Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen okok vezethetnek egy...

Milyen okok vezethetnek egy szülő-gyermek kapcsolat megszakadásához?

Figyelt kérdés

tegnap 16:02
 1/7 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem a leggyakoribb a válás, amikor a különélő szülővel szakad meg a kapcsolat. Aztán ott van a gyereket kidobó szülők és a rossz körülményekből menekülő gyerek esete is. Plusz amikor a gyerek házasodik és konfliktus lesz a gyerek hozott családja és választott családja között.
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Barmiylen ok, amit az egyikük elégnek érez hozzá.
tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Apám agresszív, céltalan, munkanélküli, segélyes alkoholista volt. Eleve nem sok szeretni való volt benne. Ritkán jártam haza, akkor is csak robotolni "segítség" címszóval úgy, hogy már saját munkám, életem volt.


Egyszer meg is kaptam, hogy ha nem "segítek" értsd nem csinálom meg azokat amiket ő egész héten/hónapban nem végzett el, akkor ne is toljam haza a pofámat.


Így tettem, legközelebb csak a temetésére mentem.

tegnap 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
3as: jól tetted, megérdemelte.
tegnap 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

3-as vagyok mondjuk anyám sem jobb.


Eleve nehezteltem rá, mert végig asszisztált az egész rémálomhoz amiben voltunk.


Felnőttként is maximum annyit vágott a fejemhez, hogy "te mindig is ilyen voltál" meg "rég túltehetted volna magad rajta". Ezek a mondatok nálam teljes elhidegülést hoztak.

tegnap 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb barátom azért szakította meg a kapcsolatot az anyjával, mert az folyton kihasználta, anyagilag és minden értelemben. Azon kívül, mikor lett egy komoly kapcsolata, folyamatosan áskálódott, mindenáron el akarta őket választani, féltékenységi jeleneteket rendezett, hogy "keveset van otthon a fia, biztos eltiltja a lány", stb Érzelmileg zsarolta, lelkiismeretfurdalást akart benne folyamatosan kelteni bármikor mikor épp jól érezte magát külön.
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Anyám egy nárcisztikus alkoholista, amikor megszületett a lányom mondtam neki vagy kezelteti magát vagy nem lehet az élete része. Sosem látta őt és utólag azt bánom csak, hogy nem hamarabb raktam ki az életemből.
tegnap 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!