Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ilyen? Mit tegyek?

Normális az ilyen? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mai napon apám lefeküdt pihenni, ezzel nincs is semmi baj. Később kimentem, hogy csináljak magamnak egy szendvicset és anyám szólt, hogy maradjak csendben, mert az apám alszik. Oké, csendben maradtam... 40 perccel később kimentem, hogy elrakjam a tányérokat és véletlenül felébresztettem apámat. Ő elkezdett velem ordítani, de úgy hogy belezengett az egész ház. Édesanyám mondta, hogy ne reagálja ennyire túl a dolgot, és erre vele is elkezdett ordibálni... (Arról nem beszélve, hogy szidta anyám 1 hónapja elhunyt apját aki felakasztotta magát...) Utána mintha kétszer meg is ütötte volna anyámat. Hozzáteszem, hogy édesanyám ma lett 40. éves. Most anyám a konyhában sír, apám meg az udvaron vedeli a sört.... a héten másodjára ordított le minket. Mit csináljak? Úgy voltam vele, mivel van egy puskám, hogy miközben anyámat szidja kimegyek és lelövöm. Most itt van a betöltött puska az asztalon előttem. Nem tudok mihez kezdeni, az előbb kimentem az anyámhoz hogy megvigasztaljam... Ti mit tennétek ebben a szituációban? 15 éves vagyok, és fiú.

2013. jún. 1. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a lelövés jó megoldás lenne. Édesanyáddal tarts össze és szedjétek a sátorfátokat. Ez nem normális viselkedés.
2013. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ne csinálj hülyeséget, meg ne próbáld lelőni. a saját életedet b.sznád el vele, anyukád is belekeseredne egyedül. nem szabad egy ilyen senki miatt, mint az apád, másik kettőt is tönkretenni. az okos válaszokat majd megírják, akik értenek hozzá, kitartást.

19L

2013. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

Mindenesetre elég "veszélyes" gyereknek tűnsz,ha most,hogy a héten másodjára ordított veled az apád már le akarod lőni.


Ehhez képest az apád agresszivitása egész csekélynek tűnik.

Magadon nem akarsz elgondolkodni?


Inkább kérdezd meg szép szóval mi baja és kérd meg azt is,hogy ne rajtatok vezesse le,ha tovább folytatja,kerüljétek,tettlegességért pedig,ha nem hagyja abba rendőrségre lehet menni.

2013. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Velem most ordibált először. Anyámmal szokott mindig, méghozzá nem csak ezen a héten, hanem majdnem mindegyiken. Most mindenesetre kibékültem vele (azaz nem megyek a közelébe) de szerintem várható lesz még valamikor ez... Általában agresszív, csak akkor nem ha ott van egy ismerős vagy valaki.
2013. jún. 1. 22:32
 5/9 anonim válasza:
3 as válaszadó!!!véletlen felébresztette az apját,aki emiatt dühkitöréssel ébredt,az anyukája kiállt a fia mellett,aki emiatt kapott 1-2 pofont!!!és neki kéne elgondolkodnia magán???kívánok neked ilyen apukát,vagy párt!!!!!!!!!!!!te meg kérdező,nyugodtan elmehetsz a családsegítőbe,persze édesanyád kíséretével.én így nőttem fel,annyi külömbséggel,hogy az én apám nem ivott soha,és minden 7en kikaptunk elég rendesen.menjetek el,és ők segítenek,azért vannak ott!!!!!!!
2013. jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5.ik válaszoló,én írtam azt,hogy magán gondolkozzon el és erre varrj gombot,úgy nőttem fel,hogy attól féltem,mikor üt úgy meg,hogy ott maradok.


Egyszer reggel,mert szerinte hülyeséget kérdeztem,véresre húzgálta a hajamat az állatja én pedig reggel mutattam az iskolában az udvaron(akkor 13 voltam) pont meglátta az autóból és odahívott magához,persze megfenyegetett,hogy meg ne merjem mutatni a fejem.

Én azt hittem,ha hazamegyek agyonver.De nem tette,hanem egy darabig békén hagyott.

Mai eszemmel már tudom,hogy nagyon be volt szarva,hogy ezt meglátja egy tanár és a gyámügyre kerül a dolog.


Szóval te még abban a fázisban vagy,amiben én is voltam,hogy tele voltam agresszivitással és keserűséggel,hiszen egy ilyen állat persze azt gerjeszt.


De azóta sok idő eltelt 8 éve nem láttam hál'istennek és még emlékeimből is törölném legszívesebben.


Azon viszont csodálkozom,hogy én magamnak ennyire nyugis és boldog életem van nélküle,hogy azt az utat választottam,hogy kamaszként még én is agresszív voltam,de felnőttként mennyire nem olyan lettem.

Már csak azt sajnálom,hogy nem előbb léptem teljesen le.


Agresszivitás agresszivitást szül,soha nincs akkor vége,,menekülni kell tőle,higyjétek el,hogy sokkal jobb az az állapot,ahol most már én vagyok,egyébként pedig tudom,hogy most öregként már egyre jobban belebetegszik,hogy ki fog róla gondoskodni,állítólag perelni akar,hogy tartsam el.

Hát állok elébe a környezetemben mindenki tudta mekkora állat és már felnőtt az a generáció,aki tanúskodik milyen is ő.39/N

2013. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az egyetlen döntés, amit hozhatok, hogy kibírom... Végülis ő tart el minket, de mihelyt kijárom az iskolákat és lesz saját munkám, azonnal elköltözök. igaz, hogy ez legalább még 7-8 év de mit tehetnék? Eddig is bírtam, most is bírni fogom.
2013. jún. 5. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

Most még ereje teljében van,ő a "főnök" a családban.

Aztán,ha öreg,beteg és kiszolgáltatott lesz és te leszel erőd teljében és senki nem néz rá elgondolkodhat egy szón: MEGÉRTE?


Mert azért azt nem mondhatom el,hogy nem éreztem kéjes elégtételt,mikor megtudtam,hogy rosszul mozdult és onnantól kedve nem tudott mozdulni és ki kellett hívni az orvost,hogy beinjekciózzák,hogy meg tudjon mozdulni.Pedig régen olyan erős volt.Az én szétverésemben legalábbis nagyon.


Úgyhogy fel vagyok készülve az öregkorára,de engem nem érdekel,mert bebiztosítottam magam még egy hangfelvétellel is,mert mikor megmondtam felnőttkoromban,hogy nem akarom többet látni,telefonban mondta nekem a saját apám,hogy akkor rám küld egy maffiózót.


Szóval nyugodtan megdögölhet az enyém egyedül öregen,mert a saját biztonságom érdekében,maximum távolságtartási kérelmet fogok ellene kérni ÉN.


Úgyhogy bármilyen hihetetlen,de a 3.ik válaszoló vagyok.Mivel alapvetően igenis konfliktuskerülő vagyok,sőt azóta túlságosan is,mert még mindig nem pótoltam be magamnak a nyugalmat,amiben felnőni szerettem volna.

2013. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
3-as!sajnálom ami veled történt,és azt is hogy sok ilyen család van.abban nem értettem egyet,hogy magán gondolkozzon el,hisz nem csinált semmit,és lehurrogonak tünt a hozzászólásod!!!szerintem sokan vannak ebben a cipőben,és én bízom a családsegítőben.én 16 évesen elköltöztem otthonról e miatt,19 évesen pedig szültem egy gyereket mert nem akartam haza költözni,magyarul inkább feláldoztam magam,mintsem hogy ott éljek.ha más lehetőségem lett volna,tudtam volna a családsegítőkről pl,azt választottam volna.
2013. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!