Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek felvenni és tartani...

Félek felvenni és tartani anyámmal a kapcsolatot. Nagyon szemét vagyok?

Figyelt kérdés
29 éves lány vagyok, anyával jó pár éve nem beszélünk és ma van a szülinapja. Nagyon szeretném felhívni, egy bunkónak érzem magam, de mégsem merem megtenni. Anyám nem teljesen százas, mindenkit elüldözött maga mellől, öcsém néha beszél vele, ő is hetekig gyűjti az erőt hozzá. Mert anyám, mint egy elmebeteg, olyan dolgokról beszél folyton, mindenen vihog, mint egy idióta kamasz, és nem mellesleg arra fordítja a maradék energiáját, hogy apám elleni kiapadhatatlan haragjának minden percét kiélvezze. Elváltak már vagy 10 éve, de a mai napig ez a hobbija, hogy apámon dühöng és jósnőhöz jár. Utoljára nekem azt mondta mikor pár év szünet után találkoztunk, hogy nem kell semmit sem mondanom, mert nagyon jó jósnője van és MINDENT tud rólam. Ezután már kedvem se volt semmit mondani neki. Az a bajom, hogy félek tőle. Egyrészt nem tudom feldolgozni amit csinál és ahogy éli az életét, világ életében depressziós volt, tanácsot nem fogad el, aki olyat mond, ami neki nem annyira tetszik, az hülye és többet nem kíváncsi rá. Attól félek, hogy nem tudnék nemet mondani neki és teljesen rám szállna, mert ő magában elég életképtelen amúgy. Szóval kb azért nem merek a saját anyámmal évek óta jóban lenni, mert félek, hogy nem is lehet egyszerűen. Nem tudná hol a határ és én kattannék meg miatta. Mennyire vagyok rossz? Van az az ok, ami elég súlyos ahhoz, hogy valaki ne tartsa a kapcsolatot az anyjával?
2013. jún. 10. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
És ha csak küldesz neki egy képeslapot? Ott is kívánhatsz neki boldog születésnapot.
2013. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez akkor lenne olyan óriási probléma, ha együtt laknátok. így szerintem felhívhatod, meglátogathatod időnként, ha szeretnéd...aztán hátha változott.
2013. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Írj neki egy képeslapot, vagy hívd fel, max ha elkezdi akkor megmondod, hogy bocsi csengettek le kell tennem, szia.
2013. jún. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Smst sem küldök neki pont azért, mert az olyan muszáj hangulatú, egyébként nem tudom a címét.. Szégyen vagy sem, nem tudom hol lakik. Annyit tudok, hogy egy néninél bérel szobát. Tehát képeslapot így nem tudok küldeni, meg azt is olyan "kötelesség letudva" dolognak érzem. És sajnos nem változott. A házunk vidéken üresen áll, apám a barátnőjével máshol lakik, öcsém is barátnőjénél, anyám meg pesten. De anyám pár éve bepakolta a kincseit az én szobámba és kulcsra zárta. Most voltam otthon egy hónapja, most már nem csak kulcsra van zárva, hanem fúrt a fába egy lakatot is. Plafonig vannak pakolva a cuccai a szobámban, ami neki megtetszik, azt elrejti oda apám elől.. Bármit.. Kalapács, szék, csoki, ajándék borok.. Szóval sajnos tudok róla ilyeneket és minél több ilyet tudok, annál ijesztőbbnek tűnik ő is.
2013. jún. 10. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Mikorra tervezed, hogy felnősz? Olyan, mintha egy 16 éves írná ezeket..
2013. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert hogyan kellene írnom szerinted? Illetve melyik része tűnik 16 évesnek? Az, hogy az anyám elmebeteget játszik gyerekkorom óta, amikor szépen kértem/kértük h viselkedjen másképp akkor annyi volt a válasz, hogy apám tönkretette, inkább értékeljük, hogy már szóba tud állni vele és ha szól hozzá apám, akkor nem kap dührohamot. Ő viselkedik kamaszként és én úgy döntöttem egy ideje, hogy megszakítom vele a kapcsolatot, mert túl sok amit csinál.
2013. jún. 10. 16:12
 7/9 anonim ***** válasza:
nem értem mi a gondod. te nem akarod felvenni anyáddal újra a kapcsolatot. akkor minek teszel fel ilyen kérdést?ne hívd, ne keresd, és minden megy tovább ugyanígy. ha nem akarsz változtatni, ne változtass.
2013. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, a kérdésem kb annyi, hogy ezt megtehetem-e, hogy nem szándékozok anyámmal kapcsolatban lenni vagy pedig egy utolsó gyökér vagyok, ha így teszek, mert egy anya az anya, legyen akármilyen.
2013. jún. 10. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem ítéllek el. Minden embernek magának kell a szeretet, megbecsülést kiérdemelnie. Ha anyád erre méltatlan, akkor vessen magára.
2013. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!