Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig kell támogatni a szülőt?

Meddig kell támogatni a szülőt?

Figyelt kérdés

Apa és anya is munkanélküli. Önszántukból, mert egyik sem igyekszik munkát találni. Apa csúnyán eltörte a kezét, mostmár gyógyulóban van, de bármilyen munkát nem tud végezni (fizikai munkát, amit eddig is), plusz alkoholgondokkal is küzd. Bár ez úgy vélem nem mentség arra, hogy megpróbáljon munkát találni. Anya sohasem dolgozott, mindig háztartásbeli volt, nevelte a gyererkeket. Most nagyrészt kirepültünk már a házból, tanulunk. Az otthoni helyzet azonban nagyon rossz, a nagyszüleim kicsi nyugdíjából élnek/élünk, mikor otthon vagyunk. Mindenikünk próbálja magát fenntartani, hugom ösztöndíjas, kisebbik öcsém pedig alkalmi munkával szerzi meg a pénzt az iskoláztatására (bentlakás). Én is dolgozom egyetem mellett, így fenn tudom tartani magam, viszont másra nemigen jut.


Úgy érzem, hogy a szüleim nem tesznek eleget azért, hogy változzon a helyzet, folyton csak idegeskednek, hogy nincs pénz, de egyikük sem jelentkezett még egy munkahelyre sem. Tőlünk kérnek néha-néha, de persze mi se tudunk sokat adni, mert tanulás mellett nem annyi a fizetés mint főállásban. Ideig óráig azon gondolkozok, hogy támogatni kellene őket, anyunak, apunak munkát keresni, mert így idegroncsok lesznek stb. Aztán máskor megfordul az is a fejemben, hogy miért nem keresnek ők, és hogy ha az ők "istápolásukba" ölöm az energiám, akkor felemésztem a saját életem. Felnőtt emberek, kellene tudjanak gondoskodni magukról.


Hogy vélekedtek, meddig kell támogatni a szülőket?


2013. jún. 15. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Az alkoholproblémát kezeltetni kell. Anyukádnak meg segítség kell, ha sose dolgozott. Keressetek neki munkát, és lehet hogy ő is boldogabb ember lenne, mint hogy az alkoholista férjét ápolgatja.
2013. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kétszer volt elvonón, hosszabb-rövidebb eredménnyel. Időszakos alkoholista, vannak teljesen tiszta hónapjai és vannak ittas hetei. Többször volt kórházban különböző problémák miatt, ahol mindig írtak gyógyszert erre is (valami májgyógyszer, lényege, hogy ne kívánja az alkoholt).Úgy vélem, hogy itt már csak a saját elhatározása tud segíteni... Anyukámmal kapcsolatban pedig egyetértek: munkát kell keresni neki. Csak az idegesít, hogy ő nem törekszik erre.
2013. jún. 15. 11:23
 3/3 dani900 ***** válasza:

Már megválaszoltad a saját kérdésed, és szerintem, csak megerősítésre vársz.

Én egyetértek: "miért nem keresnek ők, és hogy ha az ők "istápolásukba" ölöm az energiám, akkor felemésztem a saját életem. Felnőtt emberek, kellene tudjanak gondoskodni magukról."

Még annyi, hogy: nem tudnak gondoskodni, az nem igaz. Nem akarnak.

2013. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!