Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért gátol ebben anyukám?

Miért gátol ebben anyukám?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok. Nem vagyok teljesen megelégedve magammal. Változásra van szükségem, mert a kinézetemben minden a régi énemre emlékeztet.

3 évvel ezelőtt nagyon nagy mélyponton mentem át. Legfőképpen anya és apa miatt, mert durva volt itthon a családi helyzet, szinte rettegésben kellett élnem a napjaimat. Nem akartam meghalni, de magamra akartam vonni a figyelmet és elterelni a lelki fájdalmat a fizikaival, ezért vágdostam a csuklómat. Mai napi 5 csúnya, jól látható vágás éktelenkedik a kezemen, amit el szeretnék tüntetni egy izléses tetoválással.

Többek között szeretnék egy csajos napot. Soha nem voltam kozmetikusnál, így el szeretnék menni egy bőrtisztító mizériát végigcsinálni(mert nagyon ráfér az arcomra) és szeretnék gyantáztatni is, hogy büszkén vehessek fel rövidnadrágot, ha jó lesz az idő. Szeretnék változtatni a hajamon is. Színben és stílusban is. Nem túl nagy és drasztikus lenne a változás. Szeretnék egy új ÉN-t létrehozni, hogy végre tényleg teljesen tiszta lappa kezdjem az élet ezen részét.

Viszont anyukám mindent ellenez. Minden megtiltott azok közül, amiket az imént felsoroltam.

Anno megtiltotta, hogy orvoshoz járjak(pedig rám fért volna, hogy valakivel őszintén és nyiltan beszélhessek).

Minden megtilt, ami kicsit is befolyásolhat engem. Miért teszi ezt? Miért nem akarja, hogy túllépjek a 14 éves, depressziós énemen?


2013. jún. 5. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ennek sok oka lehet. Anyagilag úgy álltok, hogy megengedhetitek ezeket a dolgokat? Ha igen, akkor lehet, hogy egyszerűen arról van szó, hogy nem hajlandó elfogadni, hogy a lánya szépen lassan felnő. Esetleg arról is szó lehet, hogy ő nem ad magára ennyit, így felesleges pénzkidobásnak tartja például a kozmetikust és a gyantázást. A tetoválást egyébként én sem engedném, de a többiben nincsen semmi kivetnivaló. Ha továbbra sem enyhül meg, akkor próbáld neki higgadtan elmondani amit ide leírtál, hogy neked mennyit jelentenének ezek a dolgok. Végső esetben menj el nyáron diákmunkázni és a saját pénzedből fizesd ki ezeket a dolgokat. Szerintem egy szülőnek ne legyen már beleszólása abba, hogy a 17 éves lánya milyen fazonra vágatja a haját.
2013. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 boxer88 válasza:
Elmondtak alapján te tùl akarsz esni ezen a negatív időszakodon és sikerülne is,anyukádnak lehet ez nem menne és nemakarja hogy neked menjen. De sztem kezdj neki és miután látja rajtad a pozitív változást őt is motiválni fogja .
2013. jún. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Végy eldobhatós borovát a százforintosban (többször fogod tudni használni. nekem pl nem érzékeny a bőröm, és zuhanyzás közben borotvahab nélkül kiütések nélkül megoldom), és húzd le a lábad. Kész. Ha beszól, mondd el, h anyu, nem vagyok már gyerek, h szőrös lábban mutatkozzak. Igényes tini szeretnék lenni. Engem nagyon zavar.


Mikor én először feketére akartam festetni a hajam, apu nagyon ellenezte. aztán mikor végül megcsiáltam, észre se vette. :)


A hajad meg csináld meg a baránőiddel. házi festés, kontár vágás, jót szórakoztok majd. ha elbaltázzák, mégiscsak nyár van, sulikezdésre visszanő.

2013. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jajjistenem!! Mutass anyudnak egy részletet vm pszichológia témájú könyvből, és mutass rá, h a tinikorszak épp erről szól, h lázadunk, keressük magunkat. Hát basszus. Nem igaz, h elfelejti, h ő is volt fiatal. De valószínű nem volt, és nem is akarja engedni, h Te is legyél.


Amúgy a tetkót ne eröltesd. Az egy életre szól, gondold meg inkább később, okosabb fejjel.

2013. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Jaj, nem kell azt gondolni, hogy 17 évesen szőrös lábbal szaladgálok. Az a baj, hogy a borotvát nem bírja a lábam, nem szereti, csúnya lesz tőle :/

Anyagilag megengedhetjük ezeket, igazából anyunak semmibe nem fájna, saját pénzből lenne minden.

Tudom, a tetoválás egy életre szól, de inkább nézek egy elcseszett csúnya tetoválást életem végéig és magyarázkodom amiatt. A vágások sokkal rosszabbak, csúnyábbak és zavaróak, mindenki kérdezgeti, hogy "jaj mit csináltál?".

2013. jún. 5. 19:36
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját pénzből lenne, akkor szerintem igazán nem kell engedélyt kérni tőle, hogy elmehess gyantáztatni vagy kozmetikushoz. Bejelentkezel, elmész, aztán lehet hogy otthon észre sem fogják venni. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni. Szerintem a fodrásszal ugyanez a helyzet (bár azt észreveszik, de mégis csak a te hajad, nincs beleszólásuk). A tetoválással kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy ha már magadra varratsz valamit, akkor a minta mögött legyen valami mélyebb tartalom, hogy ha megkérdezik, hogy miért azt választottad, akkor értelmesen tudj beszélni róla. Nekem legalábbis herótom van attól, ha valakinek azért van ilyen-olyan tetoválása mert "cuki" meg mert "tetszik".
2013. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha saját pénzből lesz, akkor mi köze hozzá?! Én elmennék szó nélkül, ahogy előttem írták, észre se fogják venni!A hajad fazonjába sem igen van már beleszólása...főleg ha nem extrém frizut akarsz. Menj el és csináltasd meg.
2013. jún. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

szerintem gyűjts pénzt a nyáron, és változtasd meg magadon, amit szeretnél. ez a te döntésed, nem az övé.

ha elmúltál 18 éves, akkor nem kell szülői engedély a tetováláshoz.

azért jól gondold meg, hogy mit tetováltatsz, ha már elszánod magad. lehet szépet is csináltatni, ami még tetszhet is.

mivel zsarol??

2013. jún. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire zavarnak a vágások, akkor ideiglenesen oldd meg másképp. Pl. sűrűn fűzött gyöngysorokkal, bőrkarkötők, színes csuklóvédő, kendő, amivel a stílusodat kifejezed.
2013. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Gyantázni te is tudsz, vagy epilátor esetleg? Nekem sem bírta a lábam a borotvát, sem az epilálást, mert mikor nőtt ki újra, kipattogott, így lefelé húztam a borotvát, kb fél mm szőr maradt rajta, de bejött.

Kozmetikus kb 3000 Ft, ennyi zsebpénzed sincs?


De azt ne hidd, hogy új külsővel minden gondod megoldódik. Most ebben látod a változást, de lelkileg ugyanitt maradsz. Hiába lesz más színű haj, kozmetikus....

Először magadban rendezd le a dolgokat.

2013. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!