Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ha valakinek az...

Szerintetek ha valakinek az apja többször csinált öngyilkosági kísérletet az kihat a gyerekre? Ha igen hogyan? Vagy szerintetek ez nem okoz benne semmit?Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok és apukámhoz kapcsolódik a kérdés.

tegnap 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de van rá esély. Nekem is volt öngyilkossági kísérletem apám után.
tegnap 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt párom tavaly novemberben megpróbálta,ott volt az akkor 3éves kislányom. Azért szerette volna el venni a saját életét,mert mondtam neki,hogy elhagyom és elmegyek a gyerekkel együtt. (Bántott sajnos,szintén a gyerek előtt). Azóta már nem vagyunk együtt,most lesz egy éve,de a kislányom aki be töltötte a 4-et mai napig emlegeti,hogy mit csinált az apukája és amikor meglát egy kést a kislány akkor mondja nekem,hogy ,,Anya tedd le!”.

Igen mély nyomott hagy. Mindegy mennyi idős vagy,sajnos ezek a dolgok örökre ott maradnak. Járunk mind a ketten orvoshoz,hogy együtt felejtsük el.

tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kihathat. A labilitás eleve lehet örökölhető.

Elég, ha csak arra gondolunk, hogy olyan helyeken, ahol van pszichikai alkalmassági vizsgálat (pl. fegyveres testületek), ott a kérdőívben nyilatkozni kell arról, ha közeli családtag követett el ilyesmit.

Az meg szintén tény, hogy ismeretlen ember halála is tudja néha sokkolni az embert, főleg ha végignézi, akkor közeli hozzátartozónál ez hatványozódik.

tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az öngyilkosságra való hajlam örökölhető, mint egy csomó más szemilységvonás és tulajdonság.
tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyebkent nekem voltak ongyilkosagi gondolataim 10 eves koromtol de szerintem nem azert mert orokoltem hanem mert bantalmaztak eleg durvan az iskolaban es azert.
tegnap 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!