Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megtudhatnám-e, hogy az...

Fender Jenő kérdése:

Megtudhatnám-e, hogy az Önkormányzat jogszerűen járt-e el velem szemben?

Figyelt kérdés
Édesanyám idősek otthonában lakik, ahol havi 90 000, . Ft az ellátási díj. Az ellátási díjban nincsen benne a szükséges gyógyszer, tisztálkodási szerek és még sok minden, ezért a nyugdíjuk 20%-át megkapják. Sajnos ez az összeg elmegy neki gyógyszerre, meg hallókészüléke karbantartására, elemekre, vizsgálatokra.A maradék 80 % ha nem adja ki az ellátási díj összegét, akkor a gyereket kötelezik tartásra. Tehát ki kell fizetnem a különbözetet. Az én nettó fizetésem 91 700, - Ft, a férjemé 133 620, - Ft. Van egy 24 éves kort meghaladó gyermekem, aki egyetemen nappali tagozaton mesterképzésben tanul. Fizetése, állandó jövedelme nincsen. Az önkormányzat a keresetigazolásokat minden évben bekéri. Most egy főre 108 475, - Ft-ot állapított meg és tartásra kötelezett. (nem tudom, hogy jött ki nekik ez az összeg) Az Önkormányzat szerint, mivel éppen elmúlt 24 éves a fiam, így már nem nekem kell gondoskodnom róla, önálló lett, így nem számít bele a családi jövedelem elosztásában. Az egyetemen az utolsó félévet járja, most őt hagyjam cserben, mivel egyszerre kétfelé nem tudok ennyi jövedelemből fizetni. Szerintem nekem kötelességem a gyerekem tanulmányit finanszírozni amíg nincs jövedelme. Sőt a saját gyerekem mindennél fontosabb. Az egyetemen eltöltött 5 éve veszne kárba. Nem kihúzni akarom magam a kötelezettség alól, csak nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz. Nem tudom, hogy mit tehetek? Szeretném megtudni, hogy az Önkormányzatnál kérhet-e a gyerekem támogatást, mint jövedelemmel nem rendelkező diák a megélhetéséhez. Válaszukat előre is köszönöm.

2013. jún. 19. 23:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Ez már nagyon rég így van, pl a lakhatási támogatásba sem számít bele a gyerek ha 20. év feletti. Így nem is kérhetsz semmit rá hivatkozva. Itt a nyári szünet menjen diákmunkára vagy kérje át magát levelezősre és akkor dolgozón, vagy nagyit vigyétek haza. Más lehetőség nem nagyon van.
2013. jún. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Én ugyannem ismerem a törvényt azt se tudom mi az a mesterkeépzés, de ugy tudom az első diplomáig gyereknek számit ilyen pénzes ügyekben.

persze ha halasztott vagy ilyesmi s azért nincs meg az első diploma az más lehet...

2013. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem számít hányadik diplomás csak a kora.

Különben pedig az alapszak az első diploma mesterszakon már a másodikért tanul.

2013. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

"de ugy tudom az első diplomáig gyereknek számit ilyen pénzes ügyekben. "


Akkor ilyen alapon az 50. éves családapa akinek nincs diplomája is gyereknek számít? Na ezért a kor számít nem a diploma.

2013. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én 22 éves egyetemista vagyok, de a családom már utánam sem kap semmit. Sajnos ez egy ilyen bicikli.

Ha ez a gyereked utolsó féléve az egyetemen, akkor túl nagy gond nem lehet, hiszen 1-2 héten belül (hol hogyan) vége van a vizsgaidőszaknak és megtörténik a diplomaosztó is, nehogy már ezt ne bírjátok ki. Utána mehet dolgozni és nem veszik kárba semmije, nem kell emiatt aggódni.


Nem tudom az önkormányzati otthonok hogy működnek. Mennyi anyukád nyugdíja? Az önkormányzat nyúlja és ő adja ki a maradék pénzt? (ez a rendszer annyira nekem se lenne szimpi, bár a lényeg ugyanaz mindenhol)

Az én nagyim is otthonban van, bár ő egyházi fenntartásúban. A nyugdíját apu kapja, ami 105 ezer forint. Ebből 91 ezer az otthon. Néhány gyógyszert támogatnak, párat nem, szerencsére ezekből a nagyimnak nem sok kell. Kell venni tisztálkodószereket és zsebpénzt is kell neki valamennyit hagyni, emellett ott van az üres háza, amit fenn kell tartani attól, hogy nem lakik ott senki.

A kutyát nem érdekli, hogy a családnak miből lesz rá pénze. Pont egy hónapja tettek "utcára" egy idős bácsit, mert aki az anyagiakért felelősséget vállalt, az lelépett, eltűnt, 3 hónapig ne fizették a bácsi helyét az otthonba, így mennie kellett.

Azt kell megérteni, hogy akár nehéz anyagilag, akár nem, azért még is csak az ember szerettéről van szó. Otthonba nem 60 évesen megy az ember jókedvében, hanem mert úgy lerobban, hogy 24 órás felügyeletet igényel, aminek pedig sajnos ára van, amit valakinek meg kell fizetnie.

Sajnos sosem tudhatod, hogy 1 hónapig kell még édesanyád után fizetni, vagy 5 évig, én személy szerint utóbbinak jobban örülnék.

2013. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
24 evesen meg te tartod el az eleteros fiad? Es az apolasra szorulo edesanyadnak hatat forditasz?
2013. jún. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Édesanyádat inkább rakatnád az utcára, csak ne kelljen utána fizetned valamennyit? Az nem számít hogy ő felnevelt? De az örökségre igényt tartasz igaz? Egyáltalán nem létminimumon éltek, neked is és a férjednek is szép jövedelme van, ebből hozzá tudsz járulni édesanyád költségeihez, és ne azon agyaljál, hogy hogyan tudnál kibújni alóla!
2013. jún. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
9%

00:16: ha nappali szakos hallgató s nem bukott akkor igen.

asszem max 35 éves korig veszik fel.

jó kérdés hogy a halasztás minek számit.

2013. jún. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%
de akárhogy is van, másoddiplomás 24 éves ilyen jövedelmek mellett szerintem se számit...
2013. jún. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Az önkormányzati rendszerű idősek otthonában mindenhol így járnak el, ha a nyugdíj nem fedezi a kiadásokat, akkor a hozzátartozónak kell.

Ha belegondolsz, még így is nagyon "olcsón" teszik a dolgukat, hasonlítsd össze egy magán idősek otthonával, vagy 24 órás házi betegápolással, ami megfizethetetlen. Sokan próbálnak helyhez jutni önkormányzati otthonba, nagy a sorban állás, mert egyszerűen nincs más lehetőség az idős ember ápolására.


Ne sajnáld édesanyádtól a pénzt, mégis hogy esik ez neki azok után, hogy felnevelt, foglalkozott Veled. A 24 éves fiad sokkal életképesebb, előtte a lehetőség, menjen el pénzt keresni. Édesanyád ezt már nem teheti meg, csak rátok számíthat.

Egyébként a mesterképzés más másod diploma, nem jár utána semmilyen támogatás. Ideje belépnie az Életbe 24 évesen.

2013. jún. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!