Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan felnőtt akinek...

Van itt olyan felnőtt akinek szörnyű gyerekkora volt? Ha igen milyen hatással van rád? Meglátszódik egy felnőttön?

Figyelt kérdés

Pl : Alkoholista, erőszakos apja volt - fél a férfiaktól

Ilyenekre gondolok :)


2013. júl. 11. 17:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a mostohatesómnak elég zsarnok apja volt. szegénykén látszik is a dolog. nem igazán tud kiállni magáért, könnyen eltörik nála a mécses. mindig olyan fiút keresett, ahol ő lehet a főnök, nem szeretné újra átélni, h egy férfi uralkodik rajta.

már rég nem tini, de még mindig benne vannak ezek a sebek. remélem egyszer boldog lesz, és normális férjet talál magának.

2013. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Szerintem ha az illető nem tudta magában feldolgozni a gyerekkori traumáit lehetnek külső jelei. Amit nem biztos, hogy egy kívülálló észrevesz. Ezek lehet nem is okoznak egyből tüneteket, mert gyakran elnyomjuk magunkban és a külvilág semmit nem érzékel. Egyszer csak az egyén érzi, hogy hiába van rendben minden az életében érzi mégsem érzi jól magát. Jó esetben felkeres egy pszichológust és lassan összeáll a kép. Pl, Magába fojt mindent nem bízik meg a környezetében, túl sokat aggódik, nagy benne az elfojtás, nem tudja kezelni a konfliktusait stb. Néha egész apróságnak tűnik minden aztán kiderül mindent gyerekkorunkból hoztunk magunkkal. Valaki ezeket jól kezeli és valakinek segítség kell hozzá.
2013. júl. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem mindenkin látszik. Az én szüleim például 7éves koromban mentek külön. Addig apám vert minket, kurv*zni járt, és lelki terrorban tartott. Anyám ebben keseredett meg szerintem, és azóta vele élek (21/L)Anyám élettársa vette észre először,hogy mennyire rivalizálni kezdett velem, ez a kamasz korom elején kezdődhetett, és a mai napig tart. Ő az a fajta szülő, akinek ha jó kedved van az a baj, ha rossz az, ha balra mész akkor miért nem jobbra stb... Már szörnyen belefáradtam. Mind e mellett apám leszar minket, egy forinttal nem szállt be soha az én nevelésembe, és ha valaki, na akkor ő az aki igazán ért a zsaroláshoz, a fenyítésekhez és mint írtam, az ÉRZELMI TERRORHOZ. Sok pszichológus látta már a válás során, és mind azt mondta kezeltetnie kéne magát. Neki most egy 18 éves kis barátnője van...akinek tökéletesen játssza a jófej,megértő, NYUGODT, és szerető társat. kérdés hogy meddig.. :)
2013. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tudod titkolni. Nekem sikerul. Csak aki nagyi ismer az tudja. A mai napig nem tudok..a férfira férfiként nézni. Mindtol felek. Nincs is es Sosem volt párom. Voltak próbálkozások,de ha csak egy picit is agresszívabb volt (gondolok itt arra h feljebb emeli a hangját,szexuális teren erőszakosabb) mar visszavonulót fujok. Lassan meg oregszek egyedul. :) néha zavar..de ezt elvetve nincs mas gondom. Nem birom a veszekedést,naiv vagyok,es a pasiktol felek. Am minden okés. Dolgozom bulizom néha..el vagyok :) dokihoz jartam mar gyerekkoromban is.. De segiteni nem tudott..igy megmaradtak lelkiserult embernek.
2015. okt. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!