Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel lehet jelenteni szülőt 18...

Fel lehet jelenteni szülőt 18 év fölött?

Figyelt kérdés
Ha nem támogatnak semmivel, persze értem én, hogy dolgoznom kéne, de tanulni szeretnék. És nem fér bele egy teljes állású munka. Részmunkaidő meg nem fedezi a teljes költségem :S Ilyenkor mi a teendő ?
2013. aug. 20. 22:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

"csak el akarok tűnni a fenébe,"


Tehát tolják neked a pénzt, hogy utána nekik hátat fordítva elhúzz a fenébe. Jó befektetés.

2013. aug. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

Ugye tudod, hogy ők is feljelenthetnek téged majd és kötelezhetnek a szülőtartásra?


[link]

2013. aug. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
92%
2-es vagyok. Képzeld, történetesen nekem nem nyomtak a popóm alá egy diplomát, hanem éjszakánként tescoztam az egyetem mellett, tanultam mint a gép és elég szép ösztöndíjat zsebeltem be. Így lett meg a diplomám. Undorító vagy: felneveltek, egész eddigi életedben fizettek neked mindent, és most finanszírozzák azt is, hogy elhúzhass tőlük mindenféle köszönet vagy hála jele nélkül. Sőt, még fel is akarod őket jelenteni. És minden fiataltól ez ömlik itt!
2013. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Remélem tudják a szüleid, hogy ilyen aljas vagy és kivágnak az utcára. Nyaranta miért nem dolgoztál? Ha tudod, hogy a szülők nem tudják finanszírozni az igényeidet, akkor miért nem dolgoztál és gyűjtöttél pénzt?
2013. aug. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Diákhitel. Ha jó munkád lesz, vissza tudod majd fizetni.
2013. aug. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Több megoldás is van. (Írom én innen, a munkából, amit suli mellett is tolni fogok.)

Felveszed a diákhitelt. Ha jó diplomád és ezzel jó munkád lesz, simán vissza lehet fizetni.

Nem írtad, de most leszel elsős vagy már egyetemista vagy?

Kérj egyéni tanrendet. Akkor csak vizsgázni és a zh-kra kell bejárni. Ezek egy-egy napok, esetleg fél napok. Az én munkahelyemen ezt meg lehet oldani. Próbálj olyan munkahelyet keresni, ahol szintén.

2013. aug. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Egyéni tanrendet arra, hogy dolgozni akar nem adnak, azért van a levelezős képrés.
2013. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk adnak egyéni tanrendet, ha valaki dolgozik. Sőt, szinte csak akkor adnak vagy ha más egyetemen is tanul az illető.
2013. aug. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
20 éves vagyok, 16 évesen albérlete költöztem, mert az alkesz szüleim nem voltak hajlandóak pia helyett kaját venni! Feljelentettem őket? Hisztiztem? Nem! Eltartottam magam és nem életképtelenkedtem. Érdekes 20 évesen saját logisztikai cégem van.
2013. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nagyon buta vagy! Eddig ők tartottak el, most rajtad a sor, ha valóban vágysz valamire, érd el!

Először is, keress melót, halassz fél évet-egy évet, vagy járj levelezőre. Talán a halasztás alatt, ha megengedik, és otthon lakhatsz, félre tudsz tenni. Akkor lesz pénzed a sulira. És felveheted a diákhitelt is majd.

Gondolkozz!

2013. aug. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!