Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyük fel, hogy anyukátok...

Tegyük fel, hogy anyukátok beteg és nem engedik, hogy meglátogassátok. Megtudnátok, hogy meghalt, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik ismerősöm van ilyen helyzetben.

2013. aug. 27. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mivel nem vagyok abban a helyzetben, nem tudom mit váltana ki belőlem, de most úgy gondolom, hogy semmi egyebet nem tudnék tenni a gyászon kívül. A lényegen már nem változtat, hogy többé nem láthatja az édesanyját. :-(
2013. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ki nem engedi? :o Ilyet még nem hallottam...


Nem tudom, mennyire igaz a történet, picit hihetetlen számomra. Családban a következő történt: egyik gyerek még vagy 10 évvel korábban összeveszett a szülőkkel. Az anyjával az apa temetésén találkozott utoljára, pár évre rá az anya is beteg lett. A gyerek sosem ápolta, végig a nővére tett meg mindent: mosdatta, orvoshoz vitte éveken át az anyát, a végén pelenkázta is. Az anya temetésére a kisebbik testvér nem ment el, állítólag azért, mert nem tudta, hogy az anya meghalt, és erről a nővére tehet... Azt tudni kell, hogy 3000 fős településről van szó, a szóban forgó testvér az anyától 4 háznyira lakott, minden reggel előtte ment el munkába menet, de be se nézett, mi lehet vele. A halálhíréről is biztosan tudott, hiszen a munkahelyén kizárt, hogy nem hallott a munkatársakról róla, kicsi a község, a pletyka gyorsan terjed.


Remélem, a ti esetetek nem ilyen, de ha nem tudod a részleteket, ne ítélkezz, mert nagyon meredek dolgokat tud az élet produkálni. :(

2013. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elmennék a temetésére.
2013. aug. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2# Ez nem kamu történet, csak nem akartam részletesebben leírni a sztorit nehogy valaki magára ismerjen a történetben.

Az illető testvérei és az apja nem engedte, hogy lássa az anyját.

2013. aug. 27. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez esetben nagyon szomorú a helyzet, remélhetőleg az illetőket nem hagyja a lelkiismeretük nyugodni egy életen át... A temetésre menjen el mindenképp, ez valamennyire segíthet a gyász feldolgozásában.
2013. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Édesanyám beteg volt, kórházban, és senki nem akarta, hogy lássam. Pont aznap vittek volna be (másfél-két hónap után), mikor reggel meghalt...


Sírtam, és máig kettős érzéseim vannak (pedig idén 11 éve):

Egyrészt sajnálom, hogy nem beszélhettem vele, nem láthattam őt, másfelől viszont így nem a gyenge, ezernyi csővel összekötött anya képe van bennem, hanem, mikor még itthon volt, többé-kevésbé egészségesen.

2013. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem engednek be-van rendőrség,aki segit beengedni hozzá.

Ha nem segitenek,pár tizezresért vannak nagydarab emberek az ismerősök között,ők biztosan megoldják.

2013. aug. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha a saját testvérei és az apja nem engedték, hogy meglátogassa az anyját, annak biztos nagyon komoly oka volt. Gondolkodjon el az illető, hogy tudja jóvá tenni, és rendezni a családjával a kapcsolatát. Ha nagy a feszültség, akkor én a temetésre se mennék a helyében, nehogy botrány legyen, inkább vigyen másnap egy szál virágot a sírra.
2013. aug. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!