Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek baj ha az apa...

Szerintetek baj ha az apa többet fent van éjel a gyerekkel mint az anyja? Pedig ő másnap reggel hajnalban megy dolgozni.

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 14:54
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
5 hónapos, van, hogy este 8-kor kell fel.
2013. júl. 26. 15:19
 12/16 anonim ***** válasza:
És miért van Ő vele többet? Azért mert Te nem akarsz felkelni, vagy önszántából.Ha az első, akkor igen baj, ha a második akkor nem.
2013. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de kiböki a szemem:

kel - felkel, felébred

kell - muszáj, szükséges.

2013. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes lenne ébreszteni, és beállni egy napi ritmusra, hogy azt szokja meg. Nekem szerencsém volt ugyan, a lányom magától beállt, de születésétől kezdve az a rend, hogy felkel, eszi, játék, és 2 óra múlva ő maga kéri az alvást, ha nem kéri ,akkor is leteszem, és csak nagyon ritka, hogy nem lehet elaltatni (pl. most, hogy jön a foga és front is van, nem mindig sikerül). 5 hónaposan egyébként az esti alváson kívül 1-1 órának elégnek kell lennie egyszerre, maximum kettőnek. Így nincs ritmusa a napnak, és valószínűleg azért nem alszik a kicsi éjjel, mert nincs meg a napi rutin. Ezt egyébként én sem tartottam annyira fontosnak, mielőtt megszületett a babám, de rájöttem, hogy nagyon fontos ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen. Főleg akkor látom, amikor látogatóba megyünk szülőkhöz pl., és napközben nem alszik, akkor két nap, mire visszarázódik.

Azt tudom csak javasolni, ne hagyjátok rá, hanem próbáljátok kialakítani ezt a ritmust. Nehéz lesz, de egy-két héten belül át fog állni. Nem az a lényeg, hogy minden nap pontosan 8-kor keljen, 9-kor egyen, 11-kor aludjon, stb., hanem a rutintevékenységek közti idő legyen mindig meg, pl. ha 9-kor kel, akkor mondjuk legközelebbi altatás 11.30-12 óra körül legyen, de ha már 7-kor fent van, akkor a következő tente legyen 9.30-10 óra körül, tehát egymáshoz viszonyítva legyenek meg az időintervallumok, ez állandóságot és biztonságérzetet is ad a babának.

Vannak persze olyan babák, akiknek más a szükséglete és elképzelhető, hogy nem igényel ennyi alvást, vagy másban tér el, de szerintem megér egy próbát, hogy hosszú távon ti is pihenni tudjatok.

2013. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

*ÉJJel

*KeL.

Ha az apuka maga vállalta, nincs benne semmi, de szerintem ez az anyuka feladata nagyrészt.

2013. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Szerintem egyik éjjel apuka legyen fent másik éjjel az anyuka és így mindketten tudnak pihenni.
2018. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!