Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az hogy van, hogy apám olyat...

Az hogy van, hogy apám olyat szabályokat hoz, amiket Ő simán megszeg, de ha én megmerem, akkor balhé van?

Figyelt kérdés

Nekem el kell mosogatnom kajálás után, Ő fogja, és oda dobja a mosogatóban anyámnak, hogy mossa el, vagy simán ott hagyja a tányért az asztalon.

Ott hagyja a használt zsepit/szalvétát az asztalon, ha én hagyom ott, jön a lecseszés!

Ő bármennyit Tvzhet amikor csak akar, ha én ott ülök már 1,5-2 órája a Tv előtt rám szól, hogy most már elég, menjek csináljak valami mást!

Ha én délig aludnék balhézna, de Ő aludhat ameddig csak akar!

Ha hangosabban hallgatom a zenét, mintha beszélgetés hangerőn menne, rám szól, de Ő bezzeg feltekeri mikor a kedvenc "nótája" megy...


Hogy van az, hogy olyan szabályokat tartsak be, amit Ő meg nem is akar?

Ez rohadtul igazságtalan!

Hol élünk? A kommunizmusban? ott van ilyen hogy a vezető bármit tehetett, de a nép meg szívott!



2013. okt. 24. 07:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hol élünk? A kommunizmusban? ott van ilyen hogy a vezető bármit tehetett, de a nép meg szívott!" - Kérdező, alaposan el vagy tévedve... pont az a baj, hogy a kapitalizmusban, a "rendpárti-értékelvű" ótvarban, ahol aki a zsét villantja - "amíg az ÉN kenyeremet eszed" - annak többet szabad, az diktálja a rendet...

A kommunista pedagógiának (ld Makarenko pl.) az az alapelve, hogy egy közösség minden tagja egyenrangú, és a közösség határozza meg a szabályokat...

2013. okt. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Furcsa, hogy ugyanezen elv munkahelyen történő alkalmazása esetén itt mindenki sír. Mert akkor ő van a péló rosszabbik végén.

Ha ő a szülő és nála az erő, akkor viszont rendben van...


Kettős mérce?

2013. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%

Az említett szituációt hívják következetlen nevelésnek. Sajnos bátyám felesége is ilyen: megtiltja a 7 éves gyereknek, hogy 6 után egyen, ő meg 8-kor a tévé előtt, a gyerek mellett táblaszámra tömi a csokit. Ettől a gyerek csak megzavarodik, és nem fogja tudni, hogy mi a helyes. Szerintem a családban mindenkinek egyenrangúnak kell lennie, és szabályok hozatala is fölösleges. Ha helyesen, normálisan és szeretve nevelted/neveled a gyereked, automatikusan el fog mosogatni, vagy kiviszi maga után a szemetet. Ezekre szabályokat felállítani idiótaság, egy gyereket kiskorában meg kell tanítani, mi a helyes. A mi 12 évesünk alig várja, hogy vége legyen az ebédnek, hogy aztán ő a kis sámlijára felállva mosogathasson. Nem kell rászólni, magától teszi.

Kérdező, apád nem valami következetes, biztos neki is problémája volt régen a szüleivel, és ezt rád is kivetíti. Sokat nem tudsz tenni, vagy megszoksz, vagy megszöksz.

2013. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Sajnos apád az általa látott szülői minta alapján nevel téged,és meggyőződése,hogy ez így helyes.Ami tehetsz,hogy próbálsz alkalmazkodni egyrészt,másrészt hogy törekedsz más szülővé válni majd anno,mint amilyen most apud.Tehát légy szorgalmas,rendszerető és tisztelettudó,és majd ha oda kerülsz,szülőként is statuálj példát a gyerekednek.

Egyébként az tényleg nem árt,ha elpakolsz magad után,vagy ha tekintettel vagy másokra,ebbe igaza van,még ha ő nem is követi az elvet.

2013. okt. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom, ki gondolja azt, hogy ez jót tesz a gyereknek... Én is ilyen környezetben nőttem fel, pánikbeteg lettem, és sokáig nagyon agresszív is voltam, a megfelelési kényszertől meg lerobbant a gyomrom és a látásom. Most már azért jól vagyok, de évek kellettek hozzá.


17 éves vagy, Kérdező. Néhány évig még kibírod, és lelépsz. A gond itt azzal van, hogy ezzel a magatartással az apád lázadást váltott ki belőled... Mert akkor sem kellene hangosan hallgatnod zenét, ha más azt csinálja, és nem kellene a tévé előtt tespedned, szintén azért, mert más is csinálja. A maradék időt, amit ott kell elviselned, arra kellene fordítanod, hogy képezed magad, hogy később minél jobb esélyed legyen boldogulni, és minél hamarabb szabadulhass.


Én, személy szerint, az egyik volt tanáromra szeretnék nagyon hasonlítani. Bölcs, olvasott férfi, 63 évesen is tanít, rendezvényeket szervez, a diákjait mind személyesen tényleg ismeri és szereti, akár politikai hovatartozástól függetlenül. Persze, ő is alkalmazta ezt a "Jupiter-szabályt", de tényleg csak ésszerű keretek között és ott, ahol indokolt volt. Ő tudott nem elrettentő példát mutatni.

2013. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%
Én is ilyen szülő mellett nőttem fel és hasonló problémáim lettek, mint az előttem szólónak. És 12 sem írt rosszat. Addig nagy a szája mindenkinek, hogy el vagy tartva, csináld azt, amit mond, amíg nem ők vannak ebben a kiszolgáltatott helyzetben. Akkor bezzeg megy a nyavalygás, hogy milyen szemét az anyós, meg a főnök. De ilyen ez a mai 40-es,50-es korosztály, megkeseredettek és savanyúak, tisztelet a kivételnek. Nem véletlenül lett ilyen drogos-alkoholista a mai fiatalok generációja. Ez az "amíg az én kenyeremet eszed" nevelés eredménye, mert ez a nevelés csak arra jó, hogy depressziós, szerencsétlen fiatalokat indítson el az életben, ha egyáltalán elindulnak. Mivel így nehezen bontakozik ki az ember személyisége, hogy egy zsarnokoskodó szülő állandóan visszaél a kiszolgáltatott helyzetével, így csupa szerencsétlen fiatal van ebben a világban. Amúgy én sose fogadtam szót apámnak meg senkinek és ez volt az én nagy szerencsém, így legalább valamennyit meg tudtam őrizni magamból. De a személyiségem nagy részét sajnos még így is elnyomták.
2013. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
55%
Szót fogadni kisgyerekként mindenképp muszáj, de úgy 14-15 év körül engedni kéne jobban a kamaszodó gyereket, mert ha mindentől tiltják akkor csak azt érik el hogy a gyerek hazudni fog és kijátssza a szüleit.
2018. nov. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!