Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jómódúbb testvérnek kevesebb...

A jómódúbb testvérnek kevesebb jár, mert több pénze van, annak ellenére, hogy a szülő ígért valamit?

Figyelt kérdés

Van egy lakása és egy kertes háza anyukámnak. A kertes házban él, a lakás ki van adva albérletbe. A kertes házat örökölte a szüleitől. Mindig is azt mondta nekem és a testvéremnek, hogy ha felnövünk, akkor eladja a lakást és 50-50 megkapjuk a lakás árát, hogy könnyebb legyen elindulni.


Felnőttünk, én és a tesóm is albiban laktunk a párjainkkal, teltek az évek.Én elkezdtem vállalkozni, több lett a bevétel valamelyest, mintha alkalmazott lennék, de igazából ők nem tudják pontosan mennyit keresek (nem milliókat havonta).


Viszont a tesóm alkalmazott maradt, ami tök oké, de mindig panaszkodott illetve úgy is volt kezelve a családban, hogy ő kevesebbet keres, elesettebb és hasonlók. Engem pedig úgy kezeltek, mint aki majd feltalálja magát, nem kell félteni, a különc okos.


Szóval mondjuk 2-2,5x annyit keresek mint tesóm, de nekem nyugdíjra is félre kell tenni, visszaforgatni a pénzt stb., más vállalkozni.


A lényeg, hogy mivel én vállalkozom, illetve voltam párszor nyaralni külföldön (ami kb olcsóbb, mint Balatonon lenni, ha ügyes vagy), elkezdtek úgy kezelni, hogy én milyen jómódú vagyok, vállalkozom, biztos sok pénzem van.


Ez odáig ment, hogy már egyáltalán nem téma a megígért 50-50%, egy szó sem esik róla. Helyette a tesómnak van tartogatva "vészlakásként", aki jelenleg a párjával él, de ha szakítanának legyen hova mennie.


Addig a lakás ki van adva (anyumé a pénz) és ha vége lesz a kapcsolatának (ez van anyum fejében), akkor a tesóm beköltözhet.


Azért mert én többet keresek a vállalkozásommal, mint ő alkalmazottként és ő a rászorulóbb.


Hozzáteszem jelenleg is albérletben élek, míg tesóm a párja házában, nem a *eggem alá lett rakva a vállalkozás, alkalmazottként kezdtem egyetem után (közben dolgoztam) a szabadidőmben és évek vannak benne, míg tesóm nem ment egyetemre és mindig beérte egyszerűbb és alacsonyabban fizető munkákkal.


És ez nem siránkozás, tudom sokakat kiraktak 18 évesen, nálunk nem volt ilyen. De én sose kértem gyerekként, hogy kell egy fél lakás. De mivel annyiszor volt mondva, elkezdtem alapozni rá, kalkuláltam vele, amiből végül nem lett semmi.


Jogosan érzem magam becsapva? Korrekt anyám részéről, hogy megváltoztatta az évek óta hangoztatott ígéretét, csak mert jobban keresek? A legszebb az egészben, hogy igazából már alig beszélnek velem, mintha én lennék a rossz, a lakás és az ígéret pedig lassan elfelejtődik irányomba.


okt. 12. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%

9, 10 igazatok van. Nálam apám ilyen. Nem is számolok semmivel.

8 te valamit nagyon benéztél. Nekem egxáltalán nem az jött le hogy nagy arccal biztos benne a kérdezò hogy nem jutna sz.r helyzetbe, csak tipik olyan ember hogy inkább dolgozik 5x annyit és nyomorog amíg helyre nem jön de előbb utobb megoldja. A tesó viszont az a típus aki mindíg várja a segítséget.

Abban meg ne legyél biztos hogy rajta is segitenének,mondjuk lehet eljátszanám hogy rosszul megy a vállalkozás és segítsenek ugyan mit szólnak.

okt. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Katona Dius ***** válasza:
62%
Mire oda kerül, hogy neki is segítség kell, nem lesz miből, mert mindent odaadnak másik tesónak.
okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ami a legjobban fáj, hogy szülőként éveken át hamis biztonságérzetbe ringatott. Nagy hangon előrevetített egy jövőbeli támogatást, melyre akaratlanul is elkezd a gyerek alapozni.


Természetesen tettem félre, tanultam egy csomót és próbálom növelni a bevételeimet és ez jelenleg is történik, de ott volt a fejemben a gondolat, hogy majd lesz esélyem ingatlanra, lehetőleg minimális hitellel.


Ő viszont egyik pillanatról a másikra, minden magyarázat nélkül semmissé tette az egyik gyerekének tett ígéretét. Ráadásul akkor, amikor hiába teszel félre, mert min. 45-50 millió egy 2 szobás panel.


Nem írtam le a teljes sztorit, de én néhány évig laktam az említett ingatlanban, miközben albérleti díjat fizettem a saját tesómnak, aki az aktuális barátjával albérletben lakott. A tesóm ebből fedezte a teljes albérlete lakhatását és a rezsijét is.


Azért fizettem, mert én használtam a lakást. Költöttem is a lakásra, a tesóm semmit.


Aztán a tesóm egyedül maradt az albiban, mert a párja szakított vele és a tesóm berezelt, hogyan fogja tudni egyedül fizetni a lakást.


Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy 40-60 ezer Ft-ot kellett volna önállóan kifizetnie, mert a többit én fizettem helyette, hiszen havi szinten adtam neki pénzt.


Nem tudom, hogy mit mondott anyámnak, tőle már csak egy üzenetet kaptam, hogy költözzek ki, mert akkor eladja, ahogy ígérte.


"Szegény tesód hátrányos helyzetben van az albérletben, eladja amit már rég ígért és minden rendben lesz."


Kb. 2 nap alatt találtam albit, de röviddel utána hívott, hogy mi lenne ha mégis maradnék és többet fizetnék a tesómnak. N


em mentem bele, mivel már találtam albit illetve évek óta húzódott az eladás téma, az ígérgetés, ezért elköltöztem.


Elköltöztem, de közben tesóm már mondta, hogy ő beköltözik amíg el nem lesz adva, miért fizetne albérletet. Ez is rosszul esett, mert elvileg azért költöztem el, mert el lesz adva.


Ez 2 éve volt, a lakás kb 1,5 évig üresen állt, majd anyum kiadta albérletbe. Magyarázat semmi, mintha el is felejtődött volna az ígéret.


A tesóm magyarázott egyszer 2 éve telefonon, hogy "hát mégse lesz eladva, mert hiába is adnánk el, Ő nem kapna úgyse hitelt, ha lenne egy fél lakásnyi ára, úgyhogy anyum jól jár el, hogy nem adja el. Nekem sokkal könnyebb dolgom van, neki nem, és hasonlók."


Kb ez volt az utolsó beszélgetés mindkettejükkel. Utána csak évi 2-3 üzenet, hogy "leveled van a postaládában", "leveled jött, gondolok minden ok", "boldog karácsonyt".


Tavasszal én még írtam tesómnak, hogy boldog szülinapot, váltottunk 2 mondatot üzenetben. De az én szülinapomra már egyikük sem írt semmit.

okt. 14. 10:51
 14/16 Katona Dius ***** válasza:
66%

Magyarul, akkor te egy ideig laktak a szüleid ingatlanját és ezért a tesód felé kellett fizetned? Kvázi eltartanod tesódat, mert te a lakásban laksz, ami nem is tesódé, hanem a szüleidé?

Amúgy tesód egyáltalán dolgozik bármit is, ha neked kellett eltartanod?

Ahogy látom, szüleid sem a legélesebb kések a fiókban amúgy. Milrt veled tartatták el tesódat? És ezután még a feneke alá akarnak rakni egy lakást, te meg szopjad az ujjadat?

okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen, én éltem az ingatlanban, és az volt az elképzelés, hogy mivel én használom teljesen, a tesóm pedig, aki önszántából összeköltözött a párjával egy albiba, jogosult az összegre. Így a tesóm ingyen lakott az albérletben, mert amennyit adtam neki, az a ráeső részét teljesen fedezte (ezt a volt párja is mondta nekem).


Dolgozik, de mindig úgy volt beállítva, hogy én vagyok az értelmiségi, okosabb, jobban kereső, mert diplomám van, majd kis vállalkozás, ő pedig a kevésbé talpraesett, a kevesebbet kereső, akit félteni kell.


"te meg szopjad az ujjadat?" Erre az a válasz, hogy "engem nem kell félteni" biztos kő gazdag vagyok, majd megoldom, stb.

okt. 14. 11:56
 16/16 Katona Dius ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, mennyi IQ kell ahhoz, hogy valaki felfogja, hogy a bevételed az nem a hasznod? Abból még le kell venni a kiadásokat is, amik gondolom nem pár forint. Plusz ha beüt a gáz, és nincs munka, vagy lebetegszel, akkor nincs betegszabadság. Akkor nincs bevétel és csókolom...

Pénzügyi analfabéták.

Az a baj, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha eladjáká a lakást, vagy oda ajándékozzák 1/1-ban tesódnak, az az ő döntésük. De mivel ígérgettek évekig, így elég gerinctelen dolog, ha tényleg megteszik. Ha lenne bennük annyi, hogy egyformán kezeljenek, akkor a lakott ingatlant meg a te nevedre íratnák, haszonélvezeti joggal élve. De gondolom ők nem így látják a dolgot. örülhetsz ezek alapján, ha a lakott ingatlant nem ajándékozzák neki később...

okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!