Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek miért baj, hogy...

A szüleimnek miért baj, hogy már tini vagyok és nem kislány?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, ennek ellenére a szüleim még úgy bánnak velem, mint egy kislánnyal. A suliban a velem egykorúak már egyedül járnak be a városba, vásárolnak meg minden, én pedig nem mehetek! Ők kapnak zsebpénzt, mert maguknak veszik a ruháikat, nekem meg anya veszi, és csodálkozik, hogyha nem jó valami. Apa még a naplómba is bele akart nézni, meg minden írásomba, nem számít, hogy az az én magánügyem... túlságosan bele akarnak avatkozni az életembe, és nem értik meg, hogy én már nem az az ovis és kisiskolás gyerek vagyok, aki jópár évvel ezelőtt voltam! Most mit tegyek?

13/L


2013. máj. 26. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy már kislány, de még nagyon a tini kor alsó határát súrolod.A naplód az a Te privát szférád, abba ne nézzen bele senki, vásárláskor pedig egyszer-kétszer menj el anyukáddal, válassz Te, hogy lássa, egyedül is boldogulsz.Nem megy ez az elengedés egy szülőnek sem egyik napról a másikra, de nem is olyan nagy tragédia, amit írtál.Lazulni fog ez, meglátod, csak légy Te is egy kicsit türelmes.
2013. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

A napló valóban magánügy, ebben igazad van. Próbáld elrejteni, lakatos változatot venni, vagy bármi megoldást találni.


A zsebpénzből egyedül való vásárolgatást én is korainak találom, 13 évesen tényleg gyerek vagy még. Arany középútként egy ideig járj el anyukáddal kettesben, ami egyrészt azért jó, mert így olyat vesztek, ami neked tetszik, másrészt ő is láthatja, hogy jó ízléssel, korrekt áron választasz magadnak ruhát.


Amit még tanácsként tudok neked adni: sose másokhoz viszonyíts! Azért, mert a másik ember így vagy úgy csinál valamit, egyáltalán nem biztos, hogy az a követendő. Ezt még biztos nehéz belátnod, hiszen én is így gondolkoztam ennyi idősen, de felnővén azt tapasztaltam, hogy a mások véleménye számít legkevésbé az ember boldogsága szempontjából.

2013. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Örülj, míg anyukád veled megy vásárolni, nem pedig egyedül kell menned. Nem értem,h miért ciki a szülő..

Apukád viselkedése,meg tényleg nem fer. Rejtsd el a naplódat,ahol nem találhatják meg.

2013. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem is vagy kislány, de ahogy előbb írták, ez még nem az a tinikor sem, amikor a csemete jöhet-mehet, magának vásárolhat mint pl. 15-17 éves korban.
2013. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Velem is hasonlóan bántak de kicsit több mint egy éve már többet engednek. Nem tudom hol laksz, milyen környék de ha így visszagondolok jól tették, hogy nem engedtek annyi mindent. Pedig akkor fel tudtam volna rúgni őket.

Valszeg úgyse hiszel el ilyen válaszokat. Én se hittem el soha de tényleg így van :D

16/L

2013. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a szüleidet nem fogod tudni meggyőzni.esetleg annyit tehetsz h megkérsz 1 bizalmasabb viszonyba lévő felnőttet (pl.:tanár,nagybácsi,nagytesó,szomszéd,stb. ) h üljetek le,és beszéljétek meg a problémát.mivel az a valaki felnőtt és kívül álló talán jobban hat a szüleidre mint te.am 13 évesen még ink. kislány vagy,mint igazi tini...
2013. máj. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Fiatal vagy. Jól teszik a szüleid, hogy nem engednek el még egyedül. Örülj neki, hogy nem leszel olyan retardált divatk*urva, mint sok más 13-15 éves lány.

Naplós dolog tényleg gáz. Zárd el vagy dugd el. Esetleg írd gépen ha van sajátod.


18/f

2013. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a naplót UV tollal kéne írnod.A vásárlásnál meg tényleg be kéne bizonyítani hogy boldogulsz(ez igaz az oda elvezető út ismeretére is).


UI: Az UV tollat ajándékként elkérve(pl:karácsony,szülinap,névnap alkalmából) meg tudod szerezni.

2013. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ISzofi válasza:
46%
Amikor megyünK vásárolni szoktam látni a suliból a diákokat.
2013. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!