Oroksegrol valo lemondas?

Figyelt kérdés

Edesanyammal nem tartjuk a kapcsolatot, nem torodik se velem sem az unokajaval, semmilyen teren nem kaptunk tole soha segitseget,nem is erdeklodik felolunk.

Tobb 100 ezer forintos adossaga, hitelei vannak viszont es mivel alkoholista is, megfordult a fejemben,hogy ha valami tortenne vele akkor az adossagai mind ram szallnanak.

Mivel semmi orokseget nem tudna maga utan hagyni, nem lenne mibol finansziroznom a rengeteg tartozasat sem.

A kerdesem az lenne,hogy hogyan tudnek lemondani mindenrol ezzel egyben levenni a vallamrol az osszes tartozasanak a megfizeteset?

Hogy mukodik ez?


2013. júl. 16. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Egyelőre ne csinálj semmit. Ha meghal, akkor egyszerűen lemondhatsz az örökségről, de előre lemondani botorság, annyi minden történhet még.
2013. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Előre nem is lehet lemondani.

Amíg él, addig nincs örökség, nincs miről lemondani.


Halála után természetesen lemondhatsz majd.

2013. júl. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 acelsziv ***** válasza:
33%
Jogodban áll megtagadni őt érdemtelenség miatt. Így nem örökölsz és nem is verik rád a temetés költségeit.
2013. júl. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Nekem úgy rémlik ha lemondasz mindenről, mert tegyük fel nem tudod a saját családod mellett törleszteni az Ő adósságait, ilyenkor a teljes örökség fejében az állam átvállalja, ergo a házát a bank viszi meg ami van

Ha valaki pontosabban tudja akkor javítson ki

2013. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Az örökös csak az örökség erejéig felel az adósságért.

Hogy értsd:

Az adósság örökölhető, de csak annyi adósságot örökölsz amennyi az örökséged összege. Ha nincs semmi örökséged akkor nincs miből levonni az adósságot, vagyis így az adósságot nem kell megtérítened.

De ha van édesanyád nevén egy ingatlan ami mondjuk 3 millió forintot ér, akkor 3 millió forint értékben öröklőd az adósságot is amit akár az ingatlan értékéből vonhatnak le.

A másik, hogy amíg él az anyud addig nem is tudsz lemondani az örökségről..

2013. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Szomorú helyzet! Egyébként le mondod és kész!

Nem leszel szomorú?

Nekem az édesanyám 1 év 8 hónapja ment el, soha nem adott semmit, semmit nem is hagyott rám, mert mindent leéltek az apám és az öcsém és nagyon szomorú vagyok, miért nem keresed fel?

2013. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Halála után elég ha lemondasz róla amikor a hagyatéki van.

Előtte is le lehet ügyvéddel kell nyilatkozat de az bonyolultabb mert ahhoz anyukád is kellhet, viszont akkor buksz ha mondjuk történne egy kis változás és mégis kapnál valamit adósság nélkül.

2013. júl. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat!

Az igazsag az,hogy neki olyan problemai vannak amin csak orvos segithetne valoszinuleg, se nem volt hajlando soha szakemberhez forulni.

En mar feladtam mert negativ hatassal volt az egesz eletunkre amig azon idegeskedtem,hogy mi lesz vele. Megerezte a gyerek is es parom is. Mi megkertuk,hogy jojjon el hozzank lakni, egyertelmuen nemet mondott, arra hivatkozva,hogy neki megvan a sajat elete.

Egyszeruen remenytelen eset, nem tulzok. Kislanyom 8 honapos de ugy kepzeljetek el a 8 honapot,hogy egyszer nem hivott fel, vagy kerte el a cimunket,hogy akkor kuld mondjuk egy kepeslapot vagy barmit, meg az en szuletesnapomra sem emlekezett.

2013. júl. 16. 23:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a féltestvérem még anya életében, ügyvéd előtt nyilatkozott arról, hogy x összeg fejében (amire akkor nagy szüksége volt és meg is kapta anyától) lemond az örökségéről. Az ügyvédünk azt mondta, hogy így elviekben a köteles rész sem fog neki járni, de persze anya halála után megtámadhatja a dolgot, hisz az örökség nagyobb lenne, mint amit ő kapott (s ezt féltesóm is tudja). Szerencsére még anya él, úgyhogy nem tudok nyilatkozni a végkifejletről.
2013. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló nekem is megfordult a fejemben, az apámmal kapcsolatban, akit soha nem is ismertem. Akkor egy jegyző azt mondta, közjegyző által hitelesíthetek egy lemondást, de lehet, hogy a szülő is kell.

Más esettel kapcsolatban jogászok mondták, a hagyatéki tárgyaláson, szóban és írásban is le lehet mondani az örökségről, de hangsúlyozva, hogy "én és leszármazottaim", hogy a gyerekeidre se verjék rá. Ismerek olyat, aki az apja után lemondott az örökségről, de mégis fizetheti, mert a kiskorú gyermeke örökölte.

2013. júl. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!