Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudni kell egy anyának mindent?

Tudni kell egy anyának mindent?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, van egy 22éves fiú akivel ismerkedek.

Még mind össze 3 szor találkoztam, de már az édesanyja bejelölt facebookon. Már hívtak ebédelni és minden hova.

Tud az anyja arról is ha ki volt kapcsolva a telefonom, az is ha összekaptunk, és azt is hogy a testvéremmel mi a helyzet.

Én ezt korainak érzem, és engem nagyon zavar, remélem azt hogy nem egy anyám asszony katonájával van dolgom.Na és azt is hogy az anyuka nem egy minden lébe egy kanál.


2013. okt. 21. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem az anyuka hibája. Ha az annyja mindenlèben kanál típus lenne, de a fiú nem akarna beszélni, azt mondaná hogy minden rendben. Viszont mivel nem igy van, sajna a fiú a kis pletykás. Ez a rosszabik változat.
2013. okt. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok: anyosomnak sose de sose mondta a férjem hogy vitatkoztunk, ha mondjuk nagy mosolyszünet volt közöttünk de mentünk látogatóba akkor se mondta meg ha kérdezte is anyos. A vita köztetek magánügy.
2013. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Korai, igen. Mindenesetre fontosabbnak éreznek, minta mennyire az események indokolják. Te még nem is tartasz ott lelkileg, hogy járni akarsz-e, de ők már családtagnak tekintenek. Vigyázz, nehogy nagyon beleavatkozzon a magánszférádba, pl. 2-3 hónap múlva Te megismered valamennyire, és úgy döntesz, nem tetszik eléggé, nem jársz vele, és a mama meg úgy fog esetleg viselkedni, mintha válnátok. Honnan tudod, hogy miket tud a mama?
2013. okt. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
54%
Viccelsz, 30év házasság után sem tud ennyit az anyósom rólam, mármint ami a személyes dolgaimat illeti.:D Én is úgy látom, hogy a srác a hunyó, oda-vissza lotyog, jó lesz ha óvatosabban beszélsz előtte a kényesebb családi dolgaidról. Mondjuk a mama is kíváncsibb a kelleténél.:D
2013. okt. 22. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Menekülj a csávótól minél hamarabb, biztos, hogy zakkant.
2013. okt. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Idővel rájöttem, hogy az én párom is hajlamos mindent elmondani az édesanyjának.

Bevezettem, ha valamit nem szeretném, hogy elmondjon neki, akkor hangsúlyozva megkérem rá, hogy ne tegye, és ő ezt tiszteletben tartja.

Az, hogy a többit elmondja, nem zavar. Jó a kapcsolata az édesanyjával, és nyilván kíváncsi rá, mi van velünk, hogy élünk. Ettől még nem anyám asszony katonája.

2013. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem.


Az anyaság nem ürügy és nem ok bármire. Egy anyának a felnőtt gyereke életében csak annyi keresnivalója van, amennyit az megenged. Értsd: figyelj oda jobban a srácra, akivel ismerkedsz, hogy miylen ember és milyen a kapcsolata "anyucival".

2013. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy anyukának nem kell mindent tudnia. Eljön az az idő, amikor a kisfia/kislánya leválik róla, lesz párkapcsolata, és ami ebben történik, az nem minden anyucira tartozik. Normális esetben ezt a felek érzik, és nem beszélik ki a privát szférájukat még anyukával sem.

A másik, hogy egy normálisan gondolkodó anyuka ezt tudja, és nem kezeli úgy a gyerekét, mintha még tényleg kisgyerek lenne. Egyszóval ebben a korban már vannak dolgok, amik nem anyukára tartoznak.

Nekem szerencsém van, a párom abszolút nem beszél ki semmit, és anyós sem kíváncsiskodik. A fontos dolgokról úgyis mindig időben értesül, a többi pedig a mi magánügyünk.

2013. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent tudnia, de mindenkinek a magánügye, hogy mit oszt meg az anyjával.


Akkor kezdődnek a gondok, amikor a szülőknek beleszólásuk kezd lenni a magánéletetekbe, ilyenkor tényleg kell egy határvonalat húzni.


Viszont azzal ne foglalkozz, hogy mennyit tudnak rólad, mert sok esetben úgysem lehet lenyomozni, hogy a párod mennyit mond el a szüleinek és talán felesleges is lenne felhozni a dolgot. Vannak, akik bensőséges viszonyt ápolnak a szüleikkel és rosszul esik talán, hogy valaki más megszólja őket ezért.


Én sem vagyok az a típus, aki minden részletet megoszt a szüleivel, de ha a párom ezt tenné az övéivel, akkor nem szólnám meg érte, mert amíg nem megy a kapcsolatunk rovására, addig nem látom értelmét, hogy ebből ügyet csináljak.


Akármennyire is furcsa, de ahány ház, annyi szokás. Nem kell feltétlenül zakkantnak lennie valakinek, ahogy az egyik válaszoló írta, ahhoz, hogy megosszon sok mindent a szüleivel.

Nekem is volt olyan barátom, aki utólag mondta el néha, hogy elmesélte a szüleinek ezt meg azt, velem kapcsolatos dolgokat, aztán amikor ismét találkoztam az anyjával és az apjával, csak mosolyogni tudtam miközben átment az agyamon, hogy ők már tudnak bizonyos dolgokat rólam. De hangsúlyozom, nekem nem származott problémám ebből és nem vagyok az a típusú személy, aki feszélyezné magát mások előtt azért, mert kissé beléptek a magánszférámba, viszont ha kellemetlenség adódna, akkor gondolkozás nélkül szóvá tenném.

2013. okt. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!