Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy édesanya vagyok épp...

Egy édesanya vagyok épp válófélbe vagyok az apukával, hetente 2 -szer illetve minden páros szombaton nála van, de mivel az apa közel egy hónapja kórházban fekszik az addigtológiai osztályon?

Figyelt kérdés
ezért nem tudom hogy mit tegyek ha kijöhet, akkor ugyanúgy adjam oda a gyermekemet neki miközben nem tudom hogy milyen maradandó baja maradt vagy mivel feküdt ott? Drog ital kávé vagy bármi?
2013. szept. 2. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

"Életünk tele van szokásokkal, amelyeket ciklusokban ismétlődő, automatikus, ám kötött sorrendű élettevékenység jellemez. Gyakran használjuk a mindennapi életben a szokás vagy az én így szoktam, megszoktam kifejezéseket. Amíg ennek a szokásnak a gyakorisága, intenzitása, illetve következményei sem az egyénre, sem pedig környezetére nem hátrányosak, és amíg ez a szokás az egyéb örömforrásokat ki nem szorítja az egyén életéből, addig a szokást az élet természetes velejárójának tekintjük. Azonban egy szokás kórosnak minősül, ha az indokolatlan, az adott kultúrában elfogadott társadalmi normákkal ellentétes, a természetes örömforrásoknak az egyén életéből való kiszorulásához, esetleg az egyén leromlásához és szenvedéséhez vezet. Az illetőről beszélve ilyen esetekben gyakran úgy fogalmaz a köznyelv, hogy az illető egyén szokásai, szenvedélye rabja lett. Röviden szenvedélybeteg. A szenvedélybetegnél visszatérő jelleggel megjelenik az ismételt vágy a cselekvés véghezvitelére és a viselkedés elkezdéséig, majd befejezéséig a szervezet belső feszültsége emelkedik. A viselkedés véghezvitele után azonban a feszültség gyors, de átmeneti csökkenése következik be és a vágy újra fokozatosan visszatér. Ha ez a ciklusosan ismétlődő tevékenység kémiai anyagok fogyasztásához köthető, akkor a kémiai szerfogyasztás, illetve az azzal egyenértékű izgalmi helyzetek keresésének kényszere alakul ki, vagyis kémiai anyaghoz kapcsolódó szenvedélybetegségről (például morfinizmus, alkoholizmus) beszélünk."


[link]


A kávéval meg a cigivel nem kerülsz tulajdonképpeni pszichiátriai szintű kezelés alá..(a végén írja,hogy pszichiátriai dologról van szó):

"Az addiktológiai problémákat hagyományosan a pszichiátria tárgykörébe sorolják. Ám ha jól meggondoljuk, az addiktológiai beteg nem csupán egészségügyi ellátásra szoruló mondjuk italfogyasztó egyén, hanem egy olyan ember, akinek személyisége, magatartása, társadalmi viselkedése és életvitele is súlyosan sérült a szenvedélybetegség következtében, túl azon, hogy testileg is károsodott."


Én azért kérném a bíróságot,hogy ritkítsuk a látogatások számát.Egy gyerekre ez az egész sajnos káros lehet!

2013. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd a láthatást, de csak a te felügyeleteddel mindaddig, amíg azt nem látod, hogy a gyereket biztonsággal nála hagyhatod. (A gyerek miatt gondolom hogy fontos lenne a rendszeres láthatás.) Persze ha látványosan le van romolva vagy az orrod előtt iszik, akkor ne is engedd a gyerkőc közelébe míg emberi állapotba nem kerül.
2013. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
Még szép, hogy add oda, kötelességed.
2013. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Édesanya látogasd meg édesapát, és figyeld meg, mi baja, lehet, hogy csak az, édesanya el akar válni? milyen függőség? ?? ma már a net függőség is kóros méreteket ölt. Szabad az orvossal is beszélni édesanya, az addiktológus orvos jobban fogja tudni, hogy rábízható egy gyermek, mint mi itt a távolból.

[link]

2013. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az orvostól kérj véleményét első körben.


Mivel került oda? A férjed volt, és még csak nem is tudod, hogy volt valami függősége? Ezt én nagyon nem értem. Nem lehetett túl súlyos, ha csak találgatsz, és fogalmad sincs róla.

2013. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!