Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudhatnám-e, hogy az...

Fender Jenő kérdése:

Megtudhatnám-e, hogy az Önkormányzat jogszerűen járt-e el velem szemben?

Figyelt kérdés
Édesanyám idősek otthonában lakik, ahol havi 90 000, . Ft az ellátási díj. Az ellátási díjban nincsen benne a szükséges gyógyszer, tisztálkodási szerek és még sok minden, ezért a nyugdíjuk 20%-át megkapják. Sajnos ez az összeg elmegy neki gyógyszerre, meg hallókészüléke karbantartására, elemekre, vizsgálatokra.A maradék 80 % ha nem adja ki az ellátási díj összegét, akkor a gyereket kötelezik tartásra. Tehát ki kell fizetnem a különbözetet. Az én nettó fizetésem 91 700, - Ft, a férjemé 133 620, - Ft. Van egy 24 éves kort meghaladó gyermekem, aki egyetemen nappali tagozaton mesterképzésben tanul. Fizetése, állandó jövedelme nincsen. Az önkormányzat a keresetigazolásokat minden évben bekéri. Most egy főre 108 475, - Ft-ot állapított meg és tartásra kötelezett. (nem tudom, hogy jött ki nekik ez az összeg) Az Önkormányzat szerint, mivel éppen elmúlt 24 éves a fiam, így már nem nekem kell gondoskodnom róla, önálló lett, így nem számít bele a családi jövedelem elosztásában. Az egyetemen az utolsó félévet járja, most őt hagyjam cserben, mivel egyszerre kétfelé nem tudok ennyi jövedelemből fizetni. Szerintem nekem kötelességem a gyerekem tanulmányit finanszírozni amíg nincs jövedelme. Sőt a saját gyerekem mindennél fontosabb. Az egyetemen eltöltött 5 éve veszne kárba. Nem kihúzni akarom magam a kötelezettség alól, csak nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz. Nem tudom, hogy mit tehetek? Szeretném megtudni, hogy az Önkormányzatnál kérhet-e a gyerekem támogatást, mint jövedelemmel nem rendelkező diák a megélhetéséhez. Válaszukat előre is köszönöm.

2013. jún. 19. 23:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk tényleg jövő héten lezárul mindenhol a záróvizsgák. Szóval ha tényleg utolsó éves, akkor egy hét van a suliból. Miért hagynád cserbe a gyereked? Tandíjat már féléve ki kellett fizetni, kollégiumot sem kell fizetni, könyvet jegyzettet sem. Szóval nem értem.
2013. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!