltük a dolgokat.

2013. nov. 8. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!