Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok jogi egyetemre...

Nem akarok jogi egyetemre menni, de Apám nagyon keménykezű. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen teljesen tanácstalan vagyok... Jövőre érettségizem és minden tanárom és rokonom hatalmas jövőt jósol/akar nekem. Ha kisebbként rossz jegyeket hoztam éreztették velem, hogy egy szar vagyok. Az egész életem eddig nem állt másból csak tanulásból ( amit nem nagyon bánok mert kamatozott rendesen ). Nem volt barátom pedig 18 éves leszek! Az Apukám keményen nevelték kiskorában és ő is szép pályát választott és jó iskolákat végzett. Úgy érzem még nem éltem és nem is fogok. Nem akarok jogot tanulni és nem akarok úgy meghalni egyszer, hogy semmi jó nem történt az életemben. Nem lehet Apámmal rendesen beszélni csak egyszer próbáltam meg, hogy felhoztam mi lenne ha nem mennék egyetemre.. Olyan ideges lett, hogy úgy még nem láttam. Talált nálam egy cukrászos újságot meg továbbtanulási lehetőségeket róla. Megkérdezte tőlem, hogy ez mi? Elmondtam, hogy cukrász szeretnék lenni na volt leszidás több héten keresztül. Akkor voltam 15. Mit tegyek?:(
2013. jún. 18. 14:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Apád csak jót akar neked, viszont, butaság a részéről ez a keménykezűség. Sok a munkanélküli diplomás.
2013. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ne hagyd magad. Ez a te választásod. Képzeld el magad, amint próbálsz jó jogász lenni, de nem megy, mert utálod az egészet. Így nem lehet élni.
2013. jún. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
20%
menj jogi egyetemre, de az ország másik végébe! És inkább jogász legyél, mint cukrász:)
2013. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Tudsz olyan munkát ami segítségével egy kis lakást bérelsz? És meg is élsz?

Ha erre képes vagy akkor elmész és szabad leszel. Idővel ki is vívhatod magadnak a függetlenséget ugyértem hogy belássa.

Ha nem vagy erre képes akkor otthon kell megvívnod ugyanezt a harcot hogy szabad lehess...

2013. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jogi egyetemre mennél úgy hogy nem akarod, akkor a feléig sem jutnál el, hamar kibuknál, és így elcsesznél pár évet az életedből. Másrészt meg ahhoz hogy után el tudj helyezkedni vagy milliók kellenek a protekcióhoz vagy egy jogász ismerős. Szóval gondolkodhatna egy kicsit apád is. Amúgy is most annyian mennek jogra, csak mert úgy jól fognak keresni, közbe meg a felét sem érdekli, és csak a negyede jut el a diplomáig... Azt csináld amit akarsz, nem szólhat bele senki az életedbe.
2013. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Jogászokkal Dunát lehetne rekeszteni egyébként, annyi van belőlük. Egy jó cukrász viszont akár többet is kereshet, mint egy jogász.
2013. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%

Ha jol ment a tanulas en belekezdenek mindkettobe.

Egy jogi diplomaval nyitni egy cukraszdat.


Nem olyan rossz parositas!

2013. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem mkeménykezű apa hanem a végletekig ostoba! Képes a gyerekét tönkretenni a hülye agyréme miatt!Észből empátiából nem kapott diplomát!
2013. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetem mellett is lehet élni. Amióta egyetemre járok én se vonultam apácának. :D Egyébként meg ha szakmát tanulnál, na az mellett nehezebb "élni" a kötelező szakmai gyakorlat miatt. Szerintem cukrásznak ne menj, mert nagyon sok van már belőlük is, ráadásul nehéz elhelyezkedni is. Ezt tapasztalatból mondom, van olyan osztálytársam, aki cukrász lett. Viszont a jogot se kezd el, ha nem érdekel ez a pálya. Sok szak van az egyetemen, csak találsz valami , ami érdekel. Így apukád is megnyugodhat, mert egyetemre mész, te pedig azt tanulhatod, amit szeretnél. Esetleg vendéglátást is tanulhatnál fősulin, mellette meg elvégezhetnél egy cukrász tanfolyamot.
2013. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Valaki mutasson már nekem egy hiteles statisztikát arról, hogy a jogászokkal Dunát lehet rekeszteni. Rengetegen ezt szajkózzák, mert mástól ezt hallották. Támasszátok alá gyakorlati példákkal, akkor majd elhiszem!

Kérdező, neked pedig azt javasolom, hogy próbálj meg beszélni apukáddal és anyukáddal egyaránt. A jogászság, főleg a klasszikus pályák, nem egy szakma, hanem élethivatás. Ha nincs meg benned az elhivatottság, sosem leszel jó szakember. Ezt apukádnak is meg kell(ene) értenie. Sajnos az, hogy valaki tanult ember, nem mindig jelenti azt, hogy az élethez való hozzáállása, felfogása is normális. Sajnálom, hogy bele akarnak kényszeríteni valami olyanba, amit te nem akarsz. De itt csak a kommunikáció segíthet. Vegyél erőt magadon, még ha tudod is, hogy ideges lesz. Próbáld anyukádat is puhítani, hátha ő jobban tudna rá hatni.


(egy ügyvédjelölt)

2013. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!