Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gátol ebben anyukám?

Miért gátol ebben anyukám?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok. Nem vagyok teljesen megelégedve magammal. Változásra van szükségem, mert a kinézetemben minden a régi énemre emlékeztet.

3 évvel ezelőtt nagyon nagy mélyponton mentem át. Legfőképpen anya és apa miatt, mert durva volt itthon a családi helyzet, szinte rettegésben kellett élnem a napjaimat. Nem akartam meghalni, de magamra akartam vonni a figyelmet és elterelni a lelki fájdalmat a fizikaival, ezért vágdostam a csuklómat. Mai napi 5 csúnya, jól látható vágás éktelenkedik a kezemen, amit el szeretnék tüntetni egy izléses tetoválással.

Többek között szeretnék egy csajos napot. Soha nem voltam kozmetikusnál, így el szeretnék menni egy bőrtisztító mizériát végigcsinálni(mert nagyon ráfér az arcomra) és szeretnék gyantáztatni is, hogy büszkén vehessek fel rövidnadrágot, ha jó lesz az idő. Szeretnék változtatni a hajamon is. Színben és stílusban is. Nem túl nagy és drasztikus lenne a változás. Szeretnék egy új ÉN-t létrehozni, hogy végre tényleg teljesen tiszta lappa kezdjem az élet ezen részét.

Viszont anyukám mindent ellenez. Minden megtiltott azok közül, amiket az imént felsoroltam.

Anno megtiltotta, hogy orvoshoz járjak(pedig rám fért volna, hogy valakivel őszintén és nyiltan beszélhessek).

Minden megtilt, ami kicsit is befolyásolhat engem. Miért teszi ezt? Miért nem akarja, hogy túllépjek a 14 éves, depressziós énemen?


2013. jún. 5. 18:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: szövegértelmezés. Mindent saját zsebből fizetnék!! + a lelkemben már le van zárva minden, úgy újra kezdtem, de ha a tükörbe nézek még mindig a depressziós kislányt látom magam előtt, és ez az, ami nem tetszik.
2013. jún. 6. 14:44
 12/18 anonim ***** válasza:
Értelmezz szöveget te! Lerendeztél mindent, de ha tükörbe nézel, gondjaid vannak? Akkor semmit sem rendeztél le, csak azt szeretnéd hinni.
2013. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem vágdosom magam, nem sírok, nem rettegek minden kisebb nesztől, nem félek az emberektől, nem akarok minden áron innen eltűnni, tudok újra normálisan ismerkedni és új kapcsolatokat létrehozni, tudok őszintén nevetni és jól érezni magam. Szerintem eléggé rendbe jöttem. Az egy másodlagos dolog, hogy a kinézetemben minden a régi énemre emlékeztet, mivel azóta ugyan így nézek ki. Az nem azt jelenti, hogy nincs lezárva bennem a múlt.
2013. jún. 6. 15:17
 14/18 anonim ***** válasza:
Fogadjunk, h vízöntő vagy!
2013. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem talált.
2013. jún. 6. 15:59
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is intézd el magad, mivel tud megbüntetni, vagy mit csinál, ha megcsinálod? kidobja az új ruháid? Jó dolog, amit csinálsz és örülök neki, hogy van aki ennyire erős tud lenni és kilábalni a problémájából. Édesanyád igazán megérthetné, hogy erre szükséged van. Ahogy a kötekedő hozzászóló is. Új pasi-új frizura dolgot nem hallotta vajon egyikük sem? :D Attól, hogy lélekben már megtörtént a lezárás kell valami plusz a továbblépéshez. A tetkó sem gáz, bár mielőtt beleéled magad beszélhetnél olyan emberrel, aki ért hozzá, hogy mennyire tünteti el a hegeket. A többihez pedig hajrá. Egyébként vannak érvei anyudnak, hogy miért nem hagyja?
2013. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Anya soha semmit nem érvel meg. Csak úgy van ahogy mondja és pont. Makacs egy nő.

Beszéltem már egy tetoválós sráccal, akinél csináltatni fogom, azt mondta, hogy meg lehet oldani úgy, hogy tényleg ne látszódjanak a vágások. :)

2013. jún. 8. 21:05
 18/18 anonim ***** válasza:

Akkor jó! :)

Viszont tényleg... ha veszel új ruhákat mit tud csinálni? egyáltalán ezzel a résszel mi a problémája? Fodrász is, kozmetikusról nem is beszélve. Nem sokára nagykorú leszel, akkor is korlátozni akar?

Menj el szépen kozmetikushoz és fodrászhoz is, utána nézz új ruhákat a barátnőiddel és ne hagyd, hogy anyukád visszahúzzon. Talán valamennyire irigy rád, amiért te tovább tudsz lépni, bár nem írtad le pontosan mi történt, de úgy sejtem, őt is megviselhette.

Gyantára nem tud mit tenni, max szőrt tép a hátáról és rád ragasztja :D hajaddal szintén nem, legfeljebb belevagdoshat, hogy ne legyen szép frizurád... Ruhákat elveszi kidobja szétvágja? vagy szobafogságra ítél?

Mindez szerintem megéri. :)

Szóval hajrá, hétfőn már foglalhatsz is időpontot ;)

Egyébként milyen frizurát szeretnél? valami punk? :D vagy festetnéd? Nem lehet, hogy csak a tetkón akadt ki?

2013. jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!