Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya ezen miért van ennyire...

Anya ezen miért van ennyire kiakadva?

Figyelt kérdés

Idén a szomszéd városba kezdtem el suliba járni. /ez napi 50 km buszozást jelent ami olyan 40 perc csak oda ill. csak vissza/. Sokszor enni is alig szoktam a suli miatt. Reggel ugye még nem vagyok éhes mikor felkelek aztán suliba eszek kb. két almát 10-11 körül. Ennek az az oka, hogy ha valami szendvics félét eszek olyankor akkor biztos, hogy nem fogok rendesen enni itthon. Kb. 15.15 és 15.30 közt érek haza utána eszek utána meg 6 körül eszek még valami gyümölcsöt. /5 kg ment le azóta--> de ez is kb. az elmúlt két hétben/


Meg a nyár alatt megnőtt hátköépig a hajam. Kijelentettem itthon, hogy megakarom növeszteni derékig érőre...


És most mindkettőért egyfolytába beszól.


Mindig azt kapom meg, hogy amióta átjöttem ebbe a suliba egyre jobban kezdek cicababásodni...



Apától mindig azt kapom meg, hogy miért jöttem át ebbe a suliba stb. meg, hogy rám sokkal jobb világ lett volna ha maradok ott ahova jártam azelőtt. /ahol érettségiztem/ Viszont vannak dolgok amibe nagyon nem lát bele. Oda akárhányszor bementem gyomorgörcsöm volt. Mindig a családomhoz hasonlítottak. Sokszor olyan érzésem volt, hogy tőlem sokkal többet elvárnak mint a többiektől csak azért mert abból a családból származok amelyikből... Itt egyáltalán nem érzem ezt, a többiek is egyből befogadtak.A régi sulijimba többször beszóltak amiatt, hogy nem beszélek tisztán. /bár egész érthető a beszédem csak rosszul veszem a levegőt emiatt sokan azt hiszik, hogy raccsolok/

19l



2013. okt. 21. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értelek. Enni kell! Legalább annyit, amennyi kalóriára a szervezetednek szüksége van. Értem én, hogy reggel, mikor felkelsz nincs étvágyad - nekem sincs. De 8 körül vagy első óra után 9 körül simán benyomhatnál egy szendvicset. Kizárt, hogy ne tudja 3-kor ebédelni azért, mert 9-kor ettél egy szendvicset. Az alma nagyon jó, egészséges csak marhára nem tápláló, főleg nem reggelire.


Amúgy az sem normális, hogy fél négykor ebédelsz. Dél-egy óra körül kéne ebédelni és 6 körül vacsorázni.

2013. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, egyél valamit, jesszus, nem csoda, hogy fogytál
2013. okt. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem azért nem eszek mert nem akarok hanem mert nem vagyok éhes...


Suliba meg nem éri meg ebédelni, legalábbis nekem nem. Mikor meg végzek a sulival akkor meg már rohanni kell a buszhoz annyi idő alatt meg ami marad meg képtelenség beülni valahova és enni nyugodtan. Aztán inkább mikor haza érek akkor eszek. De tényleg akkor szoktam éhes lenni.


Amúgy az meg engem nem zavar ha megy le. /így is még kb. 10-15 kg. felesleg van rajtam/

2013. okt. 21. 19:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kislány!persze,h lement 5kg,hisz jóformán nem eszel!!!

A gyomrod tönkre fog menni,ha így folytatod!első óra után egyél szenyát 2.v.3.óra után almát,ha nem ebédelsz suliban,ha hazamész rögtön egyél rendes főtt kaját,majd vacsira megint valami könnyebbet!De egyél,mert ami kalóriát jelenleg a szervezetedbe juttatsz,az nuku!én is csináltam amit Te,szépen le is ment a terhesség után(23kg.-ot kaptam magamra!)viszont mára kikészült a gyomrom!Most sokszor eszem keveset,tartom a súlyom(54-55)és a gyomrom is kezd rendbe jönni!Hidd el,ha fogyni akarsz lassan is tudz,úgy,h anyukád se aggódjon az egészségedért!

A hajad meg növeszd,attól nem lesz bajod!;-)

(van valami trükköd amivel gyorsan nő?az érdekelne engem!:-)

2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abban igaza van a szüleidnek, hogy nem jó az, hogy nem eszel. Az okát persze láthatják rosszul. Nem tudnád ezt valahogy jobban megoldani? Például viszel magaddal minden nap egy szendvicset (nagyon változatosan el lehet készíteni, nézz utána). Dobozkában viszel valami főtt ételt (persze nem könnyű olyan dobozt találni, amiből nem folyik ki, de nem is lehetetlen). Otthon pedig vacsorára még ehetsz levest, akkor szerintem jól is esik az embernek a meleg. Hétvégén pedig rendesen tudsz enni. De ezek csak tippek, másképp is megoldhatod. Az 5 kg fogyás 2 hét alatt azért nem jelentős, mert az csak a kaja, ami eddig a beleidben volt. Ezt még gyorsan vissza lehet pótolni.
2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az most tök mindegy, hogy mennyi felesleg van rajtad. A világ legegészségtelenebb dolga úgy fogyni, hogy nem eszel. Enni kell és mozogni.


Enni meg nem azért kell, mert éhes vagy, hanem mert kell az energia, az üres gyomor nagyon káros. Ha "megerőszakolod" magad egy hétig akkor szépen beáll majd a tested a rendszeres időpontban történő evésre és akkor már nem lesz gond.

2013. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tökre igazad van. Ha annak idején én is középsuliba mentem volna állandóan a nővéremmel példálóztak volna. A kajálásról csak annyit, vegyél zabkekszet, az nem terhel le, és tudsz mellette otthon enni, nem hízol. A hajadat pedig növeszd úgy, ahogy Neked tetszik. Lassan válj le a szüleidről s csak a nagyon fontos dolgokat mondd el.
2013. okt. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Heti 1 kiló fogyás lenne a normális, nem 2,5. Tényleg nem eszel eleget, legalább valamennyivel növelni kellene az adagot, hogy lassabban fogyj. Sok hasznát vennéd, mert ha most 6 hét alatt leadod a maradék feleslegedet, az túl nagy változás lesz hirtelen az anyukád számára, és mindenképpen bántani fog miatta. 3 hónap alatt teljesen megváltozni - nem feltétlenül van igaza, hogy cicababásodsz, de ez akkor is ijesztő. Külső szemlélőként nagyon úgy tűnhet, hogy tényleg az új hely miatt változol meg, anyukád helyében eléggé aggódnék. Szóval lassíts, majd megbarátkozik vele.

A hajadat meg ne említsd. Legalább még egy év, amíg megnő olyan hosszúra, sőt, az is lehet, hogy nem nő meg olyan hosszúra... nekem a hátközépig érő a maximum kicsikarható hossz, habár talán lehetne rajta még nyújtani komlóval. Szóval egyrészt egyáltalán nem biztos, hogy lesz olyan hosszú hajad, másrészt még legalább egy év, a kutyának sem fog feltűnni, hogy növeszted.

2013. okt. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!