Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem vagyok még 18, mit...

Ha nem vagyok még 18, mit tehetek, hogy anyám békén hagyjon?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,nem valami jó vele a kapcsolatom...Apa külföldön él,havonta-2 havonta találkozunk,mert elváltak anyával,a barátnőjével él.

Anyával folyton veszekszünk,mert ő régimódi és nem tetszik neki az,ahogy élek,viselkedek.

Pl. a tesit gyűlölöm (nem vagyok se kövér,se lusta,de ha nekem nincs kedvem futkorászni meg ugrálni,akkor nem fogom megcsinálni,mert amúgy minden este járok futni és úszni is szoktam,szóval sportolok rendszeresen),ezért idén az orvosomtól kaptam egy papírt,hogy nem tesizhetek.Anya ezt megtudta és teljesen kiakadt,egész délután üvöltözött,hogy hogy csinálhatok ilyet.De ő mondta,hogy nem ír felmentést,oldjam meg...Hát megoldottam.


Van barátom és ő elég sok mindent megvesz nekem,drágább dolgokat is.Anya tegnap közölte velem,hogy olyan vagyok emiatt,mint egy kitartott k. Most úgy őszintén,normális,hogy ilyeneket mond rám ?


Meg bármit csinálok,abba beleköt.Már elegem van belőle.


Mit tehetek,hogy ne szóljon bele abba,hogy mit csinálok,hol vagyok és békén hagyjon ?



2012. okt. 12. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

"Anyu, kérlek hagyj békén egy kicsit! Köszönöm!"



Amúgy meg tényleg elég gáz, hogy a pasid vesz neked mindent, de ezt majd utóbb úgyis megtanulod Te is, amikor az első nagyobb vita/vszekedés alkalmával a fejedhez vágja, hogy "bezzeg jó voltam, amikor megvettem neked az iPhone-t...".

A tesi meg - hát bocs, de szerintem lustaságból nem csinálod...

2012. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Úgy értem,hogy mit tehetek,hogy teljesen önálló legyek,tehát kicsit se tudjon beleszólni az életembe.


Már próbáltam vele beszélni,semmi értelme.

Ha magamra csuktam az ajtót,akkor utánam jött és folytatta az üvöltözést,mert "ez az ő háza,oda megy benne,ahová akar",de már nincs is ajtóm,mert leszedette,mert volt,hogy eltorlaszoltam,hogy ne tudjon bejönni.

2012. okt. 12. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ez télleg durva:O

Menny el dolgozni vhova délután,bérelj egy lakást a barátoddal

2012. okt. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A barátom nem akarja,hogy dolgozzak és már mondta,hogy költözzek hozzá.De anya akkor is tudna tenni a dolog ellen,mert még nem vagyok 18 és tudom,hogy képes rá.
2012. okt. 12. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

De nagy problémád van, még gyerek vagy majd lesz ez fordítva is amikor sírni fogsz muterodnak, jobb ha Tőlem tudod

A csávóddal meg felesleges takarózni, mert sose tudhatod mikor hagy ott


Vannak ilyen fajta szülők is, megkell tanulni kezelni őket, már félig nagykorú vagy ne most kelljen elmagyarázni a szülővel való eggyüttélést

20/F

2012. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből már előre megtippelhető, hol fogsz kikötni iyen életfelfogással.
2012. okt. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

szerintem anyukád féltékeny rád egy kicsit, mert van egy barátod aki elhalmoz ajándékokkal, ő meg hoppon maradt


költözz a barátodhoz, anyádnak meg ne mond el hogy ott vagy


nem tud mit tenni, ha meg odaküldi a rendőröket, akkor arra a kis időre eltűnsz, a barátod meg megmondja hogy nem látott már egy jó ideje


amúgy azt azért gondold meg, hogy nem biztos hogy a barátod mindig veled lesz...

2012. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most egy tesiórától kiakadsz, hogy neked "nincs kedved csinálni", akkor mi lesz később a munkahelyeden? Mi lesz, ha egy olyan feladatot kapsz, ami neked nem tetszik? Oda nem kérhetsz igazolást. Ott nem kezdhetsz el nyafogni. Szerintem csak azért nem akarsz tesizni, mert hiú vagy, és nem akarsz megizzadni. De hidd el, túl lehet élni, sok más diáktársad is megoldja. És az, hogy te esténként sportolsz, nem jogosít fel arra, hogy az órákat kihagyd, mert ezek mindenki számára kötelezők.


Lehet, hogy velem van a baj, de nekem a barátomtól "csak úgy" nem lenne pofám drága dolgokat elfogadni. De mindegy, ez a ti dolgotok. Egyébként egyet értek édesanyáddal...


A javaslatom az, hogy hagyjátok egymást anyukáddal. Ne idegesítsd fel a dolgaiddal. Nem lehetsz teljesen önálló, mert 17 vagy, még neki kell felelnie érted. De nyugi, már csak egy év, és elköltözhetsz a pasidhoz. Szerintem már anyukád is alig várja...

2012. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegény....

Anyád helyébe olyan bulit csapnék, ha végre elköltözöl, hogy csak na...:)))

Neked van eleged anyádból...

Ő hogy lehet ezzel...Suttyomba számolja a napokat, mikor leszel 18 éves..

Barátodért meg ne tedd tűzbe a kezed...ez az önzetlen szeretet, ajándékozás, csak úgy......

2012. okt. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Majdnem felnött fejel el fel kell tudni dolgozni a kritikát.

Amúgy ezekért én is fenékbe billentenélek pedig nem vagyok régimódi.

2012. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!