Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek?

Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Alapvetően nyugodt gyerek vagyok, nincs velem soha baj, csak teszem amit tennem kell, tény nem tanulok soha, de a jegyeim még így is rendben vannak. Éppen ezért bíznak is bennem.


Anyukám 14 évesen megtanított vezetni és a minap elutaztak, gondoltam elviszem a kocsit egy körre. Na igen minden simán ment, csak amikor álltam be, meghúztam anyukám kocsiját. Nem nagyon, de azért látszik (kis horpadás). Természetesen ha hazajönnek el akarom mondani nekik, csak nem tudom hogyan csináljam...


Tudom a bizalmuk megfog inogni és ez rossz, mert mindenhova elengednek és alapból nagyon lazák. Sulit is és az életemet is úgy irányítom ahogy akarom és ez a szabadság nagyon is tetszik és meg akarom tartani...


Segítsetek légyszíves! (16/F)


2013. aug. 17. 23:00
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
és igen az lesz, hogy elmondom egy az egybe... hát hülye ötlet volt meg kell hagyni...
2013. aug. 18. 00:11
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 évesen behorpasztottam anyukám kocsiját, igaz az ő tudtával vittem el a kocsit, és volt is már akkor jogosítványom. Eléálltam és megmondtam mi történt, felajánlottam, hogy kifizetem a javítást.

Gondolom neked nincsen jogosítványod, és egyébként is a szüleid tudta nélkül vezettél, úgyhogy eszedbe ne jusson még most a javítással foglalkozni.

Hülyeséget csináltál, de vállald a következményeket, ne sunnyogj. Nyilván nem fognak a szüleid örülni, de majd idővel ha lenyugszanak, arra fognak gondolni, hogy örülnek, hogy baleset nélkül megúsztad, na meg ugye a kocsinak se lett komoly baja. Egyébként abba belegondoltál, hogyha jogosítvány nélkül vezetsz, és mivel kiskorú vagy, így ha a rendőr lekapcsol, a szüleidet cincálják meg kiskorú veszélyeztetéséért? Mivel ők a felelősek érted, ezért jogszerint őket kell elővenni, amiért úgymond hagyták, hogy vezessél...Vádat emelnek ellenük, rátok küldik a gyámügyet és a gyermekjólétet, elkezdik vizsgálni, hogy vajon jó helyed van e a családodban, és nincsen e veszélyeztetve a testi-lelki-erkölcsi- akármilyen fejlődésed. Hosszadalmas és megalázó procedúra. Évekig, akár a nagykorúságodig járhattok a gyermekjólétbe, meg járkálnak majd hozzátok családlátogatásra, az iskoláddal is felveszik a kapcsolatot, sehol se marad titok, hogy mit csináltál... És akkor mindezt egy ilyen röhejes ügyért. Komolyan kell ez neked???

És végezetül tanuld meg, hogy más dolgához (különösen a kocsihoz, ami több milliós tétel) nem nyúlunk engedély nélkül, még családon belül sem (akkor se ha van jogosítványod). Majd ha lesz jogosítványod, és saját autód, akkor azt úgy és annyiszor vezeted, ahogy akarod, és úgy is töröd össze ahogy neked tetszik. Belegondolva én a szüleid helyében tuti jól s.ggbe rugnálak, és egy ideig zsebpénzed se lenne (mivel valamiből meg kell javítani a kocsit).

2013. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!