Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok jogi egyetemre...

Nem akarok jogi egyetemre menni, de Apám nagyon keménykezű. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok... Jövőre érettségizem és minden tanárom és rokonom hatalmas jövőt jósol/akar nekem. Ha kisebbként rossz jegyeket hoztam éreztették velem, hogy egy szar vagyok. Az egész életem eddig nem állt másból csak tanulásból ( amit nem nagyon bánok mert kamatozott rendesen ). Nem volt barátom pedig 18 éves leszek! Az Apukám keményen nevelték kiskorában és ő is szép pályát választott és jó iskolákat végzett. Úgy érzem még nem éltem és nem is fogok. Nem akarok jogot tanulni és nem akarok úgy meghalni egyszer, hogy semmi jó nem történt az életemben. Nem lehet Apámmal rendesen beszélni csak egyszer próbáltam meg, hogy felhoztam mi lenne ha nem mennék egyetemre.. Olyan ideges lett, hogy úgy még nem láttam. Talált nálam egy cukrászos újságot meg továbbtanulási lehetőségeket róla. Megkérdezte tőlem, hogy ez mi? Elmondtam, hogy cukrász szeretnék lenni na volt leszidás több héten keresztül. Akkor voltam 15. Mit tegyek?:(
2013. jún. 18. 14:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
38%

Anyukád nem tudna vele beszélni? Ez a te életed és nem az övé. A cukrász szakma szuperjó és jól is lehet vele keresni, ha ügyes vagy.

Jogászokból pedig annyi van mint hal a tengerben és semmi szükség ennyi jogászra, magyarázd meg apádnak. Azt akarja, hogy boldogtalan legyél, nem értem az ilyen szülőket??

2013. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Ügyvédjelölt, sokkal több jogász végez, mint ahány el tud helyezkedni benne, ráadásul az egy olyan végzettség amivel külföldön kitörölheted, a cukrász szakmával meg halálra keresheti magát...én is jogra jártam, tudom mit gagyarászok...
2013. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nincs is értelme olyan egyetemre elmenned, ami nem érdekel! Lehet, hogy a motiválatlanság miatt be sem tudnád fejezni, de ha mégis, akkor sem hiszem, hogy sikeres lennél a szakmában, mivel utálnád...Ülj le szépen beszélgetni apuddal, és mond neki, hogy tisztára felesleges ebbe a továbbtanulásba beleölni a pénzét is, mert neked más terveid vannak, és, a saját vágyait ne erőltesse rád, menjen ő el ügyvédnek, ha annyira tetszik neki...Köthetnétek viszont kompromisszumot, megbeszélnétek, hogy nem hagyod abba a tanulást, még mégy még tovább, de oda, ahová te szeretnél! Ne hagyd magad! A te életedről van szó! Anyud hogy áll a kérdéshez?
2013. jún. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%
A cukrász szakmával halálra keresheti magát?! Te elvagy egy kicsit tévedve. Alig tudnak elhelyezkedni ezzel a szakmával. Több iskola is van, ahol már nem indítanak ilyen szakot, mint például Esztergomban se. Nem véletlenül. Cukrászként akkor keresheti valaki magát halálra, ha Szamos Mátyás leszármazottja, vagy pedig marha nagy szerencséje van.
2013. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

14:58

Elég szomorú, ha oda jártál és ennyi magyarázattal el tudod intézni. Ez aztán a megdönthetetlen vélelem -.-

A külföldi elhelyezkedéshez meg kell minimum egy perfekt idegen nyelv tudása, 2 év itthoni gyakorlat egy ügyvédi irodában, aztán el lehet indul a határ mentén, próbálkozni. Nem egy ilyen példát láttam már, ami sikeresen össze is jött az illetőnek. Nyilván aki bírónak megy meg ügyésznek, az itthon marad, de ez azt hiszem a munkája jellegéből egyenes arányosságban adódik. Szóval, légyszíves, ennél kicsit megalapozottabban nyilatkozz, mert ilyen indokolással még azt is megkérdőjelezném, hogy tényleg jogot végeztél.

2013. jún. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
95%

Mit tegyél?Hát én a helyedben kihasználnám ezt a helyzetet.Gondolom, ezek szerint mindenféle támogatást megkapnál ez egyetemhez és eszed is van.Mázlista!

Járd ki az egyetemet, azzal lesz jó melód,amiből lesz sok pénzed, abból egyetem után külön költözhetsz és végre lesz életed is, amilyet akarsz.A jogi meló mellett már el tudsz majd végezni egy cukrász tanfolyamot és hobbiból gyönyörű tortákat, sütiket csinálhatsz.Én azért nem keserednék el, ha ilyesmire kilátásom lehetne...

2013. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy technika: ha meredek témával akarunk beszélgetni valakivel, aki meggondolatlanul hevesen képes reagálni, előtte 2-3 napig apróbb megjegyzésekkel sejtetjük vele a témát hogy kezdje el megemészteni, s csak akkor rukkolunk elő ha úgy látjuk félig már megemésztette.

Így több esélyed van normális párbeszédre.


Gyanús hogy apád saját elbaszott életét próbálja rajtad korrigálni,l miközben nem látja annak a nehézségeit amit ő se vállalt fel.

Persze nem ezt kellene a szemébe vágni hanem éreztetni hogy ő se döntött véletlenül másképp fiatalkorában...

2013. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy fel is vennének?
2013. jún. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, de nem tudom, neked mivel van bajod: nem akarsz jogot tanulni, vagy nem akarsz egyetemre menni? Más szak érdekel vagy csak "ki akarod élni magad"? Ha utóbbi, az nehéz csörte lesz, de egyetem mellett tényleg lehet bulizni, szórakozni, ismerkedni, nem kell ehhez büfészak, szóval ettől még elkezdhetnéd a jogi pályát (ha már most ennyire biztos, hogy felvesznek).

Ha nem jogot akarsz tanulni, mondd meg. Te tudod, mit akarsz? (A cukrászság jó dolog, 15 éves fejjel én is szakács akartam lenni, de az álmok és a valóság messze vannak egymástól, nem javaslom.) Van terved, elképzelésed, mi érdekelne, vagy csak édesapád terveit követed? Csak úgy tudsz vele beszélni, ha te is tudod, mit akarsz.

Abban igaza van, hogy ha már ennyit fektettél a tanulásba, ne hagyd abba érettségivel. A tanáraid is bíztatnak, jó eszű vagy, menni fog az egyetem is! Persze egy szakma gyakran jobban fizet, mint egy diploma, speciel a cukrász nem hiányszakma. (Azt hiszem, ha ácsnak vagy géplakatosnak mennél, jobban járnál, de az nem lánynak való.) Ellenben a diplomával "több lehetőség" jár (akár arra is, hogy amíg egyetemet végzel, szakmát is tudsz tanulni, ha lazább a félév, vagy utána lehet olyan állásod, hogy ezt megtehesd).


Szóval először tisztázd magadban, mit akasz. Utána állj apukád elé, amikor már körvonalazódtak a terveid, így csak dac és hiszti a "nem akarok jogi egyetemre menni".

(Én anyukámmal küzdöttem meg hasonlóan. Ilyen idősen ő engem orvosi pályára szánt, már előre le volt betonozva az út, hol fogok és milyen gyakorlatot végezni, megvoltak az ismerősök is, mikor én bejelentettem, hogy nem szeretnék orvos lenni. Megharcoltam érte, hogy biológus lehessek. Még mindig siránkozik, hogy "bezzeg ha akkor rám hallgatsz, nem itt tartanál", hiába végzem épp a doktorimat.)

2013. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Most nyáron menj el egy cukrászatba dolgozni pár hónapig - utána meglátod, hogy akkor is tetszik-e még. Mert a cukrászat nem könnyü munka és nem az, amit a legtöbben elképzelnek.


2. Ha nem akarsz jogra menni, akkor keress másik szaokt, ami esetleg tetszene. De azt gondold át, hogy ezt fizetnék neked, késöbb saját eröböl nem sok esélyed van egy egyetemet elvégzni.


3. Ha nem akarsz egyetemre menni, akkor keress a jövö iskolai év alatt olyan munkahelyet, ahová felvesznek cukrásztanulónak, és saját költségedre tanuld ki.

2013. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!