Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megtudnàtok bocs&agr...

Ti megtudnàtok bocsàtani?

Figyelt kérdés

Valòban èn vagyok a gonosz gyermek amièrt màr èvek òta nem àllok szòba az apàmmal, kerulom, szàmomra olyn mintha meghalt volna.

Tonkretette a gyermekkorom, megalàzott, lelkileg kicsinàlt.Nagyon sokat bàntott.Persze o mai napig àllìtja hogy ez nem igaz.Ahogy betoltottem a 18-at elmenekultem otthonròl.Ugyanìgy tonkretette lelkileg a tobbi testvèremet, mai napig pszichològushoz jàrnak.Az èdesanyàmat tobbszor bàntalmazta, màra màr ok is elvàltak.

Ha szòba kerul nekem mèg mindig osszeràndul a gyomrom, nèha rèmàlmaim vannak vele kapcsolatban, pedig màr 30 èves vagyok.Egy pàrszor megpròbàltam magamra eroszakolni hogy megbocsàtok, de mindig csalòdnom kellett, mert a mai napig èn vagyok a rossz, csak neki van igaza, nagyon ugyesen tud buntudatot kelteni bàrkiben, szòval semmi sem vàltozott.Egy olyan mondata utàn hogy sajnàlja hogy mi megszulettunk (pedig nem voltunk, vagyunk rossz gyerekek, mindig segìtettunk ès megàlljuk a helyunket az èletben) èn elvàgtam vele minden szàlat.A csalàdban viszont sokan nem èrtenek meg, igaz nem tudjàk hogy milyen is valòjàban, olyan mintha 2 ènje lenne, egy aki otthon szadizza a csalàdot a màsik meg kedves jò humorù ember.


2013. júl. 18. 09:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1%
meg_tudnátok bocsátani
2013. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék megbocsátani. Nekem az anyám volt ilyen, sokat bántott kiskoromban, a végén eldobott magától. Pár éve megkeresett, de semmi változást nem láttam rajta, az első kérdése az volt, hogy mennyit keresek. Nekem nincs mit mondanom neki, hiszen nem ő nevelt fel, gyakorlatilag azon kívül, hogy megszült nem tett értem semmit. Én a helyedben továbbra se foglalkoznék vele, főleg ha tönkretette a gyerekkorodat.
2013. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hajlandó apád belátni a hibáit, amit veletek tett, és nem képes bocsánatot kérni tőled, akkor szerintem hagyd a fenébe, mert csak még jobban felemészted magad.
2013. júl. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
öszinte leszek ....én sosem tudnék...vannak gyermekeim de minden idegszálammal arra koncentrálok,hogy a legjobbat kapják....megvetem az olyan szülőket mint az apád...
2013. júl. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem KELL megbocsátani. Ha nem tudsz, nem tudsz, de hagyd elmenni ezt a problémát,mert magadnak okozol vele több lelki terhet. Magadban zárd le (ha úgy tetszik, "bocsáss meg"), de semmiképpen ne hurcold magadban. Sajnos vannak emberek, akik nem alkalmasak szülőnek, és a gyerek issza meg a levét, mert a bálványát keresi.
2013. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Igen, mert apukádnak kéne pszichiáterhez járnia. Beteg mentálisan.


De jelenleg Ti jártok pszichomókushoz. Az egész arról szól, hogy ő beteg, problémája van és ezt világ életében áttolta rátok, bűntudatot keltett és elhiszitek, hogy nektek van szükségetek segítségre.

Zárd le, mondd, hogy mostantól nem lapátolhatja rád a sz@rt, és vödörrel sem hordhatja oda, fulladjon ő bele ha akar. Már ha érted...nem tudom jobban megfogalmazni. Ha megérted, hogy ő beteg, nem Te, akkor majd rájössz, hogy a harag nem vezet semmire, az csak téged tesz tönkre. Ezt nem úgy értem, hogy mostantól minden hétvégén menjél, hanem úgy, hogy belül felesleges marcangolnod magad negatív érzelmekkel, mert az csak neked árt, ő nem fog megváltozni, ha nem akar. Felnőttél, éld az életed. A múlton már nem fogsz változtatni.

2013. júl. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az előttem szólókkal. Hogy megbocsátasz, az azt jelenti, hogy magadban feldolgoztad, nekem ilyen apa jutott valamiért, pl. neki is rossz volt a gyerekkora vagy nem tudja saját sérelmeit feldolgozni, nem tudom. Ezt megérted és lezárod magadban, nem emészt és éget naponta. De ez nem azt jelenti, hogy elfogadod, amit tett és ezentúl szuper jóban vagytok, nem. Aki pedig ezt nem tudja megérteni a családban, az foglakozzon a saját problémáival. Sok sikert kívánok neked a feldolgozáshoz!
2013. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt a könyvet ajánlom mindenkinek. Azoknak is, akik azért éreznek bűntudatot, mert tulajdonképpen anyjuk, apjuk "normális", és mégsem érzik őket jó szülőnek, pedig "mindent megkaptam tőlük", "törődtek velem", "jó emberek". Mindenki a saját szülei példáját hozza magával, tehát a szülő az ő szülőjét, és így tovább. Az embernek igen erősen kell küzdenie, hogy ne kövesse el a saját szülei hibáit, és egyedül ez nagyon nehéz. Talán ez a könyv segítség lehet benne - ha már egy embernek segít, az is nagyon jó.

2013. júl. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy tudd nem vagy magad ezzel a gondal. A férjem ugyan ilyen körülmények között nőtt fel.Azóta boldog és nyugodt mióta vagyok neki.Az apósom egy agressziv ember aki soha semmit nem adott a családjának miközben nagyon gazdag volt.Sokat éheztek amig ő elutazott hónapokra.Az anyósomnak meg soha nem volt annyi esze hogy,elhagyja.Ezért a gyerekek itták meg a levét.Felejcsd el és nézz a jövőbe.Inkább mutasd meg hogy,te nem vagy olyan mint ő.Hidd el megkapja majd a méltó büntetését.
2013. júl. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a vàlaszokat, jòt tett hogy kiìrhattam magambòl. Igazàbòl èn màr lezàrtam ezt a fejezetet, nagyon ritkàn mèg elojon, mint most pèldàul a vàlàsnàl, anyukàmmal nagyon sokat beszèlgettunk hogy mi mièrt tortènt, vagy hogy hamarosan megyek haza ès a kedves rokonok mondogatjàk hogy hàt igazàn meglàtogathatnàm ès megmutathatnàm az unokàkat.

Szerencsère van egy csodàlatos fèrjem akinek ezeket elmondhattam ès szèpen lassan feldolgoztam.

Màr nincs harag, mert arra èn s règ ràjottem hogy a gond nem velunk van hanem vele, viszont kerulom mint a tuzet, ez valami onvèdelem fèlesèg lehet.

2013. júl. 18. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!