Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A jómódúbb testvérnek kevesebb...

A jómódúbb testvérnek kevesebb jár, mert több pénze van, annak ellenére, hogy a szülő ígért valamit?

Figyelt kérdés

Van egy lakása és egy kertes háza anyukámnak. A kertes házban él, a lakás ki van adva albérletbe. A kertes házat örökölte a szüleitől. Mindig is azt mondta nekem és a testvéremnek, hogy ha felnövünk, akkor eladja a lakást és 50-50 megkapjuk a lakás árát, hogy könnyebb legyen elindulni.


Felnőttünk, én és a tesóm is albiban laktunk a párjainkkal, teltek az évek.Én elkezdtem vállalkozni, több lett a bevétel valamelyest, mintha alkalmazott lennék, de igazából ők nem tudják pontosan mennyit keresek (nem milliókat havonta).


Viszont a tesóm alkalmazott maradt, ami tök oké, de mindig panaszkodott illetve úgy is volt kezelve a családban, hogy ő kevesebbet keres, elesettebb és hasonlók. Engem pedig úgy kezeltek, mint aki majd feltalálja magát, nem kell félteni, a különc okos.


Szóval mondjuk 2-2,5x annyit keresek mint tesóm, de nekem nyugdíjra is félre kell tenni, visszaforgatni a pénzt stb., más vállalkozni.


A lényeg, hogy mivel én vállalkozom, illetve voltam párszor nyaralni külföldön (ami kb olcsóbb, mint Balatonon lenni, ha ügyes vagy), elkezdtek úgy kezelni, hogy én milyen jómódú vagyok, vállalkozom, biztos sok pénzem van.


Ez odáig ment, hogy már egyáltalán nem téma a megígért 50-50%, egy szó sem esik róla. Helyette a tesómnak van tartogatva "vészlakásként", aki jelenleg a párjával él, de ha szakítanának legyen hova mennie.


Addig a lakás ki van adva (anyumé a pénz) és ha vége lesz a kapcsolatának (ez van anyum fejében), akkor a tesóm beköltözhet.


Azért mert én többet keresek a vállalkozásommal, mint ő alkalmazottként és ő a rászorulóbb.


Hozzáteszem jelenleg is albérletben élek, míg tesóm a párja házában, nem a *eggem alá lett rakva a vállalkozás, alkalmazottként kezdtem egyetem után (közben dolgoztam) a szabadidőmben és évek vannak benne, míg tesóm nem ment egyetemre és mindig beérte egyszerűbb és alacsonyabban fizető munkákkal.


És ez nem siránkozás, tudom sokakat kiraktak 18 évesen, nálunk nem volt ilyen. De én sose kértem gyerekként, hogy kell egy fél lakás. De mivel annyiszor volt mondva, elkezdtem alapozni rá, kalkuláltam vele, amiből végül nem lett semmi.


Jogosan érzem magam becsapva? Korrekt anyám részéről, hogy megváltoztatta az évek óta hangoztatott ígéretét, csak mert jobban keresek? A legszebb az egészben, hogy igazából már alig beszélnek velem, mintha én lennék a rossz, a lakás és az ígéret pedig lassan elfelejtődik irányomba.


okt. 12. 15:32
1 2
 1/16 Katona Dius ***** válasza:
86%

Szerintem a szülőnek (hacsak nem arról van szó,hogy a rosszabbul kerső tesó nagy szarban van) nem az a feladata, hogy k ompenzála a bevételeit a gyerekeknek.Sőt, ezzel csak azt éri el, hogy a kevesebbet kereső tesóban semmi motiváció nem lesz előre lépni, mert minek, majd a szülőtől megkapja a különbözetet. Plusz demotiváló lehet a sikeresebb testvérnek, hogy mivel sikeresebb, a szülei szemében kevesebbet ér, mint a kevesebbet kereső testvér.

Így úgy gondolom, hogy hacsak nincs tényleg nagy szarban a másik testvér, egyenlően kellene bánni a gyerekekkel és egyenlő mértékben támogatni őket (kajával, pénzzel, akármivel). Márha támogatni akarja őket, ami persze nem elvárható felnőtt gyerekek esetében.

De ha úgy dönt, hogy ad nekik, akkor egyenlő mértékben kellene. Ha nemis ugyanazokat a dolgokat, de egyenlő mértékben.

Sokaknál láttam márt ezt, hogy van két (vagy több) gyerek, az egyik sikeresebb, mint a többi, és akikkevésbé sikeresek, többet kapnak a szülőktől. És ennek lassan az lett az eredménye, hogy ezek a gyerekek (felnőttek) már elvárták a szülőktől a segítséget, és semmi motivációjuk nem volt előrébb lépni. Így ezek teljesen szülő függővé váltak anyagilag és a testvérek között is szép lassan megromlott a viszony. Ennél már csak az a rosszabb, mikor a sikeresebb testvértől ELVÁRJÁK, kötelezikkvázi,hogy támogassa a testvérét. Ha ezt önként és minden elvárás nélkül megteszi a testvér, az jó és becsülendő solog. De elvárni szerintem nem kellene.

okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
De legalább nem neked kell anyádat pelenkázni. Ez azért szerintem elég megnyugtató dolog. 🤷🏼‍♀️
okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben várja el a szülő, hogy a sikeresebb testvér megértő legyen és akár kimondatlanul, de mondjon le a maga örökségként várható részéről (esetedben a fél lakás áráról), mert a testvér az alkalmazotti fizetésével sosem jutna lakáshoz. Te meg látszólag sokat keresel és majd megoldod. Az, hogy a vállalkozást fenn kell tartani, már nem publikus és amíg nem látják, hogy ténylegesen mennyiből élsz havonta, azt fogják gondolni, hogy neked nincs szükséged rájuk.

A másik, ilyenkor kivárásra játszanak, ha nem mondják ki, hogy nem kapod meg a lakás árát, de egyértelműen átadják a lakhatást a tesónak, te meg nem hozod szóba, hogy eladáskor hova költözik majd (mert te jövőre lakást vennél és kell majd az összeg), akkor úgy veszik, hogy beleegyeztél. Ezután nem is fognak szólni, mert egyértelmű, nem? Szóval vagy szólj, esetleg vázold a terveidet, amihez számoltál az összeggel, még azelőtt, hogy a tesód becuccol, vagy hallgass és temesd el az ígéretüket.

okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem a konkrét szituációtól független is megvan a véleményem az olyan szülőről, aki nem egyenlően kezeli a gyerekeit. Az ilyen ember kb. kétbites, eszébe sem jut, hogy ha a _szerinte_ rászorulóbbnak komolyan a hóna alá nyúl, az a másiknak milyen. Meg mi az, hogy ha vége lesz a kapcsolatának, akkor lakhat ott? Ha vége lesz a kapcsolatának, lakhat anyuval egy házban 1-2 hónapot, amíg nem talál magának albérletet. Ennyi. Ez a rászorulónak a segítség, nem az, hogy tartogatom neki a lakást. És mi lenne, ha hárman lennétek tesók? Ha nem ígérte volna be az 50-50 elosztást, akkor sem lenne korrekt anyukádtól ez a hozzáállás.
okt. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"A másik, ilyenkor kivárásra játszanak, ha nem mondják ki, hogy nem kapod meg a lakás árát, de egyértelműen átadják a lakhatást a tesónak, te meg nem hozod szóba, hogy eladáskor hova költözik majd (mert te jövőre lakást vennél és kell majd az összeg), akkor úgy veszik, hogy beleegyeztél"



Nagyon jól megfogalmaztad, pontosan ilyesmi történik! Sajnos én nagyon büszke vagyok és képes vagyok inkább csendben maradni és magam előteremteni a "bukott" összeget, minthogy szóvá tegyem, hogy lényegében becsaptak.

okt. 12. 16:14
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Ma már feltetél egy ilyen kérdést,csak abban dicsekedtél hogy mennyit kaszáltál 9 nap alatt,
okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Amíg anyád él addig egyikőtöknek sem jár semmi. Anyádé a lakást így ő rendelkezik vele. Eladhatja és akár el is dorbézolhatja.
okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Egyelőre semmiféle igazságtalanság sincs a szituációban, hiszen se te se a testvéred nem anyukád lakásában él.

Amíg a szülő él úgy rendelkezik a saját tulajdonával ahogy akar. Korábban úgy gondolta eladja, most meg úgy gondolja megtartja, az ő dolga.

Attól, hogy szóban a testvérednek van tartogat a a lakás arra az esetre, ha megszorulna, szerintem biztos lehetsz benne, hogyha veled történik meg ugyanez, akkor neked is ugyanúgy ott lenne az a lakás és ugyanúgy beköltözhetnél. Az más kérdés, hogy te a fene nagy magabiztosságoddal azt gondolod, hogy sose fogsz rászorulni, és legyen is így.


Ahhoz meg, hogy a testvéred a párjával él és ezért épp fizet vagy nem fizet vagy milyen módon fizet ahhoz meg tényleg semmi közöd, neked is ott a lehetőség, hogy találj egy olyan párt, akinek van saját lakása és máris nem kell albérletben laknod, vagy azt várnod, hogy mikor örökölsz...

okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Anyádé a lakás, így azt csinál vele, amit csak akar, de számomra egy nagyon megvetendő emberi mélység, az, ha valaki csak ígérget, évekig bezsebeli érte a "jóember krediteket", majd csak húzza és húzza az időt és még több kreditet kér magának. Szóval én teljesen jogosnak tartom a felháborodásod.

Kapjon kicsit nagyobb hangsúlyt a beszélgetéseitekben, hogy milyen sokat kell dolgoznod, mekkora rajtad a teher, mennyire kiszámíthatatlan a vállalkozók élete, hány helyen vagytok megszivatva és mennyire szeretnél már legalább egy saját kis ingatlant, nem csak a más zsebét tömni a bérleti díj miatt.

okt. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Katona Dius ***** válasza:
100%

9es ez nálam is kiüti a biztosítékot. Nem zavar, ha nem ad semmit, de ha ígérget, aztán pofára ejt, az szerintem senkitől nem elhézhető tett.

Volt már rokon, akivel emiatt szakítottam meg kapcsolatot. Megegyeztünk valamiben, én teljesítettem az én részemet, ment az ígérgetés, hogy majd ő is a rá esőt.... Azóta se semmi ...

okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!