Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál hozzá ha a gyereke...

Mit szólnál hozzá ha a gyereked bejelentené, hogy átoperáltatja magát ellenkező neművé?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 12:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Akkor én vethetek rájuk követ? Engem egyáltalán, a legkisebb mértékben nem rázna meg ha a gyerekem (vagy bárki akit szeretek) meleg lenne vagy átoperáltatná magát se semmi ilyesmi. Támogatnám. Ehhez csak megfelelő tájékozottség kell. Az ilyen emberek között a legnagyobb az öngyilkosság, mert a társadalom nem érti meg, hogy ők tényleg a másik nem tagjának érzik magukat. Ez nem heccből van, vagy betegségből. Nem ártanak senkinek, ők is boldogok, akkor meg?
2013. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek egy olyan személyt anyukám által, akinek már családja volt, két csodás fia és egy felesége. Megpróbált férfiként élni, de nem ment neki, így átoperáltatta magát nővé. Bár a feleségének nagyon nehéz volt, de elfogadta és a mai napig együtt vannak. Viszont a fiain nagyon látszik, hogy megviselte őket ez a hatalmas változás...

Mondjuk nem ez volt a kérdés, csak úgy leírtam, mert nagyon bennem maradt.

Ha az én gyermekem akarná ezt megtenni, őszintén szólva nem örülnék neki de valahogy megemészteném.

2013. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
10%
Nincs ebbe semmi meglepő. Ma minden unatkozó hülye gyereknek hasonló kívánságai vannak.Sőt még büszke is rá hogy ő " más ".
2013. jún. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
0%
Szívlapáttal verném agyon
2013. júl. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

Hát az biztos, hogy elájulnék, aztán meg ezerrel próbálnám lebeszélni... Vagy legalább is alaposan kikérdezném, hogy miért is szánta rá magát erre a döntésre. Ha igazán jó érvet tud felhozni, akkor esetleg beletörődnék, konkrétan támogatni viszont nem hiszem, hogy képes volnék, anyagilag leglább is majdnem biztos, hogy nem.

Viszont az is biztos, hogy se fel nem pofoznám, se agyon nem verném... annak abszolút nem volna semmi értelme.

2013. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Hannibal82 válasza:
13%
Én nem tudom elképzelni ezt a kérdést úgy, hogy nincsen benne neveltetési probléma. És kábé ennyi a véleményem.
2013. júl. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 lowriderGirl válasza:
91%

Szerintem ez egyáltalán nem, vagy maximum nagyon kis mértékben neveltetés kérdése... Még a környezete sem hiszem, hogy befolyásolhatná, nekem olyan dolognak tűnik, ami benne van az emberben, és nem lehet változtatni rajta. Sokan próbálnak évekig azonosulni a nemükkel, pl. valaki katona lesz, férfiasan viselkedik - de ugyanúgy nőnek érzi magát. Vagy Balian Buschbaum, aki NŐ volt, Európa bajnok rúdugró, aztán most meg ha rákeres az ember a nevére a google-ben, meg nem mondaná, hogy nem férfinek született.


Amúgy meg hogy a kérdésre is válaszoljak, először nyilván sokkolna a dolog, de mivel a gyerekem, ezért szeretem, és egy jó szülőnek úgy vélem kötelessége lenne hozzásegíteni (amilyen mértékben tud, persze, saját anyagi és erkölcsi keretin belül) a gyerekét a boldogságához. Nem is inkább kötelesség, mint ösztön ez... Nyilván nem támogatnám minden hóbortját, de ha egyszerűen így érzi, és sehogy sem boldog azzal a testtel, amivel született, akkor ezt el kell fogadni és kész.

2013. júl. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell bizonyosodni arról hogy ezt tényleg komolyan gondolja, és hogy biztos boldogabb lesz úgy. És ha úgy boldogabb akkor anyagilag és érzelmileg is támogatnám.

És miután kész a műtét kövekkel dobálnánk azokat a bizonyos konzervatív keresztényeket.;)

2013. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!