Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőről való leválás, elenged...

Szülőről való leválás, elengedés? Hogyan is csináljam jól?

Figyelt kérdés
Fiam 19 éves, júniusban indul 2 hónapra Németországba dolgozni.Legális munka, nem is megerőltető, de mi még soha nem voltunk egymástól ennyire távol. Főleg ennyi ideig.Nagyon jó a kapcsolatunk, és érzem, hogy neki sem lesz egyszerű, de a barátnőjével megy, így talán könnyebb.Csak nekem lesz nagyon rossz.Tudom, hogy már szinte felnőtt, nem is vitatom, de az anyai érzések 1000-el tombolnak, és nem tudom, hogyan is reagáljam le az egészet, hogy neki még könnyebb legyen.
2013. máj. 19. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2 hónap nem a világ, nekem van magyar munkatársam itt Londonban, 19 éves lány aki 18 évesen jött ki és 1 évben 2 hetet van otthon a szüleinél. Jó kis személyiségfejlesztés, nem lesz tőle semmi baja.
2013. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!

Én is ennyi idős voltam amikor Németországba mentem gyakorlatra. :)

Én nagyon anyás vagyok, (elvált szülők gyereke vagyok, és apa nem igen foglalkozott velem)

Viszonylag gyorsan letelt az az idő aminek kellet. :)

Anya nem mutatta, hogy nehezen viseli, hisz evvel is támogatott...nehéz lett volna úgy menni, hogy láttom rajta, hogy szenved._

A felétől emg már gyorsan telik az idő :)

Kitartás. :)

2013. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz semmi baja, csak a távolság...Egyszerűen a mindennapokból fog nagyon hiányozni... :)És ezen szeretnék valahogy változtatni, hogy mégis annyira ne legyen rossz.
2013. máj. 19. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Skypoljatok. A dráma meg nem kell.
2013. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tájékoztatás képen nem vagyok egy begyepesedett anya, 37 éves vagyok, tisztában vagyok az élet minden jó, és rossz oldalával, de nagyon szeretem, és egyben nagyon aggódom is, viszont tudom, és súlykolom magamba, hogy ez az élet rendje, csak egyszerűen nehéz...
2013. máj. 19. 15:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Drámázom, de csak magamban :)
2013. máj. 19. 15:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ne mutasd ki neki, hogy milyen nehéz lesz. Neki sem lesz könnyű, ha ragaszkodik hozzád, hidd el. Én 20 évesen mentem el életemben először egy egész nyárra. Anyunak könnyesek voltak a szemei, amikor elindultam, apu pedig úgy ölelt meg, mint aki sosem lát többé viszont. :) Amikor befordultam a reptéren a csomagellenőrzés után én olyat sírtam... :) Egyedül mentem, nagyon akartam, de azért mégis csak nehéz volt az elválás. :)

Aztán csak úgy repültek a napok, nagyon jól éreztem magam. Sokszor volt honvágyam, minden este írtam anyuéknak egy e-mailt, ők másnap válaszoltak, este megint írtam. Nekem sokat számított ez, mivel nekünk is nagyon szoros a kapcsolatunk. Nem voltak mellettem, de kicsit olyan volt mintha még is. Amióta elköltöztem otthonról is mindennapos kapcsolatban vagyunk, telefon, e-mail, bármi.

Egyébként én pont a ragaszkodásomból kiindulva nem tudnék pl. annyira messzire elköltözni, hogy ne jöhessek legalább 2 havonta haza egy kicsit hozzájuk beleszimatolni a vidéki levegőbe. :)


Gondolkodj úgy, hogy nagyon jó dolog az, hogyha hiányozni fogtok egymásnak, így legalább tudjátok, hogy valójában mennyire is fontos a kapcsolatotok. Ez a helyes, felnőtt, el kell engedni. :) Légy mellette így a távolból is, érdeklődj, támogasd, ennyi amit tehetsz, aztán majd te is hozzászoksz, hogy nincs mindig láb alatt. :)

2013. máj. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát Te segítettél most a legtöbbet.Ezer hála neked, nagyon megfogadom a tanácsodat.Szerintem a fiam is így érez, mint Te , még egyszer köszönöm.
2013. máj. 19. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát,tényleg ott a skype,meg az ilyenek. Állapodjatok meg egy időpontban,hogy naponta hány óra tájban beszéljetek egymással. Gondolom,ha mindennap jelentkezik,nyugodtabb leszel. Plusz erre az időszakra keress magadnak valami elfoglaltságot: tanfolyam vagy akármi,amitől gyorsabban repül az idő és mire észbe kapsz a fiad már itthon is lesz. :)
2013. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!