Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám leszól a jövőbeli...

Anyám leszól a jövőbeli terveim miatt, és elbizonytalanodtam. Igaza van?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. 1 év múlva fogok vissza állni a munka világába.

És úgy döntöttem, hogy olyan munkát végeznék amit szerettem csinálni.

Pár évig dolgoztam kórházban segédápolóként és nagyon szerettem, hiányzik is. Viszont ebben szeretnék fejlődni, így jelentkezem diplomás ápoló képzésre az egyetemre.

Örömmel meséltem anyunak, hogy igen megvan, hogy mit szeretnék csinálni és nagyon izgatott vagyok miatta.

Közben akár már vissza is tudok menni dolgozni valamelyik osztályra.

Rögtön leszólt, hogy teljesen hülyeség amit csinálok. Ott leszek 37 évesen friss pályakezdő ápolóként, nulla tapasztalattal. És a velem egykorúak majd jól ki fognak nézni mert ők már majd több mint 10 éve benne vannak a szakmában, mindneki ki fog röhögni a hátam mögött, hogy középkorú nőként állok neki ilyennek.

Annyira le lombozott, teljesen elbizonytalanodtam. Ez tényleg így lehet? El vagyok ezzel késve, és így járnék?


tegnap 10:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza , váltsd valóra az álmaidat
tegnap 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
33 évesen ne függj ennyire anyuka véleményétől! Csináld azt, amit a szíved diktál, amit szeretsz! És különben is, egy diplomának van annyi presztízse, hogy nem fog senki kinézni, kiutálni, csak jó csapatot kell találni.
tegnap 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Anyád nem szeret, és nem is bízik benned. Most derült ki. Csak a kontroll van, ami nem szeretet.

Le kell válnod, teljesen, nagyon minimális kontakt és igenis azt csináld, amit szeretsz.

tegnap 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

a multiknál olyan is van, hogy valaki 35 éves koráig gyári melós volt, aztán elvégzett valami egyetemen, és 40 évesen friss pályakezdő.

Orvosnál már láttam olyat, hogy 36 éves lett mire minden befejezett.

Még csak igaza sincs anyádnak, mert 37 évesen még van vagy 25 éved a munkádban.

tegnap 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Én csak annyit mondok, élethosszig tartó tanulás. Ma már ez teljesen megszokott, hogy az ember vált, tanul, képzéi magát, azt akarja csinálni, amit szeretne. Akár teljesen más irányba is változhat az érdeklődés, ahogy múlnak az évek. Régen megcsináltak egy szakmát, és abban legürizték az életet és ennyi. Ma sokkal rugalmasabb a világ, az emberek, merik azt csinálni, amit szeretnének. Én is folymatosan képzem magam, 39 évesen most kezdtem a mesterképzést, még babázok itthon, de miután vissztérek a munkahelyemre, egy idő után váltani szeretnék majd az új irányba.

Anyukám amúgy 40 évesen kezdte az egyetemet, tanár lett, előtte teljesen más világban mozgott, de ez volt az álma, amit anno a szülei nem engedtek neki. Végre azt csinálja, ami boldoggá teszi, és senki egy percig nem nézte ki. :)

Melleseleg 40-50 éves csoporttársaim vannak most levelezőn.

tegnap 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Katona Dius ***** válasza:
100%
Ha 50 évesen kezdenéd, lehet azt mondanám, elkéstél kicsit. 33 évesen? Előtted az élet. Legalább 20 év munka vár még rád (ha nem emelnek a korhatáron addig, de úgyis fognak). Azt a 20+ évet azzal töltsd, amit szeretnél csinálni. Én 32 vagyok, mérlegképes könyvelő, mert anno anyám azt mondta, ez legyek. Most jutottam odáig, hogy én ezt nem akarom halálomig csinálni. Én januárban kezdek el egy tetováló képzést, mert az érdekel évek óta. És tekintve az árakat, meg a helyi fizetést (kisváros), még jobban is fogok keresni, ha jól dolgozok.
tegnap 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pont olyan szakma, ahol mindig lesz szükség új emberekre, akár 20 éves, akár 40, akár 50.

Ha munka mellett dolgozol, akkor meg közben lesz további tapasztalatod is. És ahogy írod, már korábban is ilyen, vagy hasonló munkát végeznél.

Ha ezt szeretnéd, és van munkalehetőség és lehetőség a tanulásra is, akkor csináld. Ne anyukád döntse el, már rég nem vagy kisgyerek. Inkább jó, hogy valami, ami ennyire érdekel és tudod, hogy mit szeretnél.

tegnap 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Anyád idióta.

Dolgoztam eü-ben, röntgen-asszisztensek között. 40-50 évesen is jártak képzésre. Részint azért, mert így magasabb fizetési osztályba kerültek, részint mert érdekelte őket. Egyébként sem pályakezdők, mint ahogy te sem lennél az, hiszen ebben dolgoztál szülésed előtt.

tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Marhaság, örülni fognak, hogy kapnak egy lelkes, elhivatott embert, akit még érdekel az éhbérért foglalkoztatás.
tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Psycho ***** válasza:
100%

Az egyetemen ott ültek körülöttem a 40-es, sőt, volt hogy 50-es szaktársak. Senki egy rossz szót nem szólt rájuk, sőt, kifejezetten imponáló volt látni, hogy vannak, akik ebben a korban is képzik magukat.


Anyudnak már pont 15 éve semmi köze ahhoz, hogy Te mit kezdesz az életeddel. Nem tetszik ez neki? Ok. És akkor mi van?

Nekem meg a sóska nem tetszik, mégsem szüntetik meg a termesztését.


Nem akarok édesanyádról véleményt formálni mindössze ennyi információból, de nagyon az a sztereotíp kép villant be, amikor tökmindegy mit csinálsz, kedves anyukának/apukádnak akkor sem tudsz megfelelni, mert úgyis csak beleköt és neki semmi sem jó, mert mindenben a hibát látja.

Remélem tévedek...

tegnap 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!